Péče o štětce

Ahoj, 

 

zakoupil jsem si novou sadu štětců od Army Painter, ale nikde jsem moc nenašel jak se po barvení o štětce starat. Má prosím někdo návod, co všechno se má provést po barvení ? 

 

díky 

10.8.2022 09:34:47

Akryl:

Pro sobola i syntetiku platí stejná pravidla, zejména však pro sobola:

  • při barvení se barva nesmí dostat k objímce
  • v průběhu barvení časteji měnit vodu a mít v dostatečném objemu (např. zavařovačka na okurky)
  • vždy, než znovu nabereš barvu na štětec, vymáchat ve vodě (tzn. naberu, nanesu → dojde barva → vymáchnu, naberu…)
  • po barvení vyčistit v mýdle na štětce, případně zároveň nechat ošetřený (pokud je v mýdle i kondicionér)
  • dle četnosti barvení a opotřebení pak občas vymáchat v Cleaneru a v Restoreru
  • na dry brush jen opotřebovaný a vysloužilý štětec nebo spešl kus. Neťupkat špičkou, barvi pod úhlem. Na metalické barvy taky zvláštní štětec, určitě ne sobol.

Je to chvilka a jde jen o naučení se rutiny, nijak to nezpomaluje a neznepohodlňuje barvení. Štetec pak vydrží jako nový několik měsíců, i ty levnější syntetiky od AP, a hlavně pak kvalitní sobol i několik let (můj případ, mám WN7). 

Když to dělat nebudeš, levnější štetce můžeš vyhodit po prvním/druhém barvení, střední cenovou po pár barvení a vyšší řadu za měsíc.

10.8.2022 13:36:24

Děkuji Isekovi, vlákno zamykám a časem smažu, poprosím případně oživit příspěvkem nějaké z těch odkazovaných starších vláken (třeba to první, protože je čerstvější), ať se dostane na první stranu témat ve fóru a je snadněji dohledatelné.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

10.8.2022 13:36:51

Vybíráme z Bazaru

Etherfields: Kittenburg expanze
Etherfields: Kittenburg expanze
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas