jon

pokazené figurky?

prosím o radu; mám nafarbené figurky neriedenými Rewellkami a pri dotyku sa lepia na prsty. Je možné tieto figurky nejako opraviť, napr premaľovať, odfarbiť a maľovať nanovo alebo prestreknúť lakom...? Vďaka
2.10.2010 20:44:35

figurky
Pokud jsou kovové, tak nejjednodušší je hodit figurky do acetonu, nechat je tam pár hodin, kartáčkem na zuby odrbat zbylou barvu a pak znovu nabarvit (doporučuji jiné barvy).
Pokud jsou plastové, je to trošku těžší, asi bych je nechal pořádně (klidně týden) zaschnout na nějakém teplém a suchém místě a pokud budou i tak lepit, zkusil bych je přelakovat akrylovým lakem.

3.10.2010 19:13:17

jon

aradraug
...nevyschnú, takto sú už namaľované niekoľko mesiacov! Sú plastové a najradšej by som ich namaľoval nanovo, len ako ich odlakovať? A keby som na tú lepkavú farbu naniesol nový náter?

3.10.2010 20:02:56

jon

aradraug
oprava: "len ako ich odfarbiť" :-)

3.10.2010 20:04:12

jon
Skus odlakovac na nechty - ale pozor kup ten bez acetonu (napriklad v DM, znacka Ebelin). Na figurky som to neskusala, ale davala som tym dolu Citadelky z ruk aj zo stola a slo to v pohode.

3.10.2010 21:22:16

Miri
Za pokus to stojí. Jen jsou problém ty revelky - emailové barvy se odstraňují podstatně hůř, než akryly. Citadelky jdou dolů "jen se na ně zle podíváš", i z plastu. Revelky jsou podstatně trvanlivější...

3.10.2010 21:30:18

odbarvovaní
Já to zkoušel odlakovač na nechty i na figurky,minulý týden jsem odbarvoval sauronova jezdce z MEQ. Je to v pohode. Jen nevím, jak pujdou dolu revelky.

3.10.2010 21:31:20

aradraug
Ja viem, ze Revelky a Citadelky maju iny zaklad, ale lak na nechty je mozno este horsi nez Revelky tak by to malo ist. Len bude treba trochu trpezlivosti kym to povoli - a mozno pomoze, ked na ne Jon bude aj par minut skaredo pozerat ;).

3.10.2010 21:34:56

Miri
Tak tím každopádně nic nezkazí :-D

4.10.2010 10:50:14

problém schnutí
Já kdysi řešila podobný problém, kdy jsem podstavce u Wotra natřela syntetickými Agamami. Neschlo to tak dva měsíc. Bylo mi sděleno, že za to může změkčovadlo přidáváné do plastů, které zpomaluje a nebo úplně zabraňuje schnutí. Tehdy mi někdo z Agami radil jejich odstraňovač nátěrů. Dá se to na stránkách najít. Nakonec nebyl teda třeba, ale pekla jsem to na topení asi dva měsíce.

4.10.2010 11:36:08

Revellky
Taky jsem se kdysi s podobným problémem setkal,barva nakonec uschla sama,takže jsem sundávání barvy neřešil,ale dnes bych zkusil asi hydroxid sodný,olejovky s tím jdou dolů dobře,tak třeba i ty acetonky trochu povolí :-)

4.10.2010 16:56:12

Vybíráme z Bazaru

Sushi Go!
Sushi Go!
Akt. cena: 91 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas