Lak na figurky

Ahoj, ahoj, nedavno jsem si koupil svoji prvni drazsi a promakanejsi deskovku Descent.. Rikal jsem si, ze ke skoda nechat figurky jen tak, ze uz pro tu atmosferu bude lepsi je nejak nabarvit. Zpocatku mi to prislo nemozne, koupil jsem ale zakladni sadu od army painter, zakladovku ve spreji, sadu stetcu a ted se s tim vsim snazim poprat..narazil jsem ale na problema a tim je lak... Vsichni pouzivaji matny, ja bych naopak chtel leskly, prijde mi, ze leskly lak musi logicky jeste trochu zvysit plasticitu figurky, ze ji ozivi:) nevim ale, co koupit, kde takovy lak sehnat:( muze mi nekdo poradit, co se osvedcilo? Dekuji moc
27.4.2014 10:24:30

Bílej povlak
Já ještě nelakoval, mám taky matný lak u Army Painteru. Ale co sem četl, měl by to být důsledek nedostatečného protřepání. Trochu mě děsíte.

19.6.2018 11:30:33

Laky, bílý povlak..
K tomu bílému povlaku.. lakuji štětcem i sprejem už nějaký ten rok za různých podmínek a nikdy se mi nic podobného nestalo, ani s obyč lakem z běžných barev, ani se "značkovými" produkty, ale lidem se to evidentně stává, takže nezbývá, než nováčkům doporučit jednoduše zkoušku na jedné nedůležité věci a pak naostro. Lak beru jako ochranu barvy, tedy chci rozhodně matný a aktuálně používám jen ten Army painter antishine a naprostá spokojenost, krev či chtěný efekt lesku pak hodím přes lak. Nicméně mám i nelakované figurky a taky to neni problém, nechat to bez laku podle mě nic nepokazí.

20.6.2018 16:18:45

Bily povlak

dela velká vrstva laku případně nastrikani za vlhka. Zkus udělat menší vrstvu nechat uschnout a pak přidat další. Jinak lesklé laky nedoporučuji pokaždé pak ta figurka vypadá divne. Já používám obyčejný matny lak z bauhausu a spokojenost. Nestalo se mi že bych pak figurku i při nesetrnem zacházení odrel

20.6.2018 22:28:10

Vallejo

Já používám akrylove laky od Vallejo (70.510 a 70.520), prodávají se v lahvičce s kapátkem se stejnou velikosti a cenou jako normalni barvy a nanaseji se stejne stetcem. Leskly lak je odolnejsi nez matny, ale podle me figurka pak vypada hrozne neprirozene, pokud teda leskly nebo slizky vzhled neni ucelem. Pres jednu vrstvu leskleho laku tak davam jednu vrstvu matneho a vypada to dobre. Navrch pak jeste dam kapku leskleho laku na mista, ktera byt leskla maji - oci, cocky, sklo atd. Vytvari to dobry efekt.

21.6.2018 23:31:55

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Desková hra
Hra o trůny: Desková hra
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas