Obaly na laminaci karet

Ahoj všem, potřebovala bych zalaminovat větší množství karet a ideální stav by pro mě bylo najít laminovací kapsy odpovídající velikosti. Pokud vím, tak obaly na to vhodné nejsou, nebo se pletu? Uměli byste mi doporučit laminovací obaly? Fakt se mi nechce kus po kuse stříhat a zaoblovat rohy. Díky
PS: Použila jsem lupu, ale odpověď na tento dotaz jsem nenašla. Pokud tu je, pak se omlouvám a hlásím, že jsem slepá lama :-D
3.12.2018 23:26:39

som

laminovací folie
Ahoj,

obaly na to opravdu vhodné nejsou, potřebuješ něco jako
https://www.mptoner.cz/laminovaci-folie-c595/?gclid=Cj0KCQiAxZPgBRCmARIsAOrTHSYo3W9xof5xCk0A5kwY2tvU5Q6PbJvwXtZ71wRhup-qbf4163Pz8F0aAv85EALw_wcB
ale jsi dost podstatně omezená nabízenými rozměry...

4.12.2018 07:05:48

M

Peach Business Card 60x90mm
Používám tyhle, velikost běžných pokerových karet. Tisknu jednostranně, tzn. do kapsy jdou 2ks obyč.kancelářského papíru, a při tloušťce lamina 125 mikronů je z toho obstojná karta ;)

4.12.2018 08:00:50

Díky
Myslela jsem právě, jestli existují i jiné rozměry, než tyhle vizitkové :-) Třeba i někde mimo ČR. TAk holt budu muset upravit velikost karet, abych se do toho vlezla.

4.12.2018 21:40:57

....
Můžu se zeptat proč chceš laminovat,proč nepoužiješ obaly na karty ?

4.12.2018 22:12:24

....
Protože chci vyrobit svoje vlastní karty a dát je do rukou malému raubíři. Potřebuji, aby to vydrželo hodně tvrdé zacházení :-) Na to mi přišla laminace asi nejjednodušší, než slepovat dorhomady a dávat do obalu, co jsem tu někdě četla. Navíc myslím, že tohle by dlouho nevydrželo.

4.12.2018 23:38:48

@Luciacs
Vždyť laminovacích kapes jsou desítky různých rozměrů včetně těch různých karetních. Z takové laminace karet Studené války jsem tady měl dlouhé roky fotky, na které jsem odkazoval, když se někdo ptal na laminaci karet. Bohužel ale, jak tady dostal do ruky administraci fotek Špatňák, tak tady řádil, jak černá ruka a všechno to smazal, protože to neodpovídalo tématem jeho pohledu na fotosvět Zatrolených her. Poslední pozůstatek je fotka s názvem "Čekáme na laminaci", kde je vidět hromádka těch laminovacích kapes:
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/studena-valka-1945-1989-623/obrazky/

5.12.2018 09:12:54 | Upraveno autorem (porovnej)

som

ááá, to tu dlouho nebylo
(bez ohledu na to, jestli je to pravda nebo ne)

5.12.2018 11:35:03

@kren
Ty karty pred laminaci vypadaji paradne - muzu se zeptat na jakou gramaz byly tisknuty? Bezna domaci laserovka nebo nejaka hitech technika?

Investoval jsem pomerne hodne casu, i penez do vyroby jedne deskovky, takze uz jsem byl temer rozhodnuty si vyrobu karet nechat nekde zadat, ale pokud jdou v tehle kvalite vyrobit doma na koleni, tak jdu do toho! :)

Díky.

5.12.2018 21:58:50

IgoVlk
No je to oboustranný fotopapír. Gramáž není nic moc, ale mě to stačilo i bez laminace a všechny hry, kde jsem kompletně počešťoval karty, tak jsem na to tisknul. Gramáž to má myslím 220g. Tisknul jsem to na HP laserovce, která už mi ale odešla do věčných lovišť. Nejdůležitější ale bylo, že ta tiskárna měla přesný tisk, co se týče polohy karty na tiskovém listu, takže se mi dařil přesný soutisk rubu a lícu karet. Od té doby na jiné tiskárně se mi toho už nepodařilo dosáhnout.

5.12.2018 23:20:32

@som
Nevím o co ti jde, ale měl jsem tu sérii fotek, kde byl nafocen průběh laminace karet Studené války. A mimochodem část těch fotek tady tenkrát uveřejňoval můj syn, který mi to pomáhal laminovat.

5.12.2018 23:23:53

@kren
Díky. Ještě bych potřebovala dostat nějak rozumně obrázky na dřevěnou kostku, abych to nemusela malovat. Zahlidla jsem tu diskuzi na těma modeláři, to je asi cesta. Ale chtěla bych to zkusit doma sama. Nemáš náhodou tip?

6.12.2018 07:35:18

na kostku
Kostkou myslíš standardní hrací kostku? Prodávají se prázdné bez potisku, 6stěnné určitě, viděl jsem i 10stěnné, asi se dají sehnat i jiné.

Potisk mě napadá:
1/ "Propisot" - obrázek na fólii, který se přenese tlakem (přečmáráním tužkou) jako obtisk. Nehledal jsem, neznám možnosti, dostupnoust...
2/ Klasický obtisk (neznalci zvaný "dekálka") - lze vyrobit i doma malováním na lak na lepence. Mám za to, že dokonce snad i existují fólie do tiskáren - což by řešilo množství a ne-ruční výrobu.
3/ Tisk na samolepku, vystřihnout a nalepit samolepku.

6.12.2018 07:47:09

google
1/ propisot jedině hotový, různé motivy: https://www.google.cz/search?q=propisot
2/ obtisky: https://www.google.cz/search?q=obtiskov%C3%BD+pap%C3%ADr
3/ samolepky: https://www.google.cz/search?q=samolep%C3%ADc%C3%AD+pap%C3%ADr+do+tisk%C3%A1rny

Obecně záleží, na co to potřebuješ, kolik toho chceš vyrábět. Na prototyp bych volil asi samolepky (suchá a jednoduchá práce), eventuálně obtisky (možný hezčí výsledek).

6.12.2018 07:55:44

Peca007
Moc díky, ty obtisky, to bude to, co potřebuji. Snad to půjde i s ingoustovkou. S přenosem na dřevo máš zkušenost?

6.12.2018 08:35:29

som

KOSTKY
1) dřevěná kostka bez popisu, tenká vrstva laku (aby se fix nerozpil), namalovat fixem a přelakovat
2) dřevěná kostka a pájkou vypálit, přelakovat
3) dřevěná kostka, vypálit laserem, přelakovat
4) dřevěná kostka, nalepit papírovou popisku a přelakovat
(nejjednodušší, celkem drží, používám)
5) dřevěná kostka, malým sukovníkem zabourat pod povrch, do vzniklé kapsy vlepit papírovou polepku a přelakovat
6) plastová kostka se zapuštěním (indented dice), vlepit polepku

- samozřejmě záleží, jak moc detailní má ten popisek být, kolik kostek atp.
- speciálně propisot bych asi radši nepoužil, protože moc nevydrží...

6.12.2018 09:29:46

topic kidnaped
Sorry guys, ale dostali jsme se úplně mimo téma.

@All: přeházejte prosím své podnětné příspěvky sem: "Domácí výroba kostek ("custom" hrací kostky)" [https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/domaci-vyroba-kostek-custom-hraci-kostky-18937/]

@Admin: prosím pročisti posledních pár příspěvků ohledně kostek.

6.12.2018 10:39:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren
Předpokládám, že to byl matný fotopapír. Díky, zkusím ho pořídit a vyzkouším.

6.12.2018 12:40:51

Vybíráme z Bazaru

Cesta kolem světa za 80 dní
Cesta kolem světa za 80 dní
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas