nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Program na prekladanie textu

Nazdar,
kedže už nejakú dobu prekladám, všimol som si niekoľko úskalí a tak by som potreboval poradiť.
Hľadám nejaký dostupný (free alebo za rozumnú cenu) program na prekladanie textu (prekladateľský). Aby držal v pamäti už použité preklady (Draw - Potiahni, nie kresli) poprípade sám prekladal už použité skupiny slov.
Má niekto s tým nejaké skúseností, poprípade by mi vedel poradiť, ktorý je vhodný? Najlepšie ak by mal aj opravu pravopisu.
Ďakujem za každý návrh, radu a odporúčanie
S pozdravom Nekro

1.9.2019 07:30:51

Google translator toolkit

https://translate.google.com/toolkit/list

Já relativně čerstvě narazil na "Google translator toolkit" - nemyslím "Google translator". Umožňuje použít vlastní glosář, používá uživatelský zásobník přeložených frází. Aktuálně s tím dělám titulky pro Blender tutorial a docela mi to funguje. Novou díl to překládá s ohledem na dříve použité výrazy, přestože z počátku tam bylo vícero blbostí, tak se to nějak jako učí...

14.9.2019 16:22:59

Nekro

Skús, je to výborný nástroj.

Inak, tieto nástroje sa volajú CAT - Computer Aided Translation. Nájdeš aj offline programy (OmegaT napríklad), ale tam je zase nemožnosť použiť ich odhocikiaľ bez toho, že by si ich nosil na kľúči. Takže si vyber :)

---------------
Prekladateľ Joe

13.9.2019 15:07:43

Joe

Idem skúsiť, zatiaľ ďakujem.

13.9.2019 13:36:31

Nekro

SmartCat, ale ten je online.
---------------
Prekladateľ Joe

1.9.2019 09:13:22