som
som - avatar

Lepeni na starlon

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s lepením papíru na starlon případně na podobné materiály? Viděl jsem tu v několika diskuzích, že se starlon používá, ale nezjistil sem, čím je to lepené. A obyčejné lepilo na papír se samozřejmě nechytá...
11.3.2011 18:15:35

rbx

Som
zkus lepidlo ve spreji 3M. Jsou tri druhy, ja mam to modre a zkusenost dobra. Jen moc nevim co je starlon. To jsou kapa desky? Pokud ano, tak to funguje.

11.3.2011 18:20:29

som

rbx
Ahoj, když já nevím, co jsou kapa desky :( Ale jestli to dobře chápu, je to sendvič z nějaké pěny, oboustranně potažený lepenkou (tedy de facto papír). Starlon je pěnová hmota používaná jako izolace pod plovoucí podlahy - např http://www.podlahove-topeni.cz/cz/e-shop/podlahove-izolacni-desky/starlon a je nesavá...

11.3.2011 20:01:28

rbx

som
aha, jasne, uz vim co to je, ale nevim, na co to budes potrebovat. Nejak me nenapada realne vyuziti. I tak bych zkusil to lepidlo ve spreji.

11.3.2011 20:25:20

som

rbx
Melo by to fungovat jako podklad na podlepeni hernich planu a silnejsich zetonu, to lepidlo asi zkusim, ikdyz je to celkem palka :(
Vydrzi aspon dlouho?

12.3.2011 09:23:06

Herkules
Já jsem podobný materiál lepil Herkulesem..výsledek je na fotkách u MEQ.

12.3.2011 14:22:56

som

faszik
Promin mou ignoranci, ale co je MEQ?

12.3.2011 18:33:55

som
MEQ = Middle-earth Quest :).

12.3.2011 18:35:04

som

to faszik
Tak herkules bohužel nezabral, začínám být bezradny :(. Asi to nakonec nalepím na překližku a bude pokoj. Jen nevím, kdo to bude ořezávat ...

16.3.2011 06:35:59

páska
Pokud ti nevadí, že budeš mít výsledek o kousíček (cca půl milimetru) vyšší, můžeš použít starý modelářský trik: oboustrannou lepící pásku. Seženeš ji v papírnictví za pár korun a slepí téměř všechno. Lepil jsem s ní třeba papírové A4 na podložky pro modelování...

16.3.2011 06:49:50 | Upraveno autorem (porovnej)

som
A na zmíněné žetony, nestačila by místo starlonu či překližky na podlepení modelářská balsa ?

16.3.2011 09:48:00

Chemoprén extra
neviem presne, či práve Starlon je materiál, ktorý som nedávno použil, ale všeobecne môžem povedať, že Chemoprén extra je výborná lepiaca chemikália...
Robil som Dice tower z 3 mm kartónu a na plochy, kde dopadajú kocky (a spôsobujú hluk), som nalepil kúsky 2 mm penovej hmoty (ale neviem, či ide o Starlon...)
Pár kvapiek Chemoprénu na rohoch, krajoch a strede plochy, a výsledok je perfektný.

16.3.2011 11:07:41

som

pecovarhy
A jakou konzistenci ten chemopren má? Ty co znám jsou totiž hodně husté ...

To Micc - už mě to taky napadlo, kamarád modelář mi slíbil pár kousků na otestování...

16.3.2011 11:54:40

ad Chemoprén
Chemoprén na Starlon je naprostá ptákovina, protože Starlon je polystyren a chemoprén ho rozežere.

16.3.2011 12:00:24

kren
Dík za upozornenie, tá pena, ktorú som použil, a ktorú chemoprén pohodlne zalepil na kartón bez žiadnej škody, sa rozhodne nepodobala na polystyrén...

16.3.2011 12:07:03

kde ten starlon kupujete?
díval jsem se třebas v bauhausu a hornbachu a tam prodávají místo toho něco jinýho ve velkých baleních za celkem extrémní ceny...

16.3.2011 15:49:50

Lepidlo
neviem ako ten starlon ale ja som pracoval s Depronom (modelari poznaju) a lepil som lepidlom Bison Plastic na tvrde a tazko zlepitelne plasty.
http://www.ceskykutil.cz/tags?tag=lepeni&dbb=195

Malo by sa to dat kupit vsade, lepi dobre bez rozleptania a po zaschnuti je priezracny.

16.3.2011 18:59:17

schula
Ahoj. Ja jsem koupil desky stejneho typu jako je Starlon v Hornbachu. Starlon je obchodni znacka. Maji to tam pod nazvem MAX POD floor underlay 3mm. Baleni 5m2 stoji cca 150kc. Ja jsem z toho delal vnitrek krabic her Vysoke napeti, Moreplavci a Pandemic.

16.3.2011 19:16:51

som

schula
Koupíš to v podlahářství nebo v prodejně koberců atp. Kromě STARLONu, který je růžový, můžeš koupit i jiné hmoty, které jsou na stejné bázi ale v jiných barvách (tmavě zelená a modrá). Ale dokud nevyřešíme lepidlo, nemá to cenu :(.
Dostal jsem tip na lepidlo UHU 3v1 (sprej), ale nemůžu ho u nás (Vsetín) sehnat, takže nevím, jestli opravdu funguje ...

16.3.2011 19:44:13

samolepící papír
Tak jsem právě zkusil na kousek toho "Starlonu" přilepit samolepící papír a drží to dle mého názoru docela pevně. Otázka je, co to začne dělat, když se s tím kouskem starlonu bude více manipulovat atd. Když to bude nějaká součást, která bude intenzivně ve hře používána. Jestli to nesleze.

16.3.2011 20:30:43

mirosh a son
jaj, ja nevěděl že se pořád řeší ještě i to lepidlo, ale přesně jak píše mirosh, samolepící papír je univerzální pomocník pro kutila-hráče asi jako izolepa pro kutila-amatéra - zvládne prostě všechno;) lepil jsem ho i na tvrdší podložku, která se ohýbala, ale drželo to v poho... takže v tomto bych problém neviděl... jinak pokud by to nemělo fungovat, ten starlon se přece taky něčím múže lepit k podlaze ne ? (nejsem podlahář ale přecene všechno se přibíjí hřebíkama) btw existují i univerzální lepidla na polystyren a takový věci - to by mohlo taky zabrat, coz?

16.3.2011 22:05:24

som

schula
Lepidla určitě existují, ale ceny přesahují moje finanční možnosti (od 300,- nahoru), takže experimentování se zatím nekoná :( . Ty samolepící papíry určitě vyzkouším
PS: K podlaze se to nelepí :)

17.3.2011 06:14:31

som
jezis, ted jsem zjistil, ze jsem ti zkomolil nick - promin 0:) co se tyka toho lepeni - pak uz zbyva akurat fakt ten samolepici papir-ale jak rikam, pouzivam na spoustu veci, i ohebnych a zatim jsem problemy nemel... mozna jeste - jak velka plocha by na to polepeni mela byt?

17.3.2011 08:13:17

som

schula
Nick: to nic, ani sem si nevsiml :)
Prave sem otestoval ty samolepky a vypada to dobre. Nejvetsi dilek ma cca 20x20cm (chodby pro SPACE HULK). Pujdu do toho a když to časem bude dělat paseku, tak to postupně překopu na překližku nebo na plast...

17.3.2011 09:44:41

rada
když jsme lepili samolepící tapety, tak bylo nejlepší lepit z jedné strany a uhlazovat ideálně čistým hadříkem - neudělají se pod samolepkou bubliny
sice u tak malého formátu to moc nehrozí a bude asi stačit přihlazovat rukou, ale bacha na to

17.3.2011 09:51:34

ella, som
no samolepící tapety jsem uhlazoval suchou houbickou na nadobi- ta se mi sovědčila nejvíc, ale i pokud vzniknou biblinky cekem v pohodě jsem se jich zbavil injekční jehličkou (tou nejmenší - teď nevím jeslti černá nebo zelená) stačilo trošku napíchnout a bublinka se dala uhladit, ale u samolepícího papíru, nevim-nevim jeslti by to šlo...

@som tak pokud sjou to takový menší dílky, tak by to snad problém být něměl - co jsem se díval na některý izolační desky, tak mi přišli celkem dost neohebný, navíc co mám zkušenost z třebas plastových desek, na který jsem lepil samolep. papír, tak mi přišlo že je taky částečně zpevni - tím že se z jedné strany nemohly ohýbat, popř je z druhé strany můžes zpevnit samolepící tapetou, ale to už je celkem dost piplačka - oblepovat z dvou stran...

17.3.2011 10:26:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - LEGENDÁRNÍ LOV
Zaklínač Starý Svět - LEGENDÁRNÍ LOV
Akt. cena: 959 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas