Nová multifunkce - inkoust nebo laser?

Musím si pořídit novou multifunkci. Primárně na tisk dokumentů (ČB), čas od času věci k deskovkám (to samozřejmě barevně). Cenově by neměla přesáhnout 8tis. vč. DPH (bude-li stát méně, tím lépe). Důležitá je pouze kvalita tisku a náklady na stránku. Donedávna jsem měl Minoltu 1680MF a výsledek byl hodně neuspokojivý. Tmavé barvy, celkově neostré, nepěkné.

Byl jsem si jistý, že kvůli nákladům na tisk chci laser. I když bude kvalita o něco nižší. Teď mne ale jeden známý přesvědčoval, že si mám pořídit inkoust, protože doba výrazně pokročila a zatímco laser má náklady asi 1 Kč za stránku, tak inkoust se dostává asi na 0,30 Kč za stránku. Moc tomu nevěřím, ale preventivně se ptám.

Nepotřebuji tisk přes WiFi, dotykové obrazovky, tisk přímo z foťáku a podobné drobnosti. Ocenil bych jen bezokrajový tisk (ale není nutnost - bez něj se umím obejít).

Můžete mi prosím poradit?

POZN: po 2 hodně zlých zkušenostech říkám, že MINOLTU UŽ NIKDY (leda by byla zadarmo, ale stejně bych ji používal jen do té doby, než by došel toner :)
15.3.2012 16:39:45 | Upraveno autorem (porovnej)

pro laser
V dohledné budoucnosti budu řešit to samé, tak se tu nechám rád inspirovat. :)
Zatím se kloním spíš k laseru - inkoustové hlavice zasychají a při mé nízké frekvenci tisku... mohu tedy omluvit i případné vyšší náklady na tisk.
Ale zatím jsem nic nestudoval, za půl roku se stejně zase kupa věcí změní...

15.3.2012 16:52:13

proč inkoust a ne laser
1/cena tiskárny canon pixma 3600: cca 1700,-Kč
2/tiskové náklady 00nic: při koupi plnitelných tonerů za cca 800,-Kč a 6 x 1L značkového toneru inktec za 2500,-Kč
3/vyšší kvalita tisku(podání barev+rozlišení) - za použití HD papíru excelentní ostrost

15.3.2012 17:37:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Zajímavé
Nikdy jsem cartridge neplnil. Dá se na tom něco pokazit?

A nepochopil jsem přesně bod 2 - to si jako koupím speciální cartridge na každou barvu + 1 na černou a ty pak doplňuji?
Jestli ano, stojí jeden 800 Kč, nebo celá sada?
Proč je to 6x 1l? Měl jsem za to, že barvy se rvou do tiskárny 4. I když jsem měl kdysi u inkoustu photocartridge. Tak to by bylo 5.
Předpokládám, že 2,5tis je za všechny barvy a každé je po litru. (Což pokud dobře počítám, tak běžná cartridge má tak 25ml, takže je to asi 40 naplnění = hodnota někde kolem 18tis, počítám-li 450 Kč za toner).

Je tak?

15.3.2012 19:01:27

Špatňák
Plnění je absolutně bez problému.Vytáhneš špunt, naplníš stříkačkou, ucpeš a hotovo.
Tady jsem objednával tonery a teď vidím, že jsem mystifikoval, správně je 5 x 1 L :
http://viewitem.eim.ebay.cz/5-L-Premium-Tinte-INKTEC-PGI520-CLI521-PGI520-CLI521/190491044486/item
tady patrony:
http://viewitem.eim.ebay.cz/Refill-Patronen-PGI520-PGI-520-PGI520-CLI521-CLI521/200597340574/item
Jinak dá se taky používat Ciss - kontinuální přívod inkoustu z větší nádoby, ale co jsem slyšel tak to někdy blbne, já si dobře vystačím s plnitelnými tonery.

15.3.2012 19:18:37

inkoust
mam oboje, vyhoda laseru je, ze nezaschne, tiskne rychle. nevyhod je ale vic: nizsi kvalita, nutnost kupovat specialni fotopapir, jinak prasek opadava, tisk neni zadna lace, tonery sice jde taky doplnit, ale je to dost drahy. inkoustovky tisknou super uz za 2 litry a kdyz se clovek postara, tak hlavy nezaschnou.

15.3.2012 20:38:15

gev

Ozák
Jakou máš laserovku, prosím Tě? Multifunkční?

Zrovna řeším podobný problém, ženuška potřebuje na potisk šperků tisknout z barevnýho laseru, a já nevím, do čeho jít. Na fotky mám profi tiskárnu, takže mi jde o to vyřešit tisk dokumentů... Kdybych našel šikovnou laserovou multifunkci, nahradil bych s ní asi naši současnou inkoustovou multinu.

16.3.2012 09:30:06

rbx

gev
ja hodne patral, protoze jsem chtel tisknout barevne pravidla ke hram, ktere prekladame do CZ a nakonec vybral kancelarskou OKI 5850. Na zacatku jsem jeste blbnul s originalnimi tonery, ted uz si je enchavam plnit. Barvy jsem si taky vychytal, takze plna spokojenost. O specialnim papiru nic nevim, tiskne to na cokoliv. Barva opada pouze tehdy, kdyz je papir tak tlusty, ze se nedokaze prohrat skrz.
Neni to ale na fotky, tam je inkoustovka lepsi, ma jemnejsi tisk.

19.3.2012 16:53:06

Vybíráme z Bazaru

Majstrovstvá sveta v hokeji + Svet Futbalu
Majstrovstvá sveta v hokeji + Svet Futbalu
Akt. cena: 10 €
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas