Vassal vs. ZunTsu

Ahoj.

Hledám nějakou platformu pro testování herních principů na PC, abych nemusel tvořit herní komponenty pro beta testy než otestuju hratelnost a tak vybírám mezi VASSALem, který tady asi spousta z Vás zná, ale spíš z té uživatelské, než z té developerské stránky, a ZunTsu, které tady možná také někdo zná (PJ určitě, ale to je taky jediná zmínka o tomhle zajímavém projektu na zatrolenkách), ale opět nevím, jestli ho zná z té developerské stránky.

Mě připadá pro developera lepší ZunTzu, i když co se týče hraní, asi možnosti větší má Vassal.

Probereme to tady?
7.8.2011 09:24:56

program
Já na svý "výtvory" používám ZunTsu. Zkoušel jsem i Vassal, ale ZT se mi zdá lehčí a intuitivnější na ovládání. Několik lehkých prototypů jsem už v ZT vytvořil a za chvíli si člověk na ten systém zvykne. Herní možnosti moc posoudit neumím, ale to co zvládá ZT mi bohatě stačí a navíc se mi fakt líbí, jaký fce má a jak jednoduše se to ovládá. Obracení žetonů, stackování, hromadné míchaní, hromadné obracení, rotování apod. Takže za mě jednoznačně ZunTsu;)

15.8.2011 09:00:29

ZunTzu vede
Já jsem zatím také skončil u ZunTzu... Pravda, zatím mám trochu problém s přesným pozicováním (jsem v tomhle puntičkář), protože jsem nějak nepřijal myšlenku "naházejte žetony na přibližná místa na ploše a pak to uložte jako scénář", ale jinak jsem spokojený. Vadí mi prakticky chybějící dokumentace a to, že XML soubor, který vytvářím, nemá validaci podle schématu, ale budiž... Také indexování žetonů mi připadá trochu divoce vyřešené a nepřátelské k ručnímu dělání XML souboru popisujícímu scénáře. Stačí přidat před některé stávající prvky ve hře prvky nové a už nesedí indexace. Nebo nemožnost zvolit si startovací index pro skupinu žetonů je poměrně frustrující. Ale udělal jsem si XSLT transformaci ze souboru, který vyplivne Excel do souboru, který popíše scénář. Zadám jen do správných buněk v Excelu jednotlivé druhy žetonů, jejich množství vstupujících do hry, množství žetonů umístěných na herní plány, souřadnice případného sdružujícího stacku a zbytek mi vyplivne ta XSLT transformace ve validním XML souboru. Dost pravděpodobně tady za nějaký čas umístím prototyp jedné hry a požádám zdejší hráče a laskavé otestování.

17.8.2011 00:47:50

Vybíráme z Bazaru

Descent 2nd: Raythen Lieutenant Pack
Descent 2nd: Raythen Lieutenant Pack
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 9 hodin

Offcanvas