Nabídka amatérského odlévaní

Buďte zdrávi!
Můj velmi dobrý kamarád si nedávno pořídil základní vybavení a trénink v odlévání miniatur, čistě ze zájmu, že by to rád zkusil. Má za sebou několik více či méně povedených pokusů a já bych tímto rád nabídl jeho služby zde. Jeho slovy „Rád bych trénoval a vyráběl tak, aby to mělo alespoň nějaký smysl a částečně to pokrylo náklady za materiál.“ Pro více informací mne kontaktujte na buďto přes SZ. Jako bazál bych zmínil, že dokáže odlévat z cínu i plastu. Každé případné přání bude dohodnuto individuálně v závislosti na tom, co si budete přát a pokud to například neporuší autorská práva, nicméně třeba "chybí mi figurka pavouka z Descentu protože mi jí dítě snědlo" se asi dá pochopit. Samozřejmě se nemusíme bavit jen o figurkách, ale pokud má někdo nějaký nápad na doplněk co by si přál a má, nebo je schopný vytvořit předlohu, dá se zpracovat ledacos. Pokud jste dočetli až sem, děkuji za pozornost a mějte báječný den.
20.7.2017 08:46:12

Descent, figurky pomocnikov...
....konkretne vlk a kostlivec. Asi sa najdeme viaceri, co by mali zaujem. Je mozne urobit neaky navrh a postnut foto?

20.7.2017 13:49:29

...
Ahoj, díky za podnět, nicméně na to jak dlouho jsem přemýšlel, tak jsem to stejně napsal velice nejasně :-( . Zatím bohužel můžeme nabídnout pouze přidělání něčeho, co už má předlohu. Tímto směrem (vlastní návrh a výroba doplňků) bychom se rádi ubrali také, ale nedaří se nám sehnat šikovného sculptera, který by byl alespoň částečně také nadšenec a šel by do toho na dobré slovo, nebo alespoň ne za ranec peněz. Takže se omlouvám,pokud jsem tě zklamal, ale třeba někdy v blízké době se nám toto podaří a určitě dám vědět.
F.

21.7.2017 07:00:31

Wolvik
A na co vlastně máte formy?

21.7.2017 07:16:26

.
Vdaka. Aj ked ako (originalna) predloha by sa dali vyuzit figurky z Runewars. Snad sa najde niekto, co hru ma a bol by ochotny zapozicat. :)

21.7.2017 07:38:15

Formy
Můžu půjčit k naformení figurky nemrtvých z Dungeon sagy, piktů z Conana, démonů z B-sieged, zombií ze Zombicide BP atd.

21.7.2017 13:50:57

....
Ano to byl i původní nápad, využít existující předlohy. Pak stačí udělat formu a odlitek. Nejedná se o nějaký nájezd na obr byznys, spíš semtamťuk na čem se zdokonalit. Několikrát jsem si zde na fóru všiml příspěvků, že lidé potratili figury z her a chtěli je nahradit/doplnit. Jedinou trabli vidím s cenou, protože takováto malovýroba je vesměs nevýhodná. Nejdražší položka je forma a vyplatí se ve chcíli, kdy těch odlitků bude chtít člověk víc. Silikon na výrobu formy na 33mm figuru je cca. 60kč. Samotná figurja pak vyjde na desetikačku.

24.7.2017 07:58:40

Wolvik
Potíž vidím v tom, že tady lidé hrají deskovky a nejde jim moc o barvení modelů nebo o modely jako takové, jako třeba mně. Čili to bude opravdu kusová výroba a nějak si nemyslím, že při ztrátě jednoho goblina z Descentu by si ho někdo nechal dolít, spíš nahradí něčím jiným a dostupným

Doporučuji zkusit fórum hofyland, sekce warhammer

24.7.2017 10:49:05

Lets copy that stuff
Asi bych se tomu nebránil. Ale pro deskovky by to využití opravdu bylo minimální. Nejlepší by to opravdu bylo pro wargaming. Například už tady zmíněný warhammer, nebo já osobně bych to možná využil časem pro nakopírování náhradních dílů pro tanky ve Flames of war. Ty bestie jsou oblepené náhradními pásy, bednami s municí, přídavnými plechy a ničeho není v balení dost :D

24.7.2017 11:21:13

Figurky
Treba zombiku neni nikdy dost. Me napriklad minul KS k Z:BP a takovou zombie snehurku bych klidne bral, kdyby byla moznost to nejak normalne poridit. Kupovat to za nekrestanske penize na e-bay opravdu nehodlam. Z toho nema tvurce hry zadny uzitek.

24.7.2017 18:56:38

...
Díky všem za podněty. Nabídka stále platí, třeba ty náhradní díly na tanky by asi nebyly problém. Pokud budeme mít předlohu, tak se dá zvládnout.

27.7.2017 10:33:48

Možnosti
Ahoj, chci se zeptat, jak kvalitní odlitky umíte, když bych ti posla figurku z descentu na 10 kopií byl by to problém? A o kolik horší by to bylo než originál? Jak jsem si o tom četl, tak mi to nepřišlo zrovna snadné, tak se musím zeptat :-)

10.8.2017 19:51:06

náhled
Tady je příklad těch náhradních dílů. Jsou to opravdu šušně malé. Dej vědět, jestli byste si na něco takového troufli.

https://drive.google.com/open?id=0B9ONeUb1zAqzUDJyMjhwVnFJQm8

10.8.2017 20:33:59

...
Sleepy: dám vědět po víkendu, tohle musíme probrat

ok227: jakou konkrétně? kvalitativně by zásadní rozdíl být neměl. Když mi řekneš jaké chceš, tak zjistím problém/neproblém.

15.8.2017 13:05:37

Dotaz
Jsou někde k vidění ukázky vaší práce?

15.8.2017 14:31:49

...
Zdravím všechny,
na následujícím linku naleznete nějaké ukázky naší práce.
https://drive.google.com/open?id=0B5Ss4GvVwrqBUWZmZmswUjNVVnM
Děkujeme lidem co projevili zájem a důvěru a snad jsou nyní spokojeni s výsledky. Na obrázkách nalzenete pokusy s figurama a hlavně odlité příslušenství a náhradní díly na modely.V případě zájmu mi napište PM.

P.S: zatím stále jen odléváme podle poskytnutých originálů.

8.9.2017 14:42:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena
Jak je to zhruba s cenou? Hraje roli mnozstvi? Jedna se o plast, nebo resin?

8.9.2017 20:37:45

Havelock
Odlévat dokážeme z lecčeho, ale nejvíc zkušeností je s polyureatany, čili anorganické plasty. Co se týče ceny, je to hodně individuální a na počtu samozřejmě záleží jelikož se cena rozděluje na formu + odlitky. Forma je to nejdražší, čili příklad forma za 100kč a materál na jeden odlitek 5kč, tak při 10ti kusech máš cenu 15kč/ks , u 20ti kusů už máš 10kč/ks.

9.9.2017 18:41:46

Objednávka
Tak musím chlapy pochválit. Dneska dorazila objednávka a až na barvu (což se očekává) se kusy nedají odlišit od originálu. Díky moc a doporučuju. :)

14.9.2017 16:25:37

Zombies
Ahoj hodili by se mi nejaky zombici do zomy mrtvych :) mas nejake predlohy ? Pripadne bych pak asi uzivil i par obecnych postavicek do jinych her :)

10.10.2017 21:49:31

figurky do agricoly
Ahoj, porad delate jen podle predlohy? rad bych si nechal udelat figurky do agricoly,ale nak nemam modely:)

13.10.2017 21:57:05

odlévání
ahoj, asi by bylo nejlepší, kdybyste navrhli něco, čeho už máte formu a třeba by se těch lidí sešlo víc...

14.10.2017 19:33:55

...
Brzo bude nějaký update co už máme, nicméně toho pořád není moc. Bohužel nemáme nadšence sochaře, který by nám byl ochotný dělat návrhy za rozumný či mrzký peníz. Co se týče zombíků, napadá me třeba descent nebo zombicide. Ale to už je na hraně zákona, ačkoliv kopírování vlastních prostředků (at už figurek či třeba CD) pro vlastní potřebu, je defacto legální.

22.10.2017 14:43:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Zombies
Ale svoji predlohu nemate ze ? Zombicide ani descent nevlastnim.

24.10.2017 07:24:21

Zombies
Pravděpoboně si zase časem nechám něco odlít. Pokud byste na ty figurky nespěchali, tak je přihodím do balíčku a kluci si můžou udělat formy. Mám pár figurkových her, tak dejte vědět.
Např. pro zombies buď Descent zombies, nebo WoW: Boardgame zombies
pro trpaslíky do caverny mám v descentu trpaslíka a trpaslici...
Řekněte si.

24.10.2017 09:09:38

Sleepy
Také mám descent a Zombicide, jenže tohle už je poněkud nelegální :-( Pokud je odlijeme tobě a ty je někomu věnuješ, to už je tvoje věc, ale kopírování a prodávání obsahu chráněného autorským zákonem je bohužel protizákoné.

25.10.2017 08:10:57

Vybíráme z Bazaru

Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Castles of Burgundy 20. výročí - všechna rozšíření
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas