Sprej na polystyren

Ahoj, jsem nováček ve vyrábění modelů z XPS polystyrenu. Namaloval jsem si akryl. barvami nějaké prvotiny a teď bych je potřeboval ochránit lakem. Poradil by mi někdo, jaký sprej je na to v našich končinách nejlepší?

 

 

27.8.2021 08:24:51

Pokud to máš opravdu dobře překryté akrylem, tak je skoro jedno čím to nalakuješ navrch. Ale přesto bych osobně volil akrylový lak, nějaká skulinka by se mohla najít…

27.8.2021 11:02:32

Ahoj,

Nevím tedy co je to za modely, že je potřebuješ chránit lakem, já třeba dělal terény, domky, hrady, ale ty by mě ani nenapadlo lakovat, ale jak psal ten předemnou, jestli jsi to dobře zabarvil akrylem, tak můžeš stříkat lakem. Ještě doplním tedy jakýkoliv matný lak z obyč barev, asi zbytečné brát něco speciálního a drahého. Jsou i spreje na vodní bázi bez rozpouštědel, kterými se dá přímo stříkat na polystyren, ale nedoporučuju, hůř kryjí, je to taková voda a má to pak divný vzhled.

27.8.2021 13:53:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za odpovědi. Dělám modely pro hraní Gloomheavenu, se kterými se bude hodně manipulovat, proto bych je chtěl víc chránit. Pořídím tedy nějaký akrylový matný lak a snad se modelům nic nestane. Prvotní nátěr jsem udělal art potch lakem s černou barvou, tak doufám, že to vydrží.

27.8.2021 18:37:40

Vybíráme z Bazaru

Vindication Archive Edition
Vindication Archive Edition
Akt. cena: 5690 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas