výroba insertu

z čeho doma delate inserty, nejaly kompromis kvalita vs cena?
diky
9.4.2019 21:33:17

Kappa
My delame z 3mm kappa desky. Vychazi to nejak 70-90 kc za desku 70x50cm, coz vystaci na jeden prumerny insert a jeste neco zbyde. Za me ideal, dobre se s tim pracuje, pritom vysledek je taky pekny a pouzitelny. Manzel tedy mel ze zacatku namitky proti bile barve, ale dle meho to nevypada spatne. Prodava se tedy i v cerne barve, ale je tak dvakrat drazsi.

9.4.2019 23:22:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Kapa, foam core / foam board

Svůj první insert (Descent) jsem vyrobil z černé desky Kapa Graph. Nevím, jestli tady můžu zmínit e-shop, kdyžtak mi napiš. Koupil jsem velikost 1000 x 700 mm, dovezli mi to domů. Ze zbytku jsem ještě udělal insert pro Karak.

Na další vyrábění jsem si koupil 5mm černý a bílý foam board na Amazonu. Vychází to levněji než Kapa, navíc doprava zadarmo. Ale je toho balík.

Bílý foam board jsem ještě neřezal. Černý má o něco řidší pěnu než Kapa deska, takže je lehčí a při řezání tupějším nožem se pěna může trochu trhat. Zatím jsem z toho vyrobil jen dice tower. Můžu vyfotit.

S tloušťkou 3 mm nemám zkušenosti. Na menší krabice, jako je třeba Temné znamení, bude asi fajn, zvlášť pokud je to Kapa.

11.4.2019 13:54:50

3mm
Ja jsem tedy rada za 3mm, nekdy se mi i to skoro nevejde :)) a je uplne jedno, jestli to je velka ci mala krabice, spis jde o mnozstvi obsahu (btw. Temne znameni mam v krabici od Pandemic Legacy, a jsem rada, ze jsem tam to vubec rozumne narvala se vsemi temi rozsirky :). S 3mm se pracuje v pohode ve vysledku je to dostatecne pevne, aspon u mne zatim nic neprislo k uhone pri manipulaci.

11.4.2019 14:35:27

březová překližka 2 mm
Používám překližku. Zkoušel jsem různou. Nemám laser, řežu ručně. Zkoušel jsem i 3 mm vnější boky a dno a 1 mm (respektive i 1,5 mm) na vnitřní přepážky. Řežu to modelářským nožem (lidově řečeno knejpem, lze i ulamovákem na koberce) podle ocelového pravítka na takové té zelné "samo se hojící" podložce.

Tloušťka 3 mm je už docela hodně na řezání, ale extra pevné. Nebudu ji nadále používat, leda bych dělal nějaký fakt velký box až skříňku. Pak ale možná bude lepší vzít 5 mm a říznout to pilkou. Nebo naopak použít 2mm a slepit dvě na sebe...

Tloušťka 1 mm je moc málo, pokud jsem omylem vzal vzniklou krabičku jenom za přepážky - dvě třeba 2 cm od sebe - tak jsem se bál, že to praskne. Silnější 1,5 mm překližka lepší.

Ideální mi přijde použít 2mm březovou (topol stojí za pendrek na tyhle účely) přkližku. Je dostatečně silná a pevná. Ještě celkem dobře se řeže, ale nemusím se bát, že se mi to někde zlomí, jako u 1mm. Pokud potřebuji výjimečně pevnější okraje, tak se v pohodě dají slepit 2 díly k sobě herkulesem a paráda. Oproti 5 mm pěnovým deskám ušetřím dost místa a lépe se to pak vejde.

Moc jsem toho zatím neudělal. Jeden jsem prodal s DnD - Wrath of the Ashardalon. Jeden mám v descentu. pak nějaké menší. Ale chystám se na velký organizér pro Descent, Mage Knight a Gloomhaven...

11.4.2019 14:45:49 | Upraveno autorem (porovnej)

ad all
diky za rady, uz mam na ceste 3mm kappu. tak uvidime, jal se zadari

11.4.2019 16:11:42

Kappa deska

Čím lepíte Kappa desku? Plocha na plochu půjde obyčejným, ale co boky (pěna) na plochu. Jakým lepidlem nejlíp drží?

11.4.2019 16:59:55

Herkules
Disperzni PVAc lepidlo jako napr. https://www.druchema.cz/z3538-herkules-expert . Drzi jak spoje na kartonove vrstve, tak i na vyplni sendvice. Nez zaschne, zajistim prispendlenim spendliky s kulatou hlavou. Jednoducha manipulace.

11.4.2019 17:26:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Návod
Ano, Herkules Expert. Pozor, schne docela rychle a s lepenými díly se nedá hýbat tak jako při použití běžného Herkula.

Špendlíky se dají použít i celokovové, s malou hlavičkou, které necháš ve spoji trvale. Někdy se to hodí pro jistotu.

Tady je třídílný návod:
https://youtu.be/3hfKaDX2P2k

Základní potřeby: řezací podložka, odlamovací nůž nebo skalpel, kovové pravítko (hezké řezací pravítko dělá Koh-i-noor), úhelník, už zmíněné PVA lepidlo a špendlíky.

Důležité je řezat kolmo, aby pak příčky nebyly přilepené nakřivo.

Jako pěkný nástroj vypadá rabbet cutter - umožňuje vytvářet spoje, kde není vidět pěna. Máte ho někdo? Odkud? U nás jsem ho v prodeji nenašel.

A mimochodem, fungují tady nějaká oznámení o nových příspěvcích v diskusi?

11.4.2019 22:12:32

Překližka 4mm
Já si modeluji inserty v CAD programu a mám kamaráda, přes kterého se dostanu k laseru. Umožňuje to udělat pěkný věci. A když se insert navrhne dost přesně, tak do sebe díly zapadnou tak pěkně, že se nemusí ani lepit :-)

Zatím jsem udělal:
* Mansions of Madness
* Legends of Andor

Tady jsou fotky toho Panství Hrůzy:
https://imgur.com/t/mansions_of_madness/JP5Ntfw

Takhle vypadá Legends of Andor:
https://imgur.com/gallery/4gj9Y82

Teď budu dělat asi Mars: Teraformace

Docela přemýšlíme, že to nabídneme i dál, protože ty ceny volně prodávaných insertů jsou strašný.

12.4.2019 08:44:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dlaha ad insert pro MoM
Pěkný, jen by mne ale zajímalo, jak z těch hlubokých přihrádek pro ty velké kartonové díly dostáváš ty díly ven, když tam nemáš zboku žádné vybrání pro prsty, kde by se daly ty kartony podebrat. Zdá se mi to dost nepraktické.

12.4.2019 08:51:29

@kren
Dole pod těmi kartónovými mapovými dílky jsou kruhové otvory, takže se to hezky vyšprtne zespodu.

Mám ale pár zlepšováků do verze 2.0, možná tam přidám i nějaké výřezy z boku.

12.4.2019 09:03:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Esoteric order of Gamers
Esoteric order of Gamers maji spoustu planu na inserty. Bohuzel k panstvi hruzy jen k prvni edici:

https://www.orderofgamers.com/mansions-of-madness-foamcore-plans-v1-1/

Obecne hry ke kterym maji plany:
https://www.orderofgamers.com/foamcore/

(uzil jsem k imperial assault a eldritch horror)

------
Redaktor Deskofobie

12.4.2019 10:41:17

Překližka
Dneska jsem byl koupit překližku na inserty. Koukal jsem na to a nakonec mi přišlo že by mi mohla stačit jen 1,5 silná. Tak uvidím, jak mi to z ní půjde a jak to bude pevné. Poslední insert jsem přeci jenom lepil před dlouhou dobou, si si to nepamatuji přesně...

12.4.2019 20:29:11

Dlaha
Insert na mansion vypada super. Jak to je s dalsima rozsirenima ? Je tam na ne mysleno ? Jakou by sis tak predstavoval cenu ?

12.4.2019 21:00:36

@Dlaha ad insert pro MoM
Moc pěkný, hlavně pěkný rozložení při hře..
Kolik by případně stál, ten insert?

13.4.2019 11:50:06

MoM insert
Cenově by to mohlo být do 500 Kč. Chtěl bych ještě zkusit 3mm překližku, ty 4mm jsou možná zbytečně moc. Ale nevím jak moc je levnější.

S rozšířeními se teď moc nepočítá, protože krom Recurring Nightmares žádné nemám. Ale třeba na mapové dílky je tam místa ještě na dvojnásobek. Problém budou hlavně rozšíření, kde je hodně nových potvor, protože ty zaberou nejvíc místa.

Třeba Svatyně soumraku, která tenhle rok vyjde česky by tam měla jít dostat s malými úpravami dost na pohodu. Chystám to zakomponovat do nové verze :-)

14.4.2019 11:41:13 | Upraveno autorem (porovnej)

MoM insert
Pokud by se tam vlezl základ se Suppressed Memories a Recurring Nightmare, ideálně i s Sanctum of Twilight tak bych měl o insert zájem :) když tak SZ domluvíme jak to vypadá s tou 3mm a úpravami ;)

22.4.2019 21:36:50

Já využívám 3mm HDF
Malé kousky (do půl metra) jsou v každé stolárně/truhlárně vlastně odpad takže materiál 0,-

Postup výroby zde:

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/jak-si-vyrobit-vlastni-insert-na-miru-5011/


_____________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

23.4.2019 00:04:33

materiál FOREX
Pro výrobu používám desky FOREX.
Jedná se o plastové desky. Protože pracuji v tiskárně, kde se vyhazuje odpad z těchto desek, tak pokud je někdo z Plzně (nebo má do Plzně cestu), stačí napsat zprávu a tento materiál Vám věnuji zdarma (co se týká rozměrů, záleží na tom co mám aktuálně na vyhození).

https://www.hsw.cz/katalog/forex-classic/

Hezký den.

4.5.2019 13:43:59

Dotaz kapa desky
Ahoj, zajímalo by mě, kde sháníte kapa desky na výrobu insertů? Na netu jsem pár eshopů našel, ale za dopravu bych dal víc než za desku a to se mi fakt nechce. Díky

4.5.2019 14:44:52

Feldherr pěna
Čím slepit pěnový insert felldher?

30.5.2019 10:40:08

Feldherr pěna
Lepil jsem to slabou oboustranou lepící páskou a drží to bez problémů. Upravoval jsem takhle insert na Scythe do legendary boxu.

30.5.2019 12:23:34

Desky (velké balení)
Já dělám z :
Izolační podložka Decor Floor 5 x 500 x 1000 mm pod plovoucí podlahy balení 10 ks

k dostání ve stavebninach .. za 149,- cele balení. 3 insterty + darovana deska kamaradovi na GH insert, a mám ještě víc jak polovinu ;)

Lepím lepším Herkulesem (+ potahuji jím i řezané hrany pak).

Mám 3 inserty a zatím drží dobře (poslední je foto u Pána prstenů - Putování po středozemi).

Declon (starší - hráč, malý sběratel, PJ a PC gamer)

31.5.2019 10:05:19

Díky!
@Declon

Dal jsem na tvou radu, a koupil ony desky Decor Floor. V Unihobby měli pět čtverečních metrů za 150. K tomu herkules. Dělá se s tím moc dobře. Dobře se to řeže a vypadá to slušně. K fixaci jsem použil špendlíky a dalo se s tím krásně pracovat i za "mokra". Rozhodně levná varianta, s kterou se dobře dělá. Uvidíme co to udělá po čase.

1.2.2021 20:32:50

Declon
Jak je to těžké?
Kapa desky jsou lehoučké, ale přitom pevné. Zkoušel jsem různé materiály na inserty, ale většinou to pak bylo docela těžké...
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

1.2.2021 22:40:17

Vybíráme z Bazaru

Bristol 1350 Standard + Extra Characters KS
Bristol 1350 Standard + Extra Characters KS
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas