Přelepky

Nejlepší lepidlo na přelepky,čili,co používáte?
23.2.2011 10:02:59

vance
Herkules :D

Ne, teď vážně...pochybuji, že někdo ze zdejších, co používají přelepky, tak je na karty lepí lepidlem. To už je i na mě moc :). Přelepky se tisknou na samolepící papír ;)

23.2.2011 10:06:33

Beholder
Já koupil AH,původní angl. verzi,počeštěnou a karty sou přelepené lepidlem. Nezdá se mi že by to byl samolepící papír. Proto se ptám,nemám zkušenosti.

23.2.2011 10:13:47

vance
Tak jestli to je opravdu přilepené lepidlem, tak to nechápu, jak na tohle dotyčný přišel :). Jednak to musela být neskutečná babračka a jednak to muselo trvat pěkně dlouho.

Každopádně já doporučuji kvalitní samolepící papír + laserový tisk

23.2.2011 10:20:54

Beholder
No a to je právě kámen úrazu,laserovku nemám. Inkoust. by nešla?

23.2.2011 10:26:00

prelepky
Ja jsem pouzil normalni lepidlo na papir v tycince. Mozna lje lepsi koupit obaly a preklady tam jenom zastrcit.

edit: Fakt je, ze to co radi Beholder je nejlepsi cesta. V tiskarne stoji samolepici A4 okolo kila.

23.2.2011 10:28:42 | Upraveno autorem (porovnej)

vance
možná by šla, ale četl jsem, že se to může rozmazávat, jak se na kartu bude stále chytat, ale nevím, tak dalece mé zkušenosti s přelepkami nesahají :).

Já mám nejlepší zkušenost s inkoustovým tiskem na tenký Canon papír s vysokým rozlišením a vložením spolu s kartou do pevných FFG obalů.

23.2.2011 10:31:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Asi nejsůdnější řešení,už sem nad obaly také přemýšlel. Díky

23.2.2011 10:39:32

rbx

vance
na inkoust zapomen, pokud nechces karty obalovat. Jinak to bude za chvili rozmazane, staci ze nekdo vyprskne smichy a uz mas hotovo. Ten laser, jak rikal Beholder, to resi. Ale nejlepsi je opravdu ta varianta obal+vlozeny papir. On tam drzi celkem pevne, nepada z toho a vypada to i dobre.

23.2.2011 10:59:45

vance
... a lestli to chces mit na jistotu tak na ten papirek jen tukni tycinkovym lepidlem, pak ho placni na kartu a vloz do obalu.

23.2.2011 11:14:34

Lino22
tohle bych opravdu nedělal. Jednak se tím zníčí původní karta a jednak, člověk nikdy neví, na cz kartě může být chyba nebo se člověk chce někdy ujistit, jak je to napsané v originále a takhle se může jednoduše podívat. Rozhodně bych nic nelepil lepidlem. Vytisklá karta v pevném FFG obale naprosto perfektně drží.

23.2.2011 11:21:42

rbx

souhlas s Beholderem
Treba zde prelozeny Descent je na nekterych kartach vylozene spatne, na coz me vzdy taktne upozorni Siaron vytazenim ceskeho prekladu a prectenim originalu.

23.2.2011 11:33:01

rbx
myslíš překlad od Mortheho? Tomu se mi moc nechce věřit. Hrajeme sice jen základ, ale o žádné neopravené chybě nevím. Pokud jste na něco narazili, tak by se to mělo nahlásit :)

23.2.2011 11:38:33

rbx

Beholder
ja nevim, odkud to Kosibratr ma, ale predpokladam ze odtud. Uz jsme na to narazili u nekolika karet, dam vedet az to zase budeme hrat.

23.2.2011 11:41:30

rbx
buď to je překlad od tomasV (starší) nebo od Mortheho (novější).

23.2.2011 11:43:05

rbx

Beholder
hmm, vypada to na ty od Tomase.

23.2.2011 11:51:53

rbx
tak to jsi mě uklidnil, já mám překlad od Mortheho :)

23.2.2011 11:57:48

descent
kluci, prosím sepište to a pošlete .... byl to můj první překlad a těch karet byl mrak .... navíc jsem originál karty z descentu daroval kamaradovi, že byje využil nějak na dračák.

Určitě to opravím.

23.2.2011 11:59:09

link
Nemate nekdo nejaky link na treba eshop, nebo nejakou prodjnu v Brne, kde by se daly koupit samolepici papiry, ktere mi neposkodi original karty? Dekuji

26.2.2011 10:21:40

polepky vs obaly
...existuju aj obaly - do ktorých by sa vložila karta s polepkou - na veľkosť kariet z Pilierov zeme?

18.3.2011 21:55:34

johan
jasně, vyrábějí se obaly na deskové hry v pěti velikostech (je to standardizované). Hádám, že to budou standard Euro. Fialový balík od FFG. Eshopy s deskovkama je v příslušenství nabízejí tak nebudu dávat link. Jsou u nich rozměry většinou v popisku, tak si ty karty pro jistotu přeměř.

18.3.2011 21:58:10

Sjone
Dík, musím sa po tom pozriet lebo chcem nejako spárovať karty z rozširenia - Angl., so základom - Cz.

18.3.2011 22:28:43

Fano a vance
Já myslím, že klasické samolepící etikety ti karty nezničí. Vždycky jsem je v pohodě přilepila a zase sundala. Mají je ve větších papírnictvích a hlavně tam, kde dělají nějaký tisk nebo kopírování.

Tisknu inkoustem a ještě se mi nic nerozmazalo. Ale já u toho neprskám, tak nevím :)

18.3.2011 22:57:06

rbx

Fano
presne to same me zajimalo a nechal jsem si udelat firemni samolepky na tenky PVC material, abych mel jistotu, ze se nerozmoci a ze se pri sloupnuti neroztrhnou. Pak jsem jednu nechal nekolik mesicu na karte z Mystery of Abbey a potom sloupnul. Slo to bez problemu, ale na nekolika mistech se malilinko odloupla i barva z karty. Nekomu by to nevadilo, ale me to treba na te originalni karte vadi.

19.3.2011 10:34:30

rohy a obaly
Nedávno jsem také začal počešťovat některé hry tiskem na tenký papír a vkládáním do klasických obalú od FFG jak taby bylo několikrát zmíněno. Je to celkem dobré řešení, ale trochu mě štvou ty ostré rohy obalů. Řešíte to někdo nějak, například zastřižením růžků obalu ? Já jsem to u několika karet zkusil, je to daleko příjemnější např. při míchání. Zatím je to v pohodě, ale trochu se bojím, jestli se obaly při používání pak nebudou trhat od těch zastřižených míst. Máte s tím prosím někdo nějakou dlouhodobější zkušenost, nebo třeba jiný fígl?

1.6.2011 11:32:33

rbx

Micc
jakoze zastrihnes vsechny ctyri hrany obalu? No tak to jsi celkem frajer :-) Bal bych se presne toho, co jsi rikal. A druha vec je, ze na spodni hrane to musi vypadat blbe, ne? Vzdyt ti tam vzniknou diry...

9.6.2011 12:42:00

Vybíráme z Bazaru

Pan Am
Pan Am
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas