Standard obaly vs. perfect fit

Ahoj, mám takú otázku - som v kartových hrách nováčik a pri kúpe hry Hra o tróny som sa rozhodol karty aj obaliť... Bez väčších znalostí som z fantasyobchodu objednal "perfect fit" od KMC, čo vyzeralo byť ako super voľba (kvalita + presná veľkosť)...

Ale teraz keď to s priateľkou takto hráme, karty sa dosť kĺžu a veľmi s tým nie sme spokojní :D Obaly sú akoby priliš tenké a niečo tomu proste chýba.... Tak som brúzdal po nete a narazil na doublesleeving, ibaže to by sa obaľovanie dosť predražilo - najmä vzhľadom na nakupovanie ďalších rozšírení a večne by som asi nevyberal karty z obalov aby som mohol obaliť iné :D

Preto mi napadlo, či by bol nejaký rozdiel medzi kúpou standard size obalov of FFG a vymeniť tak tie terajšie od KMC, teda či by tam bol nejaký rozdiel medzi "hrúbkou" obalu alebo ako to nazvať... Sú štandardné obaly trochu hrubšie, že tie karty v nich budú také pevnejšie? Lebo tie perfect fit mi pripadajú naozaj ako len inner sleeve, nie príliš vhodné priamo na hranie...

Vyjadrené trošku krkolomne, ale snáď pochopíte :D
Vďaka!
24.7.2017 00:52:41

Obaly
Z vlastni zkusenosti jsou FFG mnohem mene klouzavejsi, nez ty tenke hladke. Jenze FFG jsou v soucasnosti jedny z nejdrazsich obalu. Doporucil bych Arcane Tinman Sleeves. Vyjdou na polovinu. Ale i tak se to celkem dost prodrazi jestli chces obalovat vsechno.

24.7.2017 03:42:00

Blackie
KMC fit ma asi 40 mikronu, kvalitni obaly maji kolem 100, ja pouzivam prevazne FFG, ale u par veci mam i mayday premium, to mi prijde taky jako pouzitelna alternativa, jinak klouzavosti trpi asi vsechny obaly, ale po par hrach a michanich se to zacne zlepsovat :)

24.7.2017 08:27:16

.
přídám se k Mayday Premium - jsou myslím levnější než FFG a rozhodně nadstandardně kvalitní

24.7.2017 09:36:17

Obaly
Doporučuju Arcane Tinmen nebo Mayday Premium

24.7.2017 09:37:02

Arcane Tinmen
Dřív jsem kupoval FFG (a občas koupím), poté jsem přešel na Mayday Premium, ale zdá se mi, že se poslední dobou zhoršily. Kupuji z různých eshopů a všímám si na nich zvláštního jakoby olejového filtru, různé velikosti napříč obaly v jednom balíčku a občas i se znatelnou rýhou na obalech.
Takže nakonec jsem přesedlal na Arcane Tinmen a ve vyjímečných případech se vracím k FFG.

24.7.2017 09:49:46

Arcane
Vďaka za odpovede :)
S kĺzavosťou som aj počítal, ale keď hrám, mám pocit, akoby ten obal bol "nekompletný" a chýbala tomu druhá vrstva :) Proste sa s tým blbo hraje :D
Problém teda bude asi v tej hrúbke - pozrel som sa na vami odporúčané Arcane Tinmen Dragon Shield a tá krabička so 100 kusmi je asi 3x hrubšia než 100ks perfekt fit od KMC :D Tipujem, že karta v tom bude taká pevnejšia (oproti KMC),
Takže tie perfect fit odložím na inokedy, keď sa raz niečo náhodou rozhodnem obaliť 2x :D

Inak už keď sme pri tých Arcane Tinmen, aký je rozdiel medzi tými klasickými a práve Dragon Shield? Lebo tie DS sú o dosť drahšie, tak či má nejaký dôvod do nich investovať :) Ďakujem.

24.7.2017 13:13:26 | Upraveno autorem (porovnej)

kukni a pochopis
https://www.youtube.com/watch?v=Oh47u8EqI04

24.7.2017 20:58:21

Vybíráme z Bazaru

Duna: Imperium - Vzestup Iksu (nová ve folii DE)
Duna: Imperium - Vzestup Iksu (nová ve folii DE)
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas