Lost Patrol - print and play hra

Dávám sem tisknutelnou verzi hry Lost Patrol bez CZ návodu. Jedná se o starší kousek z dílny Games Workshop, který GW uvolnili pro print and play.

http://www.kurkdechces.cz/tmp/Lost_Patrol_PnP.pdf
Enjoy!
1.9.2009 13:03:58

Jake to je?
Jake to je?

1.9.2009 13:25:25

krapnik
Nevím. Mám to doděláno teprve pár dní a dcery by se mnou takovéhle téma asi nehrály. Možná zítra vyzkusím v partičce kam chodíme hrát.

1.9.2009 14:01:06

Pravidla...
...jsem prelozil (jakz takz) pro BGG:
http://boardgamegeek.com/filepage/32359

1.9.2009 14:05:58

Jake to je
Jinak je to hoodne osekany tile-based Space Hulk, kde marinaci prohraji temer vzdy. Ale je to celkem zabavne.
Princip spociva v tom, ze pet marinaku (Sarge, 3 grunts, 1 auto-cannon) se snazi probojovat neustale menici se dzungli k lodi, kde pak musi prezit zaverecny napor Lurkeru (zde je zapotrebi mirne upravit pravidla, protoze zaverecna sance 1:6 mi prijde dost spatna, ale o tom se uz hojne diskutovalo na BGG).

1.9.2009 14:10:24

hexy
No ale ty hexy vypadají úžasně, ještě se mám hodně co učit. I když si myslím, že ani profesionální grafik by nenacpal přehledněji všechnu tu grafiku, kterou já potřebuju, do tak malého hexu :-) Že by výzva pro místní grafiky? :-)

Jinak díky moc husakovi, už to přenáším na A3ku a zarovnávám a budu tisknout a řezat, líbí se mi to.

PV

1.9.2009 14:40:54

velikost hexů
Zdravím, jak velké jsou ty hexy ve skutečnosti? Je to PDFko 1:1 ??? Z fotek na BGG mi připadá, že ty hexy jsou skoro 8cm a to na PDFku určitě nejsou.

1.9.2009 20:01:08

Velikost
Netuším, jaká byla originál velikost hexů. Šel jsem cestou nejmenšího odporu, využil původní BGG zdroje a nasázel je na A4. Tomu jsem pak přizpůsobil velikost vojáků, aby šli do ruky ale nesežrali další papír. Oni stejně vojáčci nejsou původní (byly tam figurky), ale od nějakého fandy.

1.9.2009 20:36:39

Dotaz
Longshanx: Našel jsem si ten tvůj překlad, ale nenašel jsem v něm jaký je dohled mariňáků? A ještě, když lurkeři provádějí přepad třeba ve čtyřech, hází 4 kostkami, nebo jen jednou kostkou? To samé marína, hází podle počtu postav na hexu?
husak: tohle určitě někdy musíme vyzkoušet!

2.9.2009 17:15:11

Kocky
Hammer: No, smutne je, ze marinaci maji sice dohled v primkach, ale dostrel maji 0 - strili akorat v ramci sveho hexu. Castecnou vyjimkou je Heavy, ktery poskytuje palebnou podporu pri prepadu (+1 k hodu) vsude kde vidi (mimo hexu kde stoji).

Pri prepadu (resi se po hexech):
LURKERI hazi vzdy 1 kostkou za cely hex, ale pokud se jim vysledek nezda, tak misto toho pouziji svuj pocet. (Padla 3, ale je jich pet, tak l-hrac pouzije vysledek 5). A pokud je hod kostkou stejny jako jejich pocet, dostavaji bonus +1.
MARINACI hazi vzdy prave 2 kostkami za cely hex, mohou pouzit vyssi vysledek z danych dvou. K tomu vysledku se jim pricita bonus +1, pokud maji v grupe serzanta, a eventualni dalsi +1 za palebnou podporu od heavyho. NEBO muzou jako vysledne cislo pouzit svuj pocet (bez jakychkoliv bonusu).

Jo a jeste jedna vec, ktera z toho strucneho prehledu neni zrejma: Koncem cesty se pro pridavani Lurkeru mysli "cesta do neznama", nikoli slepa ulicka. Jedinou, dosti diskutovanou a v nekterych variantach nepouzitou, vyjimkou je vysadkovy modul(/brana nebo co to tam Husak ma) - ten se v puvodnich pravidlech take povazuje za konec cesty (z cehoz plyne, ze pri zaverecnem prepadu maji lurkeri skore 6 nebo 7).
Mimochodem, nekde na BGG je i predelavka hexu do kabatu Space Hulku, coz je take velmi pekne :)

3.9.2009 07:43:19

Pravidla
Longshanxův překlad/výcuc jsem samozřejmě při kompletaci PnP verze našel taky. Ovšem je tady řada neřešených detailů, proto se chystám na překlad kompletních pravidel. Bohužel jsem je nenašel v editovatelné verzi, jen jako obrázkový scan takže se to překládá trošku hůře. A navíc celkem zápasím s časem, proto nedokážu říci jakýkoli termín.

The Hammer: nachystám ti ho na víkend. Neděle začíná vypadat celkem pozitivně.

3.9.2009 08:45:31

home made
Musím říct, že mě tahle hra nějak podivně přitahuje....a tak po shlédnutí husakovy home made verze jsem neodolal a pustil se do výroby figurkové verze a mám hotovo. Na "umělce" mého formátu to vypadá celkem slušně, pokud bude přidána do seznamu, přidám i nějaké fotky. Teď ještě se nějak prokousat pravidly a jde se do akce! (pro husaka-už jsem je našel a už se těším, jak to společně vyzkoušíme).

3.9.2009 22:12:11

Mrakoplas

slučování Lurkerů..
Pochopil jsem správně, že každý sloupec Lurkerů může 1x provést přepad / 1 kolo.. co se stane v momentě, když bude sloupec A Lurkerů na hexu s Mariňáky a za sebou bude mít sloupec B jiných Lurkerů. Může provést toto? - Sloupec A provede přepad (ten se vyhodnotí) a pak sloupec B se sloučí s A. - Bude tento brán jako nový sloupec C s dodatečným právem dalšího přepadu ?

thx. za objasnění..

10.9.2009 12:54:06

Mrakoplas
Asi to spíš patří do diskuze přímo ke hře, než ke kutilům, tak můj názor najdeš tam.

10.9.2009 13:27:48

hotovo...
vytisteno, zalaminovano... po praci jeste vystriham a zkusim zahrat, jsem zvedavej :-). Diky za upload.

1.12.2009 15:34:05

Vybíráme z Bazaru

Vládcové Severu
Vládcové Severu
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas