Kovové figurky

Ahoj, rád bych se zeptal zda si někdo z vás odlévá vlastní kovové figurky? A případně zda by se podělil o rady či návod jak na to a předvedl se i nějakou fotografií? Dík moc
24.11.2010 19:50:29

rbx

Ok227
to ne, ale svého času jsem hledal na netu návod na odlévání z uměle hmoty. Pokud chceš, muzu postnout link.

24.11.2010 19:55:25

Ok227
Jojo Will Kaliff se tomuto venuje celkem zevrubne, na youtube pod nickem Epicfantasy. Odleva z umele hmoty a kdyz mu napises tak si myslim ze ti rad poradi, uz jsem se ho na neco ptal a druhy den mi odepsal. Jinak ten link na nej:
http://www.youtube.com/watch?v=hTq6qkWbpsY
http://www.youtube.com/watch?v=CZ_qwuxUrjw
taky ma neco malo o kovu:
http://www.youtube.com/watch?v=9-Hake3rKJI

24.11.2010 22:28:09

Figurky
Ahoj díky moc za rady, ale jeste bych potřeboval vědět jak a hlavně z čeho vyrábíté ty první originály které pak odtisknete do formy? dík

25.11.2010 22:31:53

ok227
projdet si dalsi uploady od toho cloveka jak jsem ti posilal linky, ma tam tutorial How to sculpt miniatures. Nejspis je to nejaky modurit, popripade nejaka dvouslozkova kvalitni zalezitost, ale to uz jde tezce mimo me znalosti. Dival jsem se na to protoze to bylo zajimave :)

25.11.2010 22:46:55

ok227
nie je to sranda,je to na dlhu trat.Poznam nadsenca co odlieva jednoduchsie figury do warzone, a vysledok nic moc.Formy na trochu detailnejsie figury je profi praca,v domacich amaterskych podmienkach nerealizovatelne.Preto su kovove profi figury tak drahe,doma nemas sancu.

25.11.2010 22:54:18

to Falco
To zelené se jmenuje citadela green stuff - http://www.maelstromgames.co.uk/index.php?act=pro&pre=gwk_cit_mod_scp_101_000. Je to dvousložkové, před použitím promícháš - prohněteš mezi sebou. Je to lepivé, trošku tužší než plastelína. Pak to tvrdne na vzduchu - cca do druhého dne.

25.11.2010 23:39:38

tomasV
Diky, ja jsem to chvili nejak resil ale nedohledal jsem, je to vyborne na detaily pry. Nicmene nez se vrhnu na vytvareni miniatur tak nejdriv chci trochu pocvicit barveni.

26.11.2010 00:05:33

Odlévání
Nevim, jestli Dedo dokonce nemluvil o mně nebo o někom z naší party:) Každopádně, je to skutečně alchymie svého druhu. Já dělám formy z lukoprenu (speciální hmota na formy, vyrábí ji kolínská lučebka). Jsou různé typy, na kovové figurky je nejlepší ten s cihlovou barvou (číslo dohromady nedám), ale já používám nejlevnější s barvou slonové kosti. Dělám dvojdílné formy s pomocí modelíny, lega a separátoru od téhož výrobce. Odlívám buď z cínu (nutnost udělat ve formě kanálky) a nebo z pryskyřice F16, tam stačí naplnit obě části formy, počkat a stisknout k sobě. Cínové figurky se někdy nepodaří vůbe, jindy jsou málo detailní ale měl jsem pár forem, ze kterých se dařily figurky na první pohled nezozeznatelné od originálu. Z pryskyřice jsou figurky pěkně detailní, ale v pryskyřici se dělají bubliny a ty znehodnocují povrcjh modelu:(

26.11.2010 14:50:37

Mech
Bubliny se tvoří vždy, nebo jim jde zabránit opatrnou přípravou ?

26.11.2010 14:55:04

Bublinky
Bublinkám se dá při lití resinu zabránit (nebo spíš dostat je ven) podtlakem při lití. Vím, že technologický postup byl popsaný v nějaké RC Revue, ale už nevím v jaké a jsem líný hledat to, doporučil bych obrátit se na nějaké modeláře (spíš asi kitaře než funkční modely).
Obecně se ale lití figurek moc nevyplatí (pokud člověk nekopíruje na kšeft).

EDIT: Upřesněno, že se týka lití resinu.

26.11.2010 15:20:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlastní figury?
Lidi,lití a vůbec výroba vlastních,a aspoň trochu kvalitních figur se nemůže nikdy vyplatit. Zabývám se modelařinou už desítky let,tedy letadlama,ale nějaké zkušenosti už mám. Totiž výroba resinu je to nejdražší co může být,jak materiál na formu tak i na samotnou figurku. A chtě nechtě musíte započítat i čas strávený na předloze,a pokud nejste v modelování figer zrovna zběhlí,bude to hodně pokusů než budete spokojeni. Sám sem to zkoušel z moduritu ale to není ono. Pouze na hrubé obrysy. Takže sem si pořídil Green stuff,dvousložkový tmel přímo na tyto záležitosti a také přiměřeně drahý:-))). Ale zatím sem k tomu nenašel odvahu,za ty prachy... Přeci jen,letadla a figury,to je rozdíl.

5.1.2011 19:51:34

Vybíráme z Bazaru

Království
Království
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas