VALLEJO XPRESS COLOR

Čo hovoríte že vznika 3 sada speedpaintu - okrem citadel contrast a speedpaint od army painter prichádza na trh práve VALLEJO XPRESS COLOR

 

https://www.youtube.com/watch?v=vXXfHzVAKuU

 

 

s valejo som nikdy nefarbil, mam skusenosť len s army painter ale tam ma odradila reaktivacia tak používam len ich normalne farby

12.10.2022 13:37:44

Já jsem klasicky barvil jedině s Vallejem, vyhovovaly mi mnohem víc, než AP, ale potom, co vyšly Speedpainty od AP používám prakticky jen to. S tou reaktivací máš zkušenosti nebo jsi to jen někde četl? Já jsem se toho bál a není to tedy vůbec tak horký, naopak se toho dá skvěle využít na blending. A pokud má člověk potřebu jet druhou vrstvu, tak může stříknout bezbarvým lakem a jede dál

12.10.2022 15:27:53

Vallejo jsou za mě skvělé barvy. Na Express se těším a určitě vyzkouším. Contrastky od GW pro mě nedávají smysl z důvodu ceny. Jsou moc drahé. Ty od Vallejo vypadají super a vypadá to že budou  cenově stejně jako AP speedpaint.

12.10.2022 16:48:10

A ví se, kdy půjdou do prodeje?

12.10.2022 17:45:36

par ich vraj mali na essene, tak ratam ze do par mesiacov

12.10.2022 17:53:59

Konkrétní datum není, čeká se listopad/prosinec.

Vypadají dobře, zatím skromnější spektrum barev ale ono se to časem rozšíří. 

Zdá se, že tolik netrpí na tu reaktivaci co je u AP, to by byl spolu s cenou dobrý klad.

13.10.2022 07:05:55 | Upraveno autorem (porovnej)

S tou 3. sadou speedpaint (případně kontrastek) Vás musím opravit, bude minimálně 4. :-) Ještě existují Instant Colors od Scale 75. Mají řadu 48 odstínů a 3 primerů. Na několika e-shopech je lze sehnat i v ČR.

28.10.2022 08:12:37

a aké su tie farby?

cena kvalita,… teda ak s nimi robíš

pre mna su citadell drahé a army painter speedpainty zase sa bojím tej reaktivacie.

28.10.2022 09:00:08

Instant Colors od Scale 75 používám dost často. Vynikající jsou zejména varianty hnědý, kde nabízí odstíny, který GW nemá (se Speed Paints od AP nemůžu porovnat, nemám).

Instant Colors mají i velmi dobrou šedou (Golem grey) a černou (Shadow Black). Zajímavý jsou i červený, ale u nich je potřeba si dát pozor, protože nejsou zdaleka taky sytý jako třeba kontrasty. U ostatních Instant barev je to kus od kusu, ale hodně u nich platí, že čím světlejší, tak tím je to spíš wash než barva.

Ještě mě na Instant Colors zaujaly dvě věci. Mám zkušenost, že na větších plochách nedělají fleky jako kontrasty, když tam necháte “loužičku". Plus u kontrastů se mi občas v záhybech stane, že do některých míst se barva nedostane a člověk to zjistí až po komplet zaschnutí. Tohle u instant colors prakticky nevídám. 

K reaktivaci Speed Paintů nemůžu nic napsat, protože jsem předobjednávku kvůli tomu zrušil. Tím nechci říct, že aniž bych je otestoval, tak jsou špatný, ale nechci prostě případnou reaktivaci řešit a lakovat figurky mezi jednotlivýma vrstvama barev atd.

 

28.10.2022 09:37:55

Green Stuff World mají řadu Dipping Inks.

28.10.2022 22:15:10

Máte s nimi již někdo zkušenost? Nejlépe porovnání se Speedpaints?

24.4.2023 23:16:04

Osobně ne, zatím se držím Contrastů, ale Warhipster i Juan Hidalgo mají pěkná porovnání:

https://www.youtube.com/watch?v=fZgsZwEQQF0

https://www.youtube.com/watch?v=hu-LOws7suU

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

25.4.2023 01:33:40

Porovnani se Speedpaint nemam. Ale s Vallejo sadou jsem spoko. Zatim par pouziti, ale pocitove asi lepsi nez Citadel (ale tam zase nemam ozkousenou tu novou sadu). 

25.4.2023 08:09:00

Vybíráme z Bazaru

Truhlaříci s.r.o
Truhlaříci s.r.o
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas