kotoučová řezačka

Poradili byste, prosím, s výběrem kotoučové řezačky převážně na "stříhání" vytištěných překladových karet?
... v nějakém tématu se objevil názor, že páková řezačka není na řezání karet zrovna ideální - s tím bych souhlasil - může se to všelijak rozjíždět, ohýbat,...
...vzhledem k množství a frekvenci používání se rozhodně nechci koukat na nějaké tisícové položky... ...chtěl bych ale, aby to taky alespoň trochu za něco stálo a po pár řezech se nerozhrkalo a nerozpadlo...
Váhám zda "jen" A4 nebo pro "zvětšení pracovní plochy" volit A3?
Jak hluboký by měl být řez?
Na jaké jiné parametry koukat?

U nás v tiskárně mi třeba doporučili Řezačka kotoučová ART-330 (samozřejmě, že poradí jen to, co prodávají, že..)

S čím pracujete vy? Co byste mohli doporučit? Díky!
6.9.2011 23:35:28 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Stejné téma tu bylo před týdnem, tak jestli by nestálo za to to rozvíjet tam :)

6.9.2011 23:57:58

rozdělení
Tam šlo o řezač - nůž (byť s kotoučem). Proto jsem to rozdělil - aby byl zvlášť "nůž" a zvlášť řezačka...

7.9.2011 00:34:00

ikri
Taky mě to v prvním okamžiku podle názvu zmátlo.

7.9.2011 06:54:26

som

DUBino
Zrovna tuhle řezačku (ART-330) máme v práci a já bych si ji asi k výrobě her nepořídil - moc přesná není a ani na mě nepůsobí žádným solidním dojmem, nic silnějšího s tím taky dobře neuřežeš ...

Ale možná s tím jen neumím dělat ?

7.9.2011 07:04:00

řezač x řezačka
No jo, pravda :)
Co s těmi všemi inštrumenty můžete dělat :)

7.9.2011 07:19:24

kotoučová versus páková
Takže za sebe můžu říct, že já po zkušenostech s kotoučovou řezačkou preferuju rozhodně pákovou a vůbec nesdílím názor, že páková řezačka není přesná. Já mám zkušenosti, že je tomu naopak, ale nikomu svůj názor nevnucuju. Já mám pákovou řezačku Dahle A3, ale na řezaní karet nedoporučuju jít do formátu A3, protože se s tím nešikovně dělá. Páka je strašně dlouhá a na řezání karet je to značně nepraktické. Takže uvažuju o řezačce A4 nebo i A5 (kde bych archy na své dosavadní fiknul vždycky napůl a pak jel na A5). Taky na to jestli to naráz uřeže 5 nebo 20 papírů bych se moc nedíval, protože už jsem nařezal nějakých tisíc karet, ale mám vyzkoušeno, že po víc jak jednom archu se to nedá, protože ty spodní se rozjedou ať děláš co děláš. Na řezání normálních papírů je to OK, ale když potřebuješ řezat karty s přesností na desetinu milimetru, tak to s více archama na sobě nikdy neuděláš. Nehledě na to, že tisk ani list papíru nemá vždy stejný rozměr a polohu. Jinak pro přesné řezání na ořezové značky je asi nejlepší řezačka s laserovým paprskem (zaměřovacím, ne řezacím), ale taková páková řezačka přijde zhruba na 8000,-.

Tady máš průvodce řezačkami Dahle:
http://www.dahle.de/uploads/tx_userdahledownload/Schnittfuehrer_CZ_low.pdf

7.9.2011 08:01:29

rbx

Křen
naprosty souhlas. Pote, co mi kotoucovka zmrvila několik papíru, šel jsem do pakovky. Je přesnější, lepe se ovládá.

8.9.2011 08:47:59

re
Fakt? Popravdě, trochu jsem řezal jenom na té kotoučové (pákovou jsem nezkoušel)...a pokud byl kotouč ostrý, tak výsledek ok...s přesností ale trochu problém, to je pravda...

8.9.2011 09:09:39

řezačky
V práci máme řezačku Rexel Smartcut A515pro - řezačka (kotoučová) za hříšný prachy, ale přesně s tím nejde uříznout zhola nic; nůž se zařezává do plastu a není zde žádná vodicí linka, všechno se to musi fikat od oka. Jediný, na co je dobrá, tak jsou zalaminovaný karty, protože má pákovej přítlak, takže řezaný materiál neklouže a drží.

Doma mám kotoučovou řezačku Rollcat 6132 a velká spokojenost - jsem s ní schopný řezat s opravdu velkou přesností (a že na tomhle si fakt zakládám) - zarovnává se na kovovou hranu, takže to není problém. Jenom ty lamina jsou naprd (125mikronů a výš, 80 je v pohodě), ty nejsem schopnej v ruce udržet a řez sklouzává do oblouku

8.9.2011 09:27:37

Vychytávka
Pro zamezení posuvu pokud není přítlak jsem vyvinul vychytávku. Stačí pod kartu dát kousek tenké gumy (třeba kousek z latexové koupací čepice, šprcka apod.) a po i slabém přítlaku rukou nemá karta šanci uhnout:)

3.5.2012 12:40:36

Kren, rbx
Dovoluji si oprasit starsi tema, zrovna premyslim o rezacce (na fotky a karty), imho bych sel do Dahle, ale pro mne prijatelna cenova hladina je tak Dahle 502 (pakovka) / 507 (kolecko) - oboje za cca 800.

Pro tu prvni hovori to, ze pakovky by podle toho, co pisete, mela byt na karty presnejsi. Pro tu druhou zas to, ze mam rad sve prsty a prsty svych deti, taky bych treba zene mohl dokoupit kolecko na "vlnky" a ta by si s tim pak jiste vyhrala.

Ale nevim zda i v teto kategorii je skutecne pakovka lepsi volba nez kolecko (ale asi porat lepsi nez rezacky s plastovym stolkem za 150 - o tom vazne neuvazuju).

Predem diky za tipy.

21.8.2012 23:54:20

to Bluda
Nejlepší je si vyzkoušet, co ti bude vyhovovat. Já preferuju z už níže uvedených důvodů (7.9.2011 08:01:29) pákovou. Nicméně je to jak se vším. Kvalitní kotoučová je mnohem lepší, jak nekvalitní páková a samozřejmě to platí i naopak. Jedině vyzkoušet.

22.8.2012 08:32:17

som

Bluda
Tak jak jsi dopadl s řezačkou? Ježíšek mi totiž nábídl, že mi koupí dátek do 1000,- , tak silně uvažuju o řezačce ...

21.11.2012 10:21:05

Řezačka
Osobně bych za sebe doporučil tuhle https://www.obalove-materialy.cz/rezacka-papiru-a4-kotoucova-profi-kobra-360-hr. Je si myslím nejen cenově výhodná, ale splní to co člověk potřebuje.

25.5.2017 21:16:40

Trochu opráším téma...
Teď jsem dělal doma pár kartiček a protože je budu muset nařezat, koukal jsem na pár řezaček.
Osobně preferuju (asi ze zvyku než z přesvědčení) kotoučové před pákovými, a tahle mě docela zaujala.

https://www.nobynet.cz/kotoucova-rezacka-kw-trio-13939-5-v-1-a4/

23.8.2017 09:13:04

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror 3. edice (ve folii)
Arkham Horror 3. edice (ve folii)
Akt. cena: 1175 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas