Samolepící folie

O co mi jde. Mám oboustranné karty o rozměrech 45x67 mm na papíře cca 80g/m2. Tyhle karty potřebuju nějak zafixovat jak pevnostně, tak i povrchově. Laminace nepřichází v úvahu (podobně jako obaly, protože karty musí mít přesné rozměry bez přesahů. Tudíž mě napadlo vyskládat karty na samolepící folii a další folii je 'přiklopit'. Po rozstříhání by měla být karta teoreticky chráněná z obou stran a folie by je měla dostatečně zpevnit. Tolik teorie.

Můžete mi nějakou folii doporučit (v Praze), respektive máte někdo s něčím takovým zkušenosti?
14.6.2010 11:15:31

rbx

Morthe
ja pouzivam na pruhledne samolepky fotopapiry Rayfilm, kde si muzes vybrat z matne ci cire folie a ruznych rozmeru. Ale tebou popisovany zpusob jsem nezkousel. Mel bych mozna strach, ze se to casem rozlepi. A proc si to nechces nechat zalaminovat v nejake digitiskarne, kde to udelaji presne na rozmer? Karty ti pak naporcuji i rohy zakulati.

14.6.2010 11:26:56

rbx
Jde o vylepšené karty pro Wings of War WWI, aby bylo možné používat systém letu z WWII (různé letové rychlosti). Zatím se jedná o prototyp, tudíž je zbytečné se s tím nějak extra prcat, zvláště když je dost možné, že se některé manévry budou měnit, než to nabyde výsledné formy.

14.6.2010 12:02:54

sice neni folie ale...
ja kdyz si obaluji karty ktere nejsou presne (kupovat ffg za ty penize je nechutne), tak zatavim presahy pajkou. Napriklad mam obaleny vsechny karty v Runewars i ty mrnave. Kupuju si na Planete her ty nejlevnejsi pruhbledne obaly (14kc za baleni po 100 kusech), vcelku mi to vyhovuje a obalim si jakykoliv typ karet. (zelezne pravitko, plastove pravitko se rychle natavi :D )

14.6.2010 13:04:31

ikri

Zkušenost nemám, ale...
... pro tyto případy mám ve své dílničce :) připravenou samolepící průhlednou tapetu z Bauhausu

16.6.2010 08:22:41

ikri
No to je přesně ono!!! kolik to má mikronů? Není to náhodou d-c-fix?

16.6.2010 08:47:02

Je to
d-c-fix. Počet micronů neznámý :)

16.6.2010 09:32:31

ikri
Dík moc. Já na tuhle folii narazil na netu, ale nějak se mi nepodařilo zjistit, kde by to nějak normálně prodávali. Že to je v Bauhausu je dobrá zpráva =)

16.6.2010 09:35:44

Jj,
tam to mají, a neni to drahý. Dá se to kupovat i po půl metrech třeba. ;-)

16.6.2010 09:43:07

průhledná fólie
Mě na ty karty připadá lepší ta matná fóli o které tady psal rbx. Ta lesklá tapeta se mi moc nelíbí. Ta matná fólie se na karty hodí víc. Ale samozřejmě je to dražší než tapeta.

16.6.2010 09:57:09

kren
Ona se ta tapeta dělá ve dvou variantách, lesklá a matná... uvidím co v tom bauhausu budou mít a jak to bude vůbec v reálu vypadat

16.6.2010 10:12:10

to Morthe
Napiš pak své zkušenosti. Já teď zkouším tenkovrstvou laminaci co mi na fotopapír udělali v jednom studiu, ale je to drahé.

16.6.2010 10:18:55

kren
Jop, sám jsem na to docela zvědavej, jak to bude vypadat

16.6.2010 10:36:29

lepicí páska
Už jsme tu kdysi s Křenem diskutovali i oblepení širokou lepicí páskou. Dá se to udělat i bezokrajově, ovšem karta může z boku chytat trochu špíny. Mně se to sice nestalo, ale je tu riziko vytečení lepidla a zablemcání okrajů. Ale pokud jde jen o dočasné karty, problém bych v tom neviděl.

Naopak, pokud bude karta jen mezi dvěma nespojenými fóliemi, hrozí pnutí a rozšklebení na způsob špekáčku. Snad chápeš jak to myslím. Výhodou lepicí pásky (krom nízké ceny) je to, že rozšklebení nehrozí, obě strany jsou spojeny.

Zpevnění sice nebude u pásky tak velké, ale aspoň něco. Při použití 200g papíru je výsledná karta dostatečně pevná, vyzkoušeno.

16.6.2010 10:51:52

husak
Páska byla uplně první varianta, co mě napadla. Nicméně folie by teoreticky měla být pevnější a mít kvalitnější (matný) povrch. Přišlo mi to jako lepší řešení než páska, ta mi přišla jako už moc fórový řešení.

16.6.2010 10:59:31

samolepici tapeta
ja mam samolep. tapetou polepeny karty k twilight struggle, ale jenom jednu tretinu (early war) pac pak mi ruply nervy - zabralo to celkem dost casu nez jsem to vzdycky hezky orezal. navic to mam polepene jen z jedne strany - stranu s textem jsem nechal volnou, tam me nejaky flek tolik nevadi, hlavne jsem nechtel aby se karty nedaly nejak "cinknout" z rubove strany - to by mohlo pokazit hru, kdyby protihrac vedel co mam za karty. jiny obaly jsem nikdy moc nepouzival, takze nedokazu zase az tak odhadnout o kolik nabobtna balicek, ale i ta jedna strana te samolepici tapety udelala taky celkem dost - karty jsem tisknul na tvrdsi papir (nejakej skicak) a po polepeni se balicek zvetsil minimalne o jednou tolik... jinak me kamarad architekt doporucoval tisknout barevnou laserovkou na tvrdy papir, ze pry je pak obrazek hezky hladky a skoro se to vyrovna tomu "foliovani" a melo by to byt celekm odolny... a obavy ze zachytavani spiny na krajich jsem mel taky, ale nakonec celkem zbytecny - prijde mi ze jsou porad uplne cisty a navic okraje mi nijak nelepi, takze nevidim duvod proc by se tam mela nejaka spina dostavat... toz snad vam tohle info aspon nejak pomohlo;)

31.7.2010 01:05:45

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria (CZ)
Settlers: Zrod impéria (CZ)
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas