Lepení a pinování kovových modelů

Ahoj. Donedávna mi procházeli rukama jen plastové figurky ke hrám. S opatrným rozkoukáváním se mezi valéčnými miniaturami mi přibylo i pár kovových figurek. Chtěl bych se zeptat jaké lepidlo je nejvhodnější k lepení kovových miniatur - zde mi jde spíše o konkrétní značku - obecné "vteřiňák" moc nepomůže, protože v jejich kvalitě jsou značné rozdíly. A dále k pinování - co používáte jako spojovací materiál (špendlíky,kancelířské sponky..?), a jak velké součásti už stojí za to pinovat - jestli jen ty větší (např. u draků nebo válečných strojů) nebo i drobnější jako je např. okončetina se zbraní atd.
Děkuji
2.4.2012 10:16:20

micc
Nevím jaké jsou, kromě ceny, značné rozdíly v lepidlech vteřinového typu, ale já - lepím vteřinovým gelovým lepidlem od firmy SAMSON. Je to modrá tubička a stojí cca 30 korun. Zatím všechno drželo. Vyplatí se koupit od GW tekutá green stuff... jednak zatmelí mezery v modelech a taky funguje jako skoro lepidlo.

Na pinování jsem používal jakýsi spešl drátek co mi dal rbx. Takže to se zeptej jeho. A vrtal jsem to malou ruční elektrickou vrtačkou. JInak lehké části, jako jsou zbraně, bych osobně nepinoval. Pinoval jsem například jednu mrchu, co stála na jedné ruce.
http://cautionsmallparts.com/irate-pirates-ron-n-bones/
Ta s tím sudem. Musela se přilepit k tomu debilnímu sudu. Tak u takových věcí bych to rozhodně pinoval. Ale Radek ti asi řekne, že on zase pinuje uplně všechno...

2.4.2012 10:29:13 | Upraveno autorem (porovnej)

micc
A co se ti doma objevilo? Infinity nebo MERCS?

2.4.2012 10:43:24

rbx

Micc
zitra je barveni, tak se zastav, muzu poskytnout par rad. Obecne jsem driv pinoval pomoci kancelarskych sponek, to je priblizna tloustka pinovaciho dratu, co prodava treba Gale Force 9. Ten jsem si posleze koupil, jsou tam ruzne tloustky a ten jsem prave daval i Elenistarovi. Pinuji specialnim rucnim vrtackem od Army Painteru, tzv. Hobby Drill, muzu ukazat. Mel jsem i ten samy od Games Workshopu, ale byl to smejd, kde se neustale protacel vrtak.

Obecne stoji za to pinovat veci, ktere hrozi upadnutim pri brani figurky do ruky. Takze zaprve urcite cela postavicka k podstavci, pokud stoji treba na spicce boty. Nekdy je potreba celou figurku od toho spodniho dilu, ktery se strka do podstavce, uriznout a napinovat to podle fantazie do nejakeho custom podstavce, co treba dela Micro Art. V techto podstavcich treba uplne ten vyrez chybi, protoze jsou cele z resinu, tedy pryskyrice. Tam je tedy pinovani nutnost.

Zadruhe je potreba pinovat veci, ktere drzi na velmi male plose a hrozi jejich ulomeni pri manipulaci. Takze je treba nesmysl pinovat telo k noham, kde je velka stycna plocha.

Co se tyce lepeni, tak ti asi nepomuzu, mam gelovy vterinak, kterym lepim na figurkach uplne vse. Je to takova modra tubicka s cervenym uzaverem a vyraznym napisem Gel :-) Co se tyce Liguid Green Stuffu, tak ti to muzu predvest, je vyborny na zacelovani spar a ted jsems nim prilepil figurku do podstavce, kde byla po obou stranach asi 1mm mezera, coz by se vterinakem delalo dost blbe. Jen to celkem dlouho schne a nejde to uplne brousit, furt to ma takovou jakoby mirne gumovou konzistenci.

Takze odpoved: koncetina se zbrani ma cenu pinovat, pokud to jde a pokud hrozi jeji ulomeni. Coz asi zjistis po par odehranych kolech :-) Olaf ma takto polamane MERCSy, ja s nimi problem nemam, zatim, chovam se k tomu ale velmi nezne :-))

2.4.2012 10:53:45

Micc
Radek to řekl moc pěkně. Obecně tedy všichni lepíme gelovým vteřiňákem. Páč neschne hnedka a dá se s ním ještě dlouhé vteřiny hrát. Určitě přijď zítra. A pochlub se

2.4.2012 10:59:56

Rbx
Nemám polámané Mercsy je Demoliš nemá ruku a druhou ještě ani nedostal protože jsem jí blbě nabarvil. Ale pinovat je potřeba hlavně končetiny části které budou namáhané i při převozu nebo mají hodně špatnou polohu (např. jedna ruka dopředu druhá dozadu.

O proti RBX se mi ulomila ruka u transportu radek si nechává lámat uce u figurek od svých kamarádů :)

2.4.2012 11:47:47

díky
Díky za rady. Stavil bych se rád, ale obecně mi to teď časově moc nevychází, takže si raději nic nedomlouvám, protože to pak většinou zase odvolávám :-( Na ten vteřiňák jsem se ptal záměrně, protože jsem měl teď naposledy nějaký podivný, chytil a zalepil rychle, ale po 2 dnech se přilepené části odlomily a vypadl pěkný odlitek spoje z lepidla :-) Ale ten gelový jsem ještě nezkoušel, musím napravit.

Elenistar: Nakonec je to Infinity, byla to taková spontání akce - byli jsme se s mladým podívat v sobotu na hraní a tak nějak to vyplynulo (smutný oči, tatí..tatí..,smutný oči :-) Sice jak rbx vyjmenoval kdo už si pořídil Mercsy, tak jsem po nich krutě zatoužil a šel bych raději do nich, ale fakt je, že se moc na hraní nikam ven nedostaneme a většinu her odehrajeme doma. Startery dvou frakcí vyjdou dohromady cca na 1200,- a jak jsem to počítal, mají okolo 120-130 bodů. Když časem dokoupíme ještě 1 model (nejspíš nějakého bazukoida aby byla legrace) jsme na regulérních 150. S tím se dá v pohodě odehrát menší lokální konflikt na kuchyňském stole mezi obrácenými kelímky od piva (rozuměj chladící věže jaderné elektrárny). Co se týče pravidel, tak začneme s Quick startem, kde je zahrnutý v podstatě jen pohyb + střelba a krytí, a až nám to přejde do krve postupně budeme přidávat jednotlivě další pravidla pro kamufláž, krycí palbu,miny, hackování atd. Sice systém nejrůznějších modifikátorů se zpočátku zdá složitý, ale je celkem logický a dá se to a nakonec je to zase jen hod proti hodu d20 :-)

2.4.2012 12:32:23

oprava figúrky
Prosím o radu, ako opraviť figúrku. Mám cca 2cm kovovú figúrku od Reaper Miniatures, ktorá má "odlomenú" ruku v lakti (figúrka sa neskladá, má byť v 1 kuse). Stačí použiť obyčajné sekundové lepidlo?
A druhý problém. Ďalšia ruka drží meč, ktorý je ale zohnutý do oblúka takmer o 180° a smeruje opačne. Môžem sa pokúsiť ho vyrovnať, či hrozí tým jeho úplné odlomenie?
Nejaké nápady?

Ďakujem.

Ešte jedna otázka - je možné skombinovať kovovú figúrku s plastovým podstavcom, napr. použitím sekundového lepidla? Skúšal niekto?

6.10.2016 21:24:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Prosím o radu..
Ako narovnať ohnuté časti (aby sa neodlomili)? Figúrky aj keď kovové, sú veľmi krehké. Má s tým niekto skúsenosti? Práve začínam (že úplne) s miniatúrami a časom aj ich farbením... Budem vďačný za každú radu. Ďakujem.

17.10.2016 21:31:04 | Upraveno autorem (porovnej)

kov
meč zkus naněkolikrát zahřát a opatrně vždycky kousek ohnout zpátky. Když budeš opatrný, tak by se neměl zlomit. Taky koukni na youtube, je tam spousta návodů.

17.10.2016 22:18:08

Vybíráme z Bazaru

Test of Faith: The Arab-Israel War of 1973
Test of Faith: The Arab-Israel War of 1973
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas