Ohýbající se hrací deska

U některých her se mi stalo, že hrací deska z tvrdého papíru se mi pokroutila - v okamžiku, kdy ji položím na stůl, odstávají rohy nebo i celé strany. Máte nějaký šetrný postup, jak narovnat?
7.2.2011 00:16:41

Tohle se děje
pokud je deska špatně vyrobená - resp. v kartonu při výrobě zůstala vlhkost, následně to vyschlo a protože je jedna strana (nebo obě) polepená samotným plánem, celé se to zachová jako bimetalový proužek a problém je na světě.
Jediný způsob, který mě napadá, je nechat znovu plán nasát vlhkost (někde na balkóně v deštivém počasí) a pak nechat vyschnout - ale plán by musel být neustále zatížený v nějakém roštu, aby se nezkroutil.
Mně se tohle stalo naštěstí jenom jednou (u Merry Men of Sherwood) - plán mám od té doby v knihovně zatížený encyklopediemi. Trochu to pomohlo, ale poznat už to půjde pořád.

7.2.2011 07:02:40

Hyman
Ano, taky se mi to stalo ... já jsem přemýšlel o koupení plexiskla, které budu pokládat na herní plány. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem udělal scan herního plánu a udělal si kopii. Nechat plán zvlhnout a zatížit je taky možnost, jak píše Kolouch, ale může se stát, že plán rozlepí, takže je potřeba to dělat velice opatrně.

7.2.2011 08:06:00

Hyman
Tak se mit o jednou stalo u Railways of the World. Zatížení plánu moc nepomohlo a na experimentování s navlhnutím teda nemám moc odvahu.

11.2.2011 07:32:22

duel of the giants
U této hry se mi oboustranný plán zkroutil naprosto brutálně, a protože je oboustranný, nelze to řešit přilepením na něco jiného.

Opravdu jste někdo v praxi zkusil to navlhčení a následné vysušení pod zátěží? Nebo v mezičase někoho napadlo něco lepšího?

25.5.2011 10:18:12

ohýbací se plán
Navlhčení a zatížení jsem zkoušel - nefunguje to. Po relativně krátké době se to ohne znovu...

21.6.2011 12:52:33

???
Když jsem modelařil, tak jsme tohle řešili tak, že vezmeš tu desku a CITLIVĚ ji neustále přetahuješ přes stůl. Vypouklou část přetahuješ přes jeho hranu, přičemž tlačíš na kraje. Ale fakt opatrně. Když zabereš moc, tak sedřeš barvu nebo (a to se stává častěji) na ní uděláš zlom.

U deskovky jsem to dělal jednou a naštěstí úspěšně :)

1.8.2011 23:55:24

Vybíráme z Bazaru

Bastion
Bastion
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 9 hodin

Offcanvas