Spreje Army Painter


Ahoj. Má někdo zkušenost s těmito spreji?

Co mě hlavně zajímá.... Tak když používám bílý základový mat, tak se mě někdy stane, že je figurka jakoby poprášená .. Nebo jak bych to řekl, má takový jakoby semišový povrch..

Nevíte čím to je?

Včera jsem stříkal cca 20 figurek najednou a 3 z nich jsou takové a zbylých 17 je v pohodě...

Takže už moc barvy? Nebo málo, nebo když stříkám dýl, tak prohrkávat vice sprej.. Opravdu nevím...

Má někdo zkušenost?
14.3.2018 09:05:50

...
Co popisujes je příklad toho, že barva zasycha po ceste ze spreje na model (hodne zavisi na teplote a vlhkosti okoli), nebo je málo protrepana. Zkus strikat z mensi vzdalenosti a pred pouzitim z toho vytres dusi. Mam s AP stejne zkusenosti. Dobry postup se mi osvedcil trepani tak dve minuty, pak kratky nastrik tak, ze zacnes mimo figuru a plynule pres ni prejedes. Tim zamezis uvodnimu proudu, ktery je obvykle hutnejsi, aby ti na modelu udelal dalsi paseku.

14.3.2018 09:17:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Semisovy povrch

Ahoj, s tim jsem mel taky problem, ani jsem nezjistil cim to je - myslel jsem ze mi vyschl sprej nebo dochazi nebo co a koupil si novej a ten starej vyhodil :-D, ale asi ma Wolvik pravdu, delalo mi to v lete ve vedrech, na podzim a v zime jsem se s tim nesetkal (ale to uz jsem mel novej).

14.3.2018 09:27:07

How To..

https://www.youtube.com/watch?v=ECwK5gzDZjk

14.3.2018 09:33:21

semiš
Taky se mi to stalo, po zaschnutí jsem figurku párkrát přejel vlhkým hadříkem a sedřel ten semiš. Pod ním byla základovka v pořádku.

Jak tomu předejít už bylo řečeno, tak zmiňuju jen jak se toho zbavit :D

14.3.2018 10:50:04

díky

Díky za odpovědi. Protože jsem stříkal zároveň více figurek.. Problém u mě asi byl v tom, že sem na poslední 3 stříknul z větší dálky. budu si na to muset dát bacha. ;)

14.3.2018 12:49:22

Špatné zkušenosti
Army Painter mi sice semišový povrch nedělaly, ale z některých barev (tuším, že nejvíc červená a zelená) mi doslova stékaly Citadelky. Držely prostě zoufale špatně. A jelikož mám barvy prakticky jen od Citadel, nemají pro mě spreje AP smysl.

14.3.2018 20:46:40

Pro srovnání
Stříkám Army Painter Uniform Grey a jsem spokojený.
A citadelky používám taky a nemám s nimi nejmenší problém (ani s vallejovkami).
Třepu pořádně, průběžně a aplikuji z rozumné vzdálenosti. Je fakt, že vlhko a zima asi nejsou úplně optimální, stejně jako vítr.:-)

16.3.2018 17:34:01

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Arkham Horror LCG komplet (9000+ kariet) + Bonusy
Akt. cena: 600 €
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas