Karty z obrázků na A4 pro tisk

Zdravím všechny,

mám dotaz. Vlastním hromadu skenů a obrázků karet, které bych potřeboval hodit nějak jednoduše na A4 a to takto:

- Mám adresář kupříkladu s cca 2100ks *.png jednotlivých karet na Arkham

- Protože preferuji obaly karet DS velikosti, potřebuji naházet ty obrázky na formát A4 tak, aby jich bylo na stránce 9 (rozměr každé karty 63,5x88). Tzn, že pak jen vytisknu, na řezačce říznu a vložím do obalu.

Může mi někdo poradit, jak to udělat relativně jednoduše?

Něco jako grid o 9 kartách 63,5x88 , abych do něj ze zdroje mohl "jednoduše" nasypat ty jednotlivý png karet a uložit to k tisku?

Díky za tip. Zkoušel jsem se crcat s Nandeckem, ale úplně user friendly to nebylo. Mám i Photoshop.
1.9.2019 16:37:27 | Upraveno autorem (porovnej)

InDesign
Udělal jsem si šablonu v Indesignu na 4x2 karty a do ni pak už jen vkládám karty (ořízlé skeny 1 karty v PNG). Rozměr rámečku na karty je 66,9 x 97,3, ale můžeš si to změnit. Obrázky jednoduše označíš v průzkumniku a pak je "naklikáš do prázdných rámečků. Vyexportuješ to pak v InDesignu jako PDF pro tisk. Šablonu sem ti hodil sem: https://uloz.to/file/DrEUr0LJSGfu/sablona-karty-4x2-indd

1.9.2019 17:14:09

InDesign
@BladeBrown: Díky. Sice jsem v InDesignu nikdy nic nedělal, ale nějak jsem z tý šablony teda vytvořil těch 3x3 o požadovaným formátu karet. Trochu se ještě peru s přenosem ořezových značek pro sloupce a řady.

Jako pomoc to rozhodně je , ale sázet tam takhle přes 2000 karet..... Ten Nandeck v tomhle vypadal rozhodně rychlejší, se správným skriptem je to záležitost minut. Ale tam teda musím proniknout do toho, jak to naprogramovat :-/

1.9.2019 19:30:01 | Upraveno autorem (porovnej)

nandeck
Tak nakonec to bylo jednodušší, než jsem čekal. Sice jsem narazil na jeden nepochopitelný bug v Nandecku, kdy mi to nechtělo číst data z určitého adresáře, ale když jsem to vrzl jinam, tak už ok.

Takže stáhnout Nandeck, všechny obrázky vložit do určitého adresáře a specifikovat příponu.

Pro karty 63,5x88mm na A4 pak stačí takhle obyčejný skriptík:

;nastavení stránky
page=21,29.7,portrait,hv
margins=0.5,0.5,0.5,0.5
cardsize=6.35,8.8
;vložení ořezových značek
BORDER=ROUNDED,#000000,0,MARKDOT
;vytvoření seznamu všech obrázků z adresáře
[img]=dirfiles(d:\nandeck\images\,png)
;vytvoření tolika karet jako je obrázků a jednu navíc jako rub
cards={(img)+1}
;vykreslit obrázky na karty
image="1-{(img)}",[img],0,0,100%,100%,0,P
;vykreslit rub na poslední kartu
image={(img)+1},back.png,0,0,100%,100%,0,P
;skloubit ruby a líce karet pro tisk
duplex="1-{(img)}",{(img)+1}
print=duplex


Pak stačí kliknou na "validate deck", "build deck" a PDF + save.

1000 karet na A4kách pdf během 3,5 minuty. Voilá.

2.9.2019 18:02:05 | Upraveno autorem (porovnej)

nandeck
Super. Díky za info. Dobré vědět.

2.9.2019 20:37:37

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny LCG - rozšíření Králové ostrovů (CZ)
Hra o trůny LCG - rozšíření Králové ostrovů (CZ)
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas