Výroba přeložených karet

Zdravím, jelikož jsem nenašel v diskuzi odpověď kterou jsem hledal, tak zakládám nové vlákno.

Jde mi o dva dotazy, první je na základě toho co vidím u některých her zde na zatrolenkách. Je prostý, jak vytvořit pdf s vektorovým textem na kartách. Je na to nějaký speciální software? Který to pak jen ukládá do pdf?

Umím pracovat s grafickými softwary, ale vždy jsem vše tisknul jen jako "obrázek" a při vektorovém textu je to kvalitnější.

Pokud víte jak se to tvoří, prosím poraďte
Děkuji
12.12.2018 07:45:32

PDF
Odvíjí se to od programů, které jsou k dispozici.
Ve zkratce - ve Photoshopu (nebo jiném bitmap editoru) odstranit původní text, pak obrázek vložit do InDesignu (nebo Illustratoru, Corelu, přinejhorším Wordu) a napsat text nový. Export do PDF

12.12.2018 09:11:44

som

Programy
Jak píše Isek.

Z programů na další zpracování (vektor) je často používaný Scribus (free).

Já dřív používal dvojci Photoshop + Illustrator, ale teď zkouším Affinity Photo + Publisher. Photo mi přijde jednodušší pro moje domácí žvýkání (odstranění textu, otáčení, ořezání karet) a uvažuju o nákupu. Publisher je (zatím) ve free betě, ale taky vypadá dobře...

12.12.2018 10:11:53

:-)
Affinity Photo je ako Photoshop, ale ako Illustrator je Affinity Designer. Publusher je nahrada InDesignu.

Btw preco to robit jednoducho, ak to ide zlozito. PDF s textami ako vektor sa da spravit aj priamo po vyretusovani povodneho textu a dopisani noveho v tom Photoshope ci Affinity Photo a ulozeni ako!!!! ... PDF :-)

12.12.2018 10:27:28

:)

Děkuji, moc jste mi pomohli :)

12.12.2018 18:01:22

Vybíráme z Bazaru

Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1099 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas