Řezačka - nákup

Zdravím,
potřebuji poradit. Moje stará řezačka (úplně základní kotoučová, bez přítlaku,...atd.) se v objemu karet, které momentálně potřebuji a chci nařezat, stává nepoužitelnou. Rozhlížím se po nové. Máte nějaký tip? Vyzkoušený, ověřený.

Řezat budu jen papír (kancl papír, gramáž 80-120g) nemám problém řezat po 1 listu, ale pokud bude něco, co práci urychlí - ale nezkazí (neposune se, nesjede řez), tak se také zlobit nebudu.
Nevím, zda pákovou nebo opět kotoučovou. Samozřejmě hledám ruční, velikost A4, žádný megastroj.

Cena těch "lepších" se pohybuje kolem 2-3 000Kč, takže asi v tomto limitu.
Nikterak nebazíruju na laserovém paprsku a dalších vychytávkách. Potřebuji jen jednoduchý, rovný a přesný řez.

Děkuji za pomoc.
4.2.2021 11:34:34

Genie GMA4
Nedávno jsem si ze stejného důvodu pořídil řezačku na Alze kolem 800,- korun.

https://www.alza.cz/genie-gma4-d5247690.htm

5 papírů zvládá bez problémů, i dořez pod 3mm a zarovnání.
10 papírů v ploše v pohodě, dořez pod 3mm už je ale těžké přítlakem udržet, aby se papír neposunul.

Jinak výborný poměr cena výkon.
Před tím jsem si koupil levnou kotoučovou a už nikdy :-DDD

4.2.2021 16:44:45

Olympia Vario Duplex 5000
Kdysi jsem si kupoval tuhle rezacku a dodnes slouzi k me spokojenosti. Nejvic jede pakovka, dost pouzivam i zaoblovacku, kotoucovou stranu jen vyjimecne, kdyz treba potrebuju perforaci nebo ozdobny rez.

6.2.2021 23:43:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Bluda
hmmm, pěkná, ale akorát ji nikde nevidím k prodeji...

7.2.2021 12:37:26

Řezačka
Vyrábím si poměrně dost PnP her a zkoušel jsem řezaček několik. Ty levné jsou úplně k ničemu. Ono to sice řeže, ale pravý úhel to aní nevidělo a odříznout okraj pod 1mm je nemožné. Tu Olympia jsem měl taky, ale velmi brzy umřelo vše mimo pákovky. Ta řezačka má proste strašně blbou konstrukci a kroutí se jak žížala a přesnost řezu je mizerná.

Takže nakonec jsem pořídil kotoučovou Dahle a ta má za sebou už mnohem víc než všechny předchozí dohromady a stále jede jak má. Zvládá i slabší karton a hlavně založím podle hrany a vím, že mám pravý úhel a můžu jen řezat a ne stále rovnat papír k lince řezu.

7.2.2021 13:21:00

kotouč vs. pákovka
no, právě že kdysi jsem tady někde četl diskuzi, kde se řezačky probíraly. Bohužel jsem ji teď nenašel, tak jsem založil vlákno nové.
Nicméně se tam vícero lidí shodlo na tom, že pákovka je lepší. Já měl (mám) starou obyč. kotoučovou. S radostí jsem ji přenechal dětem a chci si pořídit něco, na čem můžu pořezat tu hromadu karet, co se mi za roky nastřádaly.
Takže právě zvažuju a hledám. DAHLE řezačky už jsem viděl taky.
Vím, že chci řezačku s kovovou konstrukcí. To je základ. Jestli pákovku nebo kotoučovku, to zatím nevím.

8.2.2021 09:33:45

Nedoporučení :-)
Já přidám nedoporučení.

Pořizoval jsem kdysi z Lidlu (je tam i kotouč i páka), ale pokud chceš přesnost a dělat více tak bych se ji obloukem vyhl :-(

(na to jednou za rok udělal pár věcí je vpohodě, pohraješ si s tím - tak to člověk za tu cenu překousne), je dost nepřesná, ujíždí i po jednom listu ......
__________________________________________________________________________
The Renegade

Deskoherní koutek
https://www.facebook.com/deskohernikoutek/

23.2.2021 09:15:19

Tak jakou jsi nakonec vybral @Mysak ?

25.5.2021 10:17:48

@Booza 
Musím přiznat, že zatím žádnou…nějak jsem to v návalu jiných věcí a událostí vypustil.
Ale pravděpodobně vezmu zase kotoučovou. Koukal jsem posledně na tyto:
A3
Kotoučová řezačka FELLOWES PROTON A3 | B2B Partner
A4
Bonsen TA44 - Kotoučová řezačka | Alza.cz


A pokud bych šel do pákovky, tak asi tato:
Peach Sword Cutter A4 PC300-01 - Páková řezačka | Alza.cz


Obchod neřeším, na Alze jen kvůli vyhledávači.

 

26.5.2021 14:06:47

Tak nakonec vybrána kotoučová řezačka s kovovým tělem, automatickým/ručním přítlakem, možností výměny nožů.

Konkrétně tato:
Kotoučová řezačka papíru FELLOWES PROTON A4 | B2B Partner

PROČ “Kotoučová” - budu řezat většinou jen po jednom papíru, chci přesný řez, kovové tělo kvůli stabilitě, výškově prostorová nenáročnost (oproti pákové - pokud je použit kryt břitu).
Velikost A4 protože z 99% budu řezat tento formát. A3 už je asi zbytečně veliká a kvůli několika papírům (řádově ks) do roka nemá smysl.
 

27.5.2021 11:49:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@Mysak  - dej nám pak prosím vědět po nějaké době používání, taky řeším řezačku :-)

27.5.2021 12:03:35

OK. Dám vědět. V nejbližší době bych chtěl začít řezat. Mám tam cca 400 papírů, samolepek a dalšího materiálu na nařezání.

Jen pro úplnost, řezačku jsem koupil na penta.cz, kvůli ceně, samozřejmě. Včetně náhradních nožů (2x rovný, perforační, vlnka, rylovací) a gumových pásků. Cena vyšla na stejné peníze jako na B2B, kde by byla jen řezačka a 3x náhradní rovné nože.

27.5.2021 13:38:20

Já zkusil víc řezaček ať už levnějších nebo dražších a nakonec jsem zjistil že na řezání karet je nejlepší - řezací podložka, kovové pravítko s držátkem a řezák na koberec :) ..prostě ani jedna řezačka to neměla tak že bych měl řezání na milimetr či míň pod kontrolou..

27.5.2021 14:21:33

tak narezano celkem asi 150 papiru s kartami…vyskedek relativne ok. Ale ke spokojenosti to fakt ma jeste daleko. Takze fakt bud to pravitko s nozem nebo klasika nuzky….ale na vetsi rezy rezacka dobra. Ale milimetry s ni jsou “vabank”.

23.12.2021 01:19:38

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40.000 : Typhus
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas