Tisknutí přelepek a tiskárna

Ahoj, potřeboval bych poradit. Chtěl bych si vytisknout přelepky k El Grande a nevím, jaký postup k tomu zvolit, tj. jakou tiskárnu (inkoustovou, laserovou), papír (zda nějaký samolepící)...
12.12.2009 11:02:11

rbx

Atterdaq
No, ja osobne bych si to nechal v Praze v Amosu vytisknout digitiskem na umelohmotne samolepky. Nerozmazou se ti vodou jako inkoust a jdou i po delsi dobe bez problemu sloupnout. A pokud to nejde, tak jednoznacne barevny laser na samolepici papir.

13.12.2009 22:16:18

Samolepky
Zrovna jsem tisknul kompletní přelepku na zástěnu pro Dungeon Twister Prison 2. Tisknul jsem to barevnou laserovkou na lesklý samolepící papír a je to téměř nerozeznatelné od originálu. A to je dost velká přelepka - na plochu zhruba polovina A4.

13.12.2009 22:47:09

Má cenu si na tisk karet pořizovat tiskárnu ?
Zvažuji pořízení několika her s cizojazyčnými kartami. Tady na webu sem si dohledal překlady a teď přemýšlím jak je dostat do podoby karty.
Pokud se budeme bavit o možnosti oboustranného tisku, o rozumných finančních nákladech na pořízení a provoz tisku. Tisk nepravidelný (třeba i měsíc bez tisku). Je vhodnější inkoustová nebo laserová tiskárna a na kterou by jste dali tip?
Anebo je levnější zajít do nějakého copycentra si vše nechat vytisknout?

25.1.2010 18:41:38

Jaká tiskárna
Pokud chceš tisknout jen přelepky, pak stačí laserovka - je to ale méně kvalitní tisk (méně kvalitní co se týče barev). Na tisk karet na tvrdší papír (vysoká gramáž) se také laserovka nehodí, protože tvrdý papír ti neprojede laserovkou mezi válci a neprohřeje se toner, takže se toner pak rozmazává.

Inkoustová tiskárna (ne obyčejná, ale fototiskárna), je dobrá pro oboustranný tisk na silnější papír a je to velice kvalitní tisk co do trvanlivosti, barevnosti a věrnosti detailů. Má to ale své ALE. Když si spočítáš cenu fotopapírů a inkoustů, tak tě tisk karet ze hry, kde je těch karet velký počet, tě bude stát tolik co stojí víc jak polovina hry. Fototisk je hóóódně drahý. Zvlášť u kvalitních fototiskáren. Já mám fototiskárnu s 8 inkousty, tiskneme jednou za čas a zhruba za dva až tři roky co tu tiskárnu provozuju, tak jsem do inkoustů vrazil zhruba 5 x tolik co stála ta tiskárna. Kupuju jen originál inkousty, takže výměna všech osmi mě stojí zhruba 2000,- kč. Je to tiskárna A3, která stála asi 18000,-. Samozřejmě, že pokud budeš tisknout jen maloformátové karty a pořídíš si menší tiskárnu, tak budeš řádově jinde, ale i tak je fototisk hodně drahý. Nic jiného, ale pro domácí oboustranný tisk neexistuje.
Samozřejmě musíš kupovat oboustranný fotopapír - nejlépe matný.

25.1.2010 19:22:09

Canon Pixma
Má cenu se dívat po tiskárnách Canon Pixma (3600 nebo 4600)? Kvalita a cena tisk.

25.1.2010 20:46:09

rbx

Lunitare
pokud chces obcas neco tisknout, tak si to nech vytisknout v malonakladove tiskarne digitalnim tiskem. Digi tisk uz ted umi 300gr papir, coz nedas do zadne z domacich tiskaren a tim, ze to neni inkoust, tak se ti to nerozpije. Nebudes mit ani problem s oboustrannym tiskem, protoze se o to postaraji oni. V pripade,z e se jim to nepovede, tak to proste vyreklamujes. Ja si ted koupil barevnou laserovku a s tiskem jsem absolutne spokojen, myslel jsem si, ze to bude horsi. S kvalitou inkoustu se to sice srovnat neda, ale nerozpiji se a je to rychle.

Druha vec: Pokud tisknes jednou za cas, tak je nebezpeci, ze ti zatuhnou naplne (zaschnou) a bud se ti to podari vycistit, cimz spotrebujes spoustu inkoustu na "profouknuti", nebo kupujes novou napln.

Tak si vyber, ale viceme ti Kren rekl to same, ze vytisknout svepomoci na fototiskarne herni komponenty je draha zalezitost. A pocitej s tim, ze vse se jeste musi zalaminovat.

A jeste posledni vec: Pokud uz ses mermomoci rozhodnul pro inkoustovou tiskarnu, tak urcite ber jenom tu s ODDELENYMI INKOUSTY. A dopredu si zjisti, kolik ty inkousty stoji, protoze tiskarna sama o sobe stoji 1-2 tisice, ale za inkousty das minimalne dvojnasobek.

25.1.2010 21:06:28

Nevím, jestli tady pro tohle téma není vhodnější vlákno, ale prošel jsem celou historii Koutku kutilů a nenašel jsem. Takže k věci - nemáte někdo tip, kde si nechat vytisknout přelepky na herní plán? Kdyby to byly vinylové samolepky a tiskárna měla pobočku v Brně bylo by to úplně ideální, ale budu rád za jakékoliv doporučení.
(rád bych si nechal vytisknout přelepky k italským rozšířením BSG)

Díky moc

18.8.2021 21:26:13

Pořadí někdo vhodný samolepicí papír do inkoustové tiskárny? Karty už si spíš tisknu u profíků, ale ten samolepicí papír se hodí na nějaké ty žetony, herní plány apod. Koupil jsem si nějaký levný balík (Spoko Samolepicí etikety A4 100 listů) , ale inkoust se celkem rozpiji a barvy jsou nemastne. 

14.9.2021 18:29:23

@kkaarr

 

Ahoj já si většinou tisknu sám na tankové Epson L1800 na matný fotopapír a přelepky jen vkládám s kartama do obalů. Když chci ale něco lepit tak používám - Epson Photo Quality InkJet Paper self-adhesive A4. Kvalita je parádní jen ta cena :) Ale pokud chceš kvalitu tak prostě ta cena taková bude..

 

14.9.2021 18:58:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, taky jsem přemýšlel udělat si přelepky na karty, ale nechci tím ty karty ničit a zároveň ani to, aby mi tam přelepka potom v obalu různě plavala. Všimnul jsem si, že se teď docela prodávají ty znovupoužitelné nálepky (třeba pro Gloomhaven, nebo dcera má různé archy s princeznami a dělá si z toho scénáře), na kterých není žádné lepidlo. Nevíte náhodou co je to za materiál a kde ho sehnat? Představoval jsem si, že bych dal kartu klasicky do obalu a to by mi tu přelepku 

22.9.2021 15:56:32

@MrGoodman Vytiskl jsem a počeštil už desítky her a nikdy mi překlad v obalu s orig kartou neplaval. Jinak najít znovu lepící papír je jedna věc ale aby byl kvalitní pro tisk je věc druhá. A to silně pochybuju protože když chceš mít kvalitní tisk potřebuješ prostě kvalitní fotopapír a ten asi na znovu lepících nálepkách nebude..

22.9.2021 18:10:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@MrGoodman A co něco takového?
https://www.kipex.cz/p/705/samolepici-etikety-snimatelne-210x297-mm-20-listu

15.10.2021 18:02:23

@Sady no pořád je tam lepidlo. To už radši tohle - 

https://www.lomond.cz/cz-cz/produkt/1708412/samolepici-folie-lomond-pro-inkoustovy-tisk-bila-a4-10-listu-odstranitelna

 

Já bych to normálně vytiskl karty na 90mg nebo 120mg matný fotopapír, vyřízl karty, zaoblovačkou rohů jí zastříhl rohy a dal to normálně do obalu s orig kartou. Je to levný, vypadá to dobře a dělá to tak skoro každej

15.10.2021 18:34:25 | Upraveno autorem (porovnej)

jsem slepý, neumím hledat nebo nevím co hledat. Ale potřebuju na alza.cz nějaký ten samolepící papír na přelepky na deskovky (karty) do tiskárny. Poradí někdo? :)

9.12.2021 23:17:35

Vybíráme z Bazaru

Cantaloop: Book 1 - Breaking into Prison
Cantaloop: Book 1 - Breaking into Prison
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas