Výrobky z překlížky a práce s ní

Kde si necháváte řezat překlížku? V hornbachu jsem zjistila že mají nějaký minimální rozměr, pod který neřežou, a když si chce člověk vytunit vnitřek krabice, tak jsou často třeba menší kousky.
22.5.2009 13:45:19

to sappho
Překližka je zbytečná. Já jsem to řešil 3mm kartonem, který jsem si sám řezal, řezacím nožem. Viz. moje obrázky členění krabice u Agricoly a u Vysokého napětí. Teď jsem narazil na ještě vhodnější materiál. Nevím jak se jmenuje ale lepí se na něho třeba fotky pro nějaké výstavy. Má to různou tloušťku a je to taková deska z polyuretanu, která je na obou površích potažena teňunkým kartonem. Je to pevná a dá se to bez námahy v podstatě krájet i kuchyňským nožem.

22.5.2009 14:08:25

to kren
A kde to kupuješ? Resp. jaký druh obchodů to prodává. Spíš hobbymarkety nebo něco jako umělecké potřeby?

22.5.2009 14:15:21

překlížka
Každopádně překližka mě zajimá stále, protože i ta se občas hodí.

22.5.2009 14:16:49

Dostupnost materiálů
Tak ten karton kupuju tady v Ostravě v prodejně velkoobchodu s papírem. A ten materiál co jsem zmiňoval, že nevím jak se jmenuje, tak to donesla manželka od jednoho člověka co jí připravoval výstavu fotografií a až se dozvím, kde se to dá sehnat, tak dám vědět.

22.5.2009 14:41:25

to kren
Jmenuju se to kapa deska nebo foam deska - http://www.arango.cz/?page=materialy-pro-vyrobu-reklamy
Je to jádro z polystyrenu nebo jiní pěny a z obou stran je papír. Dělají se různých tlouštěk myslím že od 3 mm. A dají se řezat nožem.
Používá se to na aranžování a taky na stavbu architektonických modelů.

22.5.2009 15:03:33

to kren
Vzhledem k tomu že jsem taky z OV, kde je ten velkoobchod s papírem?

22.5.2009 15:53:37

rbx

sapho
Preklizku jsem si vzdycky v dobach modelarskych rezal lupenkovou pilkou. Ted uz bych na to ale radeji vzal primocarou pilu s jemnym zubem.

22.5.2009 16:06:54

to rbx
Já mam na přímočarou pilu takový šikovný nadstavec, co s ní dělá eletrickou lupenkovou pilku ... to se pak vyřezává. Jen nemám kde :(.

22.5.2009 16:49:38

Překližka
Rozhodně Vám všem co plánují překližku doporučuji navštívit truhlářství a zkusit se nějak domluvit.
Já jsem se takhle domluvil a teď jen vychytávám jak by to mělo vypadat abych byl spokojený.Vím, že tu Kren preferuje karton desky,ale překližka je pro mě prostě přírodní materiál, který má svou vlastní atmosféru a fládr.(Hlavně to neberte jako negativní názor..)A když se taková překližka namoří a nalakuje, jste najednou vzhledem jinde.Ale je jasné, že je to pracné.
To rbx : Přímočarou pilu nedoporučuji.Jednak hodně jich podřezává a nikdy neuděláš pěkný hladký řez.Nejlepší je opravdu navštívit truhláře a když to bude maličkost tak ani nic za to nebude chtít.:) Na překližku je nej kotoučová pila s předřezem.Ale ber to jen jak radu..::)

22.5.2009 16:53:45

to sappho
www.praktikpapir.cz
Je to na Poděbradové, když jdeš od Ferony, nebo od plynáren kolem klubu Fabric.

22.5.2009 19:10:58

to kren
Mohl byste mi ještě z té jejich nabídky doporučit některý karton. Koukala jsem na jejich stránky a mají tam toho hodně. Stačí kód toho výrobku :)

22.5.2009 19:40:39

to sappho
Když tam zajdeš, tak si vybereš sama. Já používám lepenku 2mm nebo 3mm silnou.

23.5.2009 14:56:52

Alternativa k překližce
Doporučuji taky vyzkoušet balzu - na herní komponenty a žetony a podobné prkotiny mi přijde taky velice dobře použitelná - řezat se dá líp než karton stejný tlouštky a je velice lehoučká ... mám tak udělaný třeba hexy z osadníků a je to super... na velký plochy to bohužel není, prkýnka bývají max. 10 cm široká ...

24.5.2009 19:46:47

Dice tower
Ten tvůj dice tower co jsi uveřejnila v obrázcích k Battlelore je moc pěkný, ale nedovedu si představit, že bych s ním hrál, protože to musí být strašný rachot při hraní. Normálně mají dice towery všechny přepážky a spodní misku potaženy filcem. Když jsem já měl dice tower ještě jako polotovar bez těch filců (kartonový), tak na mne manželka, která už šla spát, z vedlejšího pokoje vletěla, že při tom rachotu nemůže spát. Od té doby co to mám potažené filcem, tak není slyšet ani z blízka vůbec nic. Nehledě na to, že se na tvém dice toweru musí strašně ničit kostky.

10.6.2009 13:58:01

to sappho
Ten můj příspěvek samozřejmě patří sappho - nějak mi to z názvu příspěvku vypadlo.

10.6.2009 13:59:26

to kren
Potažení mě bohužel napadlo až dodatečně. No co se dá dělat. Kostky se zatím neničí. Možná to ale nějak dolepím.

10.6.2009 14:33:28

potažení filcem
taky jsem si to říkal hned jak jsem ty fotky viděl - sakra to musí být randál u to Battlelore :)), ale tak třeba to nahrazuje řinčení zbraní a přidává to na atmosféře :)). Já jsem to potahoval ještě před tím než jsem sešroubovával dice tower dohromady.

10.6.2009 14:39:20

to sappho
Však to tam jde dolepit dodatečně a to i na ty přepážky ve věži.

10.6.2009 15:08:45

to kren
věž mám slepenou ale už jsem jednu stranu otevřela.Kam ten filc všude nalepit. Budou stačit jen ty přepážky ve věži? Nebo máte poleny i stěny? Tu spodní plošinu kde je obrázek commandera už nechám tak jak je, to už vyjde na stejnou jak když házím kostky na stůl.

10.6.2009 15:44:38

sappho
já mám polepený kompletní vnitřek věže, jak přepážky, tak všechny stěny. Spíš než kvůli hluku jsem to dělal právě kvůli opotřebení kostek a proto je podle mě třeba nalepit filc na všechny stěny i přepážky, včetně dna a stěn přilehajích ke dnu. Ale nedovedu si představit jak bych to dělal (měřil kolik je filcu potřeba a vlepoval to do již sestavené věže) kdybych už měl věž hotovu.

10.6.2009 16:19:30

filc
Díky všem za podporu v rozhodnutí že to mám opravdu rozlepit. Desky jsem podlepila, hluk se minimalizova:)

10.6.2009 18:26:09

Mrakoplas

Kde sehnat Balsu v Ostravě, příp. okolí..?
Nevíte, kde sehnat Balsu v Ostravě ? Nějaký tip na modelářský kamenný obchod, kde ji mají? díky za info..

11.6.2009 21:01:14

používám Starlon 3mm
Ty kapa desky asi nejsou špatný, ale přijdou mi dost drahý. Mně se osvědčil Starlon 3mm - izolace pod plovoucí podlahu. Je to takový pěnový materiál, který se dá krásně krájet nožem. Zkoušel jsem ho lepit (ale to se moc nedařilo) a nakonec jsem přišel na to, že je nejlepší všechno spojovat špendlíky (ty bez hlavičky). Je to pevný, rozebíratelný a přesnější. A jinak cena je oproti kapa mnohem lepší ... 150Kč za 5m2.

30.11.2009 07:18:08

to Agca
To vypadá zajímavě. Máš s tím zkušenosti? Hodilo by se mi to na různé žetony (např. přeložené nestvůry do Arkhamu - čtverečky cca 40 mm) a případně podklad pod hrací plány, dá se to použít? Nedrobí se to při krájení? Neodpadávají z toho při hře kousky? Dá se na to nalepit vytištěný papír (ideálně samolepící arch)? Nekroutí se to?

30.11.2009 12:51:55

to Merlin
Právě teď z toho vyrábím vnitřek krabice na Agricolu. Materiál se řeže dobře, bez otřepů, ale musí být ostrý nůž (mám ten odlamovací). Trochu se kroutí při větších délkách (nad 20cm), ale u žetonů 4x4 cm bych se toho nebál.

Nevýhodou je jen to, že má růžovou barvu. Pro někoho může být nevýhoda i to, že z jedné strany to má takové jemné drážky (ale z druhé je to úplně hladké). Vložil bych foto, ale to tu asi nejde... Když mi pošleš zprávou mail, tak Ti pošlu fotku. Jinak to nalepování samolepícího papíru dneska vyzkouším a dám vědět...

30.11.2009 13:38:38

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitání
Hvězdní kapitání
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas