Ota

Modurit

Zdravím,
pro jednu ze mnou vyvíjených her potřebuji 12 modelů pyramid s uříznutou střechou (aby na ni šla postavit malá dřevěná kostička) a 12 modelů jakoby tvrzí (ty si představuji jako krychle se sníženou výškou, v rozích něco jako věže a doprostřed mezi ně se musí vlézt malá dřevěná kostička). Jako možná varianta mě napadlo vyrobit tyto modely z moduritu, ale netuším, jak se po vytvrzení ve vodě zbavit oné bílé barvy. Rád bych je měl buď do hněda nebo do šeda. Neznáte tedy, prosím, někdo nějaký trik, jak natrvalo obarvit bílý modurit?
Díky
11.3.2010 23:20:35

rada?
Zkus si koupit už obarvený modurit. Prodává se ve "spoustě" barev. Nebo si ten stávající bílý obarvi asi nějakou práškovou barvou předem.

11.3.2010 23:25:02

Ota

stydím se
Aha,
naposledy jsem si kupoval modurit asi před 12 lety a měli jenom bílý :). Pokud je běžně k dostání více barev, je to super a nemám dalších otázek.
Díky

11.3.2010 23:27:34

Drahý ...
... jo ale je to strašně drahé.

11.3.2010 23:40:25

modelovací hmoty
Nové modelovací se jmenují cernit a nebo fimo. Obě na +/- stejném principu. Ale je pravda, že oproti moduritu je do drahé. Otázkou je, jak veliké ty tvé modely musí být. Ale jinak z dětských dob, jsem prostě modurit nabarvila vodovkama a přetřela nějakým tatínkovým lakem a bylo. Drží to do dneška. Jsem takhle vyráběla panáky do dostihů, místo těch obyč figurek.

12.3.2010 07:44:39

dodatek
Vlastě jsem teď takhle barvila i modelovací hmotu cernit, tzn. vodovka (dobře a rychle se tím dělalo) a pak už jen lak ve spreji. Viz výrobek hory osudu u War of the Ring.

12.3.2010 07:45:52

modelovanie
Urcite sa pozri na modelovaciu hmotu Keraplast. Na rozdiel od Moduritu sa nepecie, ale stvrdne na vzduchu po urcitom case (niekolko hodin). Vychadza lacnejsie ako modurit a na jednoduche veci sa dobre pouziva.

Na farbenie som naposledy (na 3D osadnikov) pouzival akrylove farby a nasledne som ich zastiekal nejakym ochrannym lakom (ale neviem ako sa vola). Pricom to zastriekanie uz je len volitelne kedze akrylove farby by mali drzat dobre. Nevyhoda akrylovych farieb je ich vyssia cena.

12.3.2010 12:23:50

barvení
1) obarvit po vytvrzení a nalakovat
2) použít hmotu FIMO - je drahá (50g kostička stojí kolem 50 Kč), ale v mnoha barvách
3) použít barevný modurit (prodává se myslím hnědý, červený, modrý, zelený a žlutý, za cca dvojnásobnou cenu než bílý)
4) zapracovat do měkkého moduritu před vytvrzením temperovou barvu

Já používám ten poslední způsob. Je to ale trochu zdlouhavé a špatně se zpracovávají velké kusy. Při vaření barva nepatrně vybledne, pokud pečeš v troubě, odstín zůstane nebo se posune trochu dohněda (podle teploty).
Ukázky (obojí pečené v troubě):
http://www.boardgamegeek.com/image/634783/tikal
http://www.boardgamegeek.com/image/602582/dorn

15.3.2010 12:29:07

Vybíráme z Bazaru

Five Tribes ENG
Five Tribes ENG
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas