Štětce

Potřeboval bych radu ohledně štětců.
Nekupuji v ČR ,tak se neptám na KOOH-I-NOOR nebo MILAN.
Jde mi jen o zahraniční produkty.
Co by jste doporučili?
Potřeboval bych vědět přesné značení např. Da Vinci serie xyz ?
Předem dík.

7.2.2018 17:51:02

údržba
Jak píše Isek (opakování je matka moudrosti, tak ještě jendou:
- namáčet jen špičku
- barva se nesmí dostat na kovovou sponu
- pokud používáte fakt malý štětec a malé množství barvy, tak použijte retardér či vhodný thinner, aby barva schla co nejpomaleji
- před dalším namočením do barvy znovu vyprat ve vodě
- udržovat špičku (otíráním o kapesník třeba, nemusíte to hned olizovat)
- po malování důkladně vymýt čistým mýdlem (jádrové mýdlo, mýdlo s jelenem, speciální mýdlo na štětce)

A na závěr odkaz:https://ageofsigmar.eu/brush-care/

A jestli ten "Masters Brush Cleaner Preserver" umíte někdo v ČR, tak by bylo fajn to nahodit v ešopu. Já prozatím koupil daVinci mýdlo 10g / 83 Kč - což je taková malá kapslička, ale zase jsem v akci dostal 2. zdarma...

30.11.2018 23:40:21 | Upraveno autorem (porovnej)

záchrana

Jde nějak zachránit štětec kde se po chvíli malování začínají oddělovat chlupy.

Díkas VS

20.12.2018 09:30:59

Štětce Rosemary & Co
Ahoj,
budu v nejbližší době objednávat štětce Rosemary & Co
- Series 33. Pure Kolinsky Pointed 1/2/3
https://rosemaryandco.com/series-33-pure-kolinsky-pointed-74.html
Při objednávce 10 kusů vyjde jeden cca na 150,-
Já sám budu objednávat tak 4ks.
Kdyžtak písněte SZ.
Rozeslal bych pak poštou nebo zásilkovnou.
Gerlant

10.11.2019 21:09:34

Mám postřeh k výdrži štětců. Barvím poprvé, pokouším se o #Memoir '44, namokro barvím jen pěchotu, zbytek drybrush štětcem za 10,- z papírnictví.

Údržba spočívá v občasném umytí v čisté vodě během barvení, poté vytvarování Štětín do špičky pomocí ubrousku a jazyka a důsledné umytí v čisté vodě na konci seance. 

Štětec namáčím do barvy ve vlhké paletě jen na špičku.

Zatím jsem zkusil tyto štětce:

 

Kolibri Pure Squirrel, zakoupen ve výtvarných potřebách v Brně u Šilingráku za 60,-, špička vydržela 42 figurek, za danou cenu rozhodně doporučuji.

Italeri, u prodejce airbrushcentrum veden jako Sable Hair Brush za 60,-. Po 10 figurkách se rozstřepila špička, rozhodně nedoporučuji!

 

Nějaké další doporučení na solidní štětec?

26.2.2023 17:01:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@Drussbarb Jak už jsem psal na podobný dotaz v jiném barvícím vláknu, tak mám skvělou zkušenost se štětci Da Vinci Harbin Kolinsky, přesný název/typ z hlavy nevím. Jsou teda dražší (kolem 130 korun), ale můj první vydržel tři roky (cca 250 figurek za rok), aniž bych se o něj extra staral - vždycky jsem ho jen pořádně umyl mýdlem, co bylo zrovna po ruce.

Ale jak jsem rovněž v psal v jiném barvícím vláknu, určitě tady jsou zkušenější barvíři, než jsem já, kteří ti poradí mnohem líp :-)

26.2.2023 18:26:10

Přidávám zkušenost se štětcem Red Grass Games Nr.2, za mě teda nic moc v poměru cena-výkon. Sice vypadá kvalitně ale štětiny má hrozně měkké, špatně se mi s ním pracuje, protože prostě málo pruží…. Možná to je otázka preference ale mě opravdu nesedl.

To Wargamer Regiment brush od Army Painter mi dělá mnohem lepší službu za zlomek ceny.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

28.2.2023 13:24:23

Red grass je pravda mizerný poměr cena/výkon. Paletu mají super, ale štětce jsou předražené. Já používám winsor newton serii 7 už několik let a můžu jedině doporučit. Jsou dražší, ale nic nevydrželo tak dlouho, když se o něj staráte. Koupil jsem si tehdy zálohu (cca 2 roky zpět) a ještě nevytáhnul. Citadela je vyloženě odpad za ty ceny a tak jediné, co používám mimo WN, jsou levné army painter syntetiky na drsnější práci nebo metalické barvy (nicméně NMM se s WN barví jedna báseň).

28.2.2023 13:46:37

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories : Proroctví draků CZ (rozšíření)
T.I.M.E Stories : Proroctví draků CZ (rozšíření)
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas