obaly na karty

Nevíte někdo, kde sehnat čiré obaly Ultra Pro, ale ty pevné? Na planetě her mají jen ve velikosti Yu-Gi-Oh, ale já potřebuji ty standardní. V Černém Rytíři a Outpostu mají jen Platinum a Economy a ty jsou moc měkké :(
11.5.2009 19:23:58

a co tady
http://eshop.blackfire.cz/katalog/zbozi/katalog.asp?skup=823

14.5.2009 08:27:09

sappho
no, tam právě mají jen ty tenké, platinum.

14.5.2009 11:03:42

FFG
teď jsem koukal, že FFG nabízejí Dragon Shield obaly i v čiré verzi. To je to takový problém sem dovézt? Na Mysticshopu je mají všechny kromě těch průhledných. Ach jo.

30.5.2009 19:03:08

rbx

Sydo
Ja se po nich kouknu a muzeme se podelit o postovne, dolar je zase nizko a vezmu s tim asi i ten Arkham, pokud uz se prodava.

30.5.2009 20:38:25

rbx
super, chtěl jsem to původně navrhnout, ale nečekal jsem, že by byl někdo pro. Budu je brát ve velkém :)

30.5.2009 21:44:42

rbx

all
Muze mi nekdo rict, jaky je rozdil mezi temi obaly co chce Sydo, tedy Dragon Shield a mezi Ultra Pro Platinum? Podle mne zadny... diky za info.

1.6.2009 01:00:03

rbx
ty platinum mám, jsou tenké a ohýbají se. Ty Dragon Shield jsou pevnější podobné UltraPro Deck Protectorům (jak máš ty velikost Yu-Gi-Oh), ale ty taky nejsou k dostání v čiré, jen ty s tou černou zadní stranou.

1.6.2009 10:37:02

rbx

Sydo
OK, takze jsem nasel Dragon Shield clear, 300 kusu za 21 dolaru. OK?

1.6.2009 12:27:01

Koutek kutilů
Nechci vám zasahovat do diskuze s offtopic připomínkou, ale obaly by měli patřit do kutilského koutku a ne do diskuze o hraní. Tady bych spíš nechal jen diskuze ke konkrétním hrám a o hraní.

1.6.2009 12:29:56

...
... zrovna tak malování figurek.

1.6.2009 12:30:47

rbx

Kren
Problem je to, ze obaly tu byly jeste pred Kutilama :-) Takze je to na Diovi. Ale podle mne tu nejde o kutilstvi, ale herni prislusenstvi. To nema s kutilstvim nic spolecneho. Kutil je Siaron, ktery paji obaly na strunovce, ale ne Sydo ci kdokoliv jiny, kdo strka karty do original zakoupenych obalu aniz by s nimi neco dalsiho podnikal. Maximalne je mozna zatavi, ale to by pak v kutilstvi melo byt forum o Taveni igelitu :-)) Toto je typicke cross-over forum :-)

1.6.2009 13:00:50

rbx
něco proti zatavování obalů?... :)

1.6.2009 13:05:33

to rbx a ostatní
No to já vím, že ty obaly tady byly ještě před vznikem toho Kutilství. Proto by takové diskuze mohl Ondra přesunout. Ale nesouhlasím s tebou, že to patří sem. Já bych do toho kutilství hodil všechny diskuze, které nějakým způsobem vylepšují herní komponenty a nebo ochranu herních komponent. Uvedu to na příkladu. Když si někdo chce vytunit krabici třeba s Agricolou a nebo Le havre, kde je vše jen v igelitových pytlících, tak když si někdo vyrobí a upraví přihrádky do krabice, tak to určitě patří do kutilství. Ale když si někdo koupí třeba v baumaxu nějakou přihrádkovou krabici na herní komponenty, tak by to do kutilského fóra nepatřilo? Zrovna tak když někdo chce chránit karty před zničením, tak zkušenosti se zalaminováním by patřily podle tebe do kutilského fóra a ochrana karet jen zasunutím do obalů už ne? Já bych tohle fórum opravdu ponechal jen pro diskuzi o konkrétních hrách a nebo o hraní obecně. Jakékoliv vylepšování, ochrana a uspořádání herních komponent bych dal do fóra kutilství.

A na Ondru: Jestli bys byl ochotný aspoň zhruba proletět tady to fórum a odpovídající diskuze přehodit. Tohle fórum je totiž už samo o sobě tak rozsáhlé, že nějaké odlehčení do vedlejší přihrádky by mu jenom prospělo a lidé by si zvykli diskutovat taky někde jinde (bylo by to prospěšné i odkazy kde se naposledy diskutuje - protože tohle fórum je tam pořád a jsou tam příspěvky od malování figurek až po řešení herních situací).

1.6.2009 13:23:02

rbx

kren
jak rikam, klasicke cross-over forum.

1.6.2009 13:45:10

to rbx
No a ???
Když chci najít něco o vylepšování, ochraně a uspořádání herních komponent a her, tak to budu raději hledat v odpovídajícím fóru než se prohrabávat nějakým cross-over fórem.
Nikdy jsem neměl rád když jsem nemohl něco najít v nějaké nesystematické hromadě. Naposledy tady byla před časem zmínka o nějakých konkrétních typech papírů pro tisk a byl to porod než jsem to našel.

1.6.2009 14:04:53

přesunuto
Je to lepší? :-)

1.6.2009 14:07:16

rbx

kren
Jak se jmenuji ty oboustranne papiry, na ktere tisknes?:-)

1.6.2009 14:07:25

rbx

Zeus
Me je to celkem fuk, mozna je to tu lepsi. Hlavne aby to tu nasel Sydo, jemuz jsem odpovidal na jeho dotaz.

1.6.2009 14:11:32

to Zeus
... ještě to malování figurek :-)))

1.6.2009 14:27:18

to rbx
Teď momentálně tisknu na Lomond, ale je moc tenký (jenom 250) a tak se mi teď zalíbilo laminování, protože se dají koupit laminovací folie se zaoblenými rohy ve velikosti karet a tak zatím už neřeším tlustší papír a výsek karet. Když to zalaminuju, tak je jedna karta jako druhá.

1.6.2009 14:30:29

to Kren
Hele a stalo se ti, že se ti při tom laminovaní do laminovacích kapes ty "karty" kroutily? Já to dělal a 50% bylo zmetkovitých - pokrčených a pokroucených. A teď nevím, v čem byla chyba. Jestli to bylo v nízké gramáži papíru (vyjel jsem to v práci na obyč kancl papír 80g/m2), blbý laminovačce, špatně nastavaný teplotě...

1.6.2009 15:00:59

to Morthe
Tak to se mi ještě nestalo. Při laminování se pokroutí fólie když třeba laminuju víc menších věcí do větší fólie - pak to co je nejdál od té slepené strany kapsy je pak nakrčené, ale mimo zalaminovaný papír, takže se to dá ořezat. Když ale laminuju přímo do kapes o velikosti karty, tak se mi nikdy nic nekrčilo.
A nezasunuješ náhodou tu kopsu otevřeným koncem do laminovačky. Pak se to dozajista krčí. Do laminovačky se to musí strkat tím spojeným koncem a po vyjetí to hned hodit na chladnou rovnou podložku. já to projíždím vždycky dvakrát za sebou a nikdy se mi to nepokrčilo.

2.6.2009 23:36:43

to Kren
Právě že jsem to tam strkal to spojenou stranou a vyjíždělo mi to nakrčený a zkroucený =( ... no tak mi ježdě zbejvá to zkusit vyjet na jiný laminovačce, jestli se to bude kroutit taky.

3.6.2009 07:45:02

to Morthe
Tak to ti neporadím. Jedině snad teplota - já mám laminovačku, kde se nastavuje i teplota, ale tím si myslím, že to nebude, protože jsem jednou omylem vyhulil teplotu u tenké fólie na max a fólie byla hodně měkká, ale když jsem ji hodil na stůl tak to stuhlo rovně. Tenkým papírem to taky nebude, protože pro Galaktiku jsem zalaminovával malou kartičku na okraj velké fólie a ta fólie bez papíru mi vyjela taky rovná. Ještě mne snad napadlo jestli to bnebude těma fóliema. Já používám nějaké značkové (nevím teď jak se jmenujou), takové ty levné noname jsem zatím nezkoušel.

3.6.2009 09:53:48

to Kren
Obaly mám od tomaV a jemu to šlo všechno v pohodě, nekroutily se mu. Teplotu jsem zkoušel štelovat všemožně, od studena do rozpálena, taky to tomu nepomohlo... takže mám bu´d chromý ruce nebo to zkusím fakt protáhnout jinou laminovačkou.

3.6.2009 10:22:32

Vybíráme z Bazaru

Gaia Project - desky hráčů
Gaia Project - desky hráčů
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas