Zásilkovna - dobírka CZ/SK

Jsem z toho tele. Kdo se v tom vyzná?
Nějak to nemůžu zjisti na stránkách Zásilkovny.
Posílám to soukromě.
Kdo platí Zásilkovně za službu? Prodejce nebo adresát?
Pokud adresát, tak to platí v hotovosti na pobočce při výběru?
Formulář Zásilkovny nabízí Dobírku. To je ta cena služby poslání? Tam se teda nedává plná cena balíku, za kterou to adresát koupil?
15.10.2020 12:37:49

@Myslibor
A zakaznicky servis zasilkovny jsi zkousel? Nebo se neda dovolat? Imo ti ty informace poskytnou a budou na 99% spravne a budes mit jistotu a hlavne to budes vedet relativne rychle. ;-)

15.10.2020 12:57:47

Slovensko
Na Slovensku platí ten čo posiela s tým, že musí byt dobierka, ktorá je potom odpočítaná z faktúry

15.10.2020 13:03:34 | Upraveno autorem (porovnej)

aplikace
Doporučuju aplikaci, tam je to přehledně. Zaplatíš poštu ty a dobírku si nastavíš na kolik chceš....

15.10.2020 13:04:34

Myslibor
Vždy platí odesílatel. Nikdy neplatíš na místě, kam to podáváš.
Buď to podáváš přes mobilní aplikaci za 65 Kč (má omezení na 5 kg, nějaké rozměry ... asi 30x40x50, jen po ČR, ale zase nemusíš tisknout štítek) - pak při zadání balíku platíš rovnou v aplikaci kreditkou. Pokud dáš dobírku, cena bude vyšší (zobrazí se hned v aplikaci), můžeš i balík pojistit - nad 300 Kč se platí nějaké procento z pojištění (většinou tam dávám jen ty 300).
Nebo podáváš přes web (lze i na Slovensko a nevím, jak je to s těmi váhovými omezeními, ale zase je tam povinná dobírka, tak je to o něco dražší - asi 75-79 Kč) - pak neplatíš hned, ale časem ti přijde faktura.
Pokud posíláš na dobírku, tak to ti časem pošlou na účet.
Pokud jsi dával přes web + dobírku, tak ti přijde faktura, ve které bude částka za odeslání + částka vybraná na dobírku, která bude pravděpodobně vyšší (minimum je asi 75 Kč), takže ti tam napíšou, že nic platit nemusíš a oni ti pošlou dobírku bez ceny zaslání.

15.10.2020 13:15:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Zasilkovna
Pri zaslani sluzbou "Mezi nami" nedoporucuju posilani na dobirku, minule mi takhle nauctovali nejaky nesmysl jako +100 CZK extra.

15.10.2020 13:58:12

Myslibor
Já z toho byl nejdřív taky trochu tele (zásilky podávám přes web), ale pak jsem to pochopil tak, že:
1. S mým typem účtu je povinná minimální dobírka, kterou vždy platí příjemce (nikoli já jako odesílatel) - jedná se o cenu přepravy (takže si to příjemce zaplatí ze svého).
2. Když posíláš "na dobírku", musíš si k částce, kterou chceš vybrat, připočítat těch X Kč, které činí minimální dobírka (jinak ji zaplatíš ty).

16.10.2020 09:49:56

Zasilkovna

Zásielku platíš ty ale ak posielaš do zahraničia v tvojom prípade na Slovensko príjemca musí aj tak zaplatiť čiastku akú si ti nastaviš trebárs poštovné 3-4eu a ostatné nech ti zaplatí na účet.Ak mu dáš zaplatiť za celý balík trebárs 104eu zásielkovnu si strhne cenu poštovného a z ostatnej sumy zaplatíš aj za prevod na českú menu.

4.12.2020 21:16:08

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions Rogue Hero pack
Marvel champions Rogue Hero pack
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas