Tisk na banner Praha

Ahoj všem,

chci si nechat vytisknout nějaké herní plány na bannerovinu. (většinou je to velikost kolem 50cm x 70cm apod.)

Máte někdo dobrou zkušenost a tip na nějakou firmu v Praze?

Aby se nemusel objednávat nějaký šílený minimální rozměr a aby to bylo za nějakou rozumnou cenu.

Děkuji!
15.5.2019 21:50:21

banerovina
Osobně bych ji raději nedoporučil na hraní. Obsahuje totiž hodně vysoké množství ftalátů (změkčovadlo plastů), které je zdraví škodlivé už při opakovaném doteku.

16.5.2019 00:15:30

Materiál
Ahoj, doporučil bych spíš nějaký typ kanvasu.
Zkus unisign.cz // info@unisign.cz

Ještě by možná byla volba pokud netrváš na "rolovacím" materiálu, tak na pvc 3mm nebo 5mm nakašírovat zalaminovanou fólii. Měl by jsi hezky destičky co vydrží ;)

16.5.2019 05:08:00 | Upraveno autorem (porovnej)

tip
Díky za reakce, banner nebo kanvas je mi vcelku jedno, pokud to bude čitelné. Samozřejmě doba jedová je doba jedová, takže pokud mi u hraní chemie z herní desky nerozpustí děti a sliznice, bude to asi lepší.

NICMÉNĚ dotaz byl na nejakou ověřenou firmu nebo zdroj v Praze, kde to již někdo z vás realizoval.

Příklad: ta a ta firma, tam a tam, byl jsem spokojen, cena cca tolik.

Prostě mám obrazový soubor na flashdisku a chci někam dojít a odejít buď s bannerem nebo kanvasem :-) , řešil to někdo v Praze?

16.5.2019 07:57:09

.. :o) ...
Chudinky děti, co se válí na pvc matracích s rukávky a kruhy. A dýchají.
Osobně se desky dotknu při přípravě a ukládání.
Tisk na baner provádí řada firem. Pošlu Ti sz kde jsem to řeši já. Ale všechny reklamní studia fungují jak potřebuješ.
Rolování jsem vyřešil zastrčením spíry do nalepené kapsy na kraji.

16.5.2019 09:14:46

škodlivost barev
V žádném případě nechci tvrdit nic o tom, že barvy nejsou škodlivé, jsou ... ale vzhledem k tomu, že každý den tisknu kilometry plachet, ještě žiji, nepozoruji na sobě žádné vyrážky, dýchá se mi (v rámci možností) standardně a ani nemám pocit, že bych nějak zásadně mutoval, řekl bych, že tak horké to nebude. Musím tedy ale upřesnit, že bannery zásadně neolizuji :o)))

16.5.2019 09:49:35

...
@sejdeman: Jestli rozumím dobře, neřešila se škodlivost barev, ale změkčovadel v PVC. A ano, tam to _může_ být problém.

@petrin: Zbytečně to zlehčuješ. PVC podložky pro děti by škodlivá změkčovadla obsahovat neměla. Můžeš výrobci věřit, ale taky nemusíš. To je na tobě. Plachta na náklaďák bude muset splňovat jiné normy a omezení, než podložka pro děti.

Některá změkčovadla jsou zakázaná právě ze zdravotních důvodů. Dobrým příkladem budiž FIMO hmota (taková PVC modelína), kde se do nedávna používala právě ta škodlivá změkčovadla, přestože původní výrobce tvrdil opak. Aktuálně by už to mělo být ok. Ono se to nemusí projevit hned nějakou vyrážkou, ale třeba neplodností v dospělosti.

Nejsem (myslím si) cíťa, ale na některé věci je dobré dávat si pozor vždycky.

16.5.2019 10:51:46

...peca007...

...... používají se cca. 100 let ..... lidstvo žije dál.
největší příjem je ze vzduchu .....
Ke snižování obsahu ft ve všech odvětvích dochází cca od roku 1998.
Nepřijde mi že zlehčuju něco,co je teď módní.

Víš co?
Přijď nám někdy pomoct na onkologii do Motola. Nebo na popáleninové do Vinohrad. Sezbírat bordel kolem řek a nebo něco dělat pro děcka v okolí. Pak si můžeme opět promluvit o ftalátech ,éčkách, hladomoru v Etiopii, nebo o největším problému .... čtverci 36/80.

Pro začátek stačí zvednout pr...l, zahodit vlastní pohodlí a investovat svůj čas. Potom, pokud Ti nějaký čas zbude .... věnuj se záchraně sveta.

16.5.2019 14:10:59

......

Sorry za ot. :o)

No a to je tak všechno, co jsem chtěl říci ..... o banerech.

16.5.2019 14:12:53

OT
Milí kolegové,

filosofické a ekologické traktáty na téma škodlivosti plastů, barevnosti rozpouštědel a voňavosti padělané mrvy je určitě fajn, ale nebylo to rozhodně záměrem založení tohoto vlákna.

Mám nějaké home made hry a potřebuji k nim udělat hrací desku. A protože nemám "čas a chuť" se s tím příliš mrskat (zájmů mnoho, času málo...), jako nejrychlejší a vcelku trvanlivé řešení mi přišel ten tisk na třeba ten banner nebo plátno.

Jediný co chci, je doporučení nebo tip někoho, kdo už tohle řešil (snadno, nemusí to být rychle, kvalitně a za přijatelnou cenu)

That's all folks! Omáčku mimo můj dotaz sice beru, nicméně ji nepotřebuji.

Zatím děkuji za SZ Sajdemanovi a Petrinovi.

Pokud má někdo další nějakou PŘÍMOU OSOBNÍ zkušenost, která se váže na můj dotaz, budu rád.

:-D

16.5.2019 14:38:24

diskuse o ničem?
Ano, v celém vlákně je jediná jakž takž relevantní informace od @michal00j. Takže zanedlouho se může dotaz opakovat od jiného tazatele, neboť odpovědi v SZ nejsou v diskusi nikde vidět ;)

Ftaláty jsme tu sice naprosto zbytečně rozmázli, ale to prvotní upozornění bych až tak od věci neviděl.

Když už tedy řešíme kvalitu diskuse...

16.5.2019 15:40:06

tisk

ja vim,ze ses ptal na prahu,ale ja tiskl na platno v skpublic v brne a spokojenost. melo to myslim 48*48 cm a cena 200kc.

potom jsem tisknul to stejne u thegamecrafer primo na herni desku a tam byla jedina nevyhoda drahe postovne z usa.

16.5.2019 18:43:43

chybí podstata
tak nějak v této diskuzi i mě ... to že jediné relevantní odpovědi se pošlou soukromou zprávou mě překvapuje - radši bych, kdyby to tady bylo veřejně, abych se nemusel zvlášť prosit taky o zaslání další soukromé zprávy, která zase pomůže jenom mě a nikomu dalšímu :) ... ale jasné, jsou věci, které jsou příliš tajné, aby byly dány prostě k dispozici.

16.5.2019 22:49:34

K tématu :-D

Na kanvasu/plátnu mám plán k munchkinovi..už x let a pohoda.
Ale pokud chceš hrací desky tak vážně raději pvc (forex) jelikož je to malý formát tak jich můžeš mít x třeba v knihovně a vytáhneš si ten co potřebuješ.

Banner je na prd - je to levný, "plastový" materiál a nijak hezky nevypadá, když jsem na něj kdysi tisknul tisíce metrů tak jsem měl i vyrážky z kontaktu s rolemi.

Pokud chceš eco(logy) friendly tak zvol tiskárnu co má latex tiskárny a optej se zda mají ekologický inkousty.

Tvůj požadavek je naprosto standartní a pokud si vybereš materiál, tak ti vyhoví všude, kde se tím zabývají ;)

Kontakt na jednu firmu jsem dal v 1. příspěvku.

16.5.2019 23:34:57

Moznosti
Ahoj,
ceny v Praze jsou obecně dost vysoké.
Cca 700 za metr.
Kámoš dělá ve firmě, kde si může sem tam něco vytisknout za polovičku.
Může tisknout i na bannery bez PVC.
Cena se tedy pohybuje kolem těch 300 za PVC a 450 za šetrnější materiál.
Pokud víte o něčem levnějším, budu rád, když dáte vedet.

17.5.2019 07:23:25

Plzeň
Jsem tiskař a mohu tisknout na všechny zde zmíněné materiály. Na deskový materiál i na materiály z role.
Technologii tisku mohu použít solvent, UV i latex.
Jsem ale z Plzně, tak-že je to asi bezpředmětné.

17.5.2019 09:50:53

Vybíráme z Bazaru

THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas