Kam s ním

Mohly bychom zde řešit základní nerudovskou otázku. Kam s ním. Kam všude ukládáte své poklady. Jak jste na tom s místem. Vyrobili jste si sami nějaké uložiště, nebo máte tip na nějaké.
18.6.2009 08:37:37

jednoduché
Všude, kde se dá ... skříňka, noční stolek, sekretář, pod postelí (naštěstí dvoupostelí, tam se toho vejde), velká skříň v komoře (říkáme tomu skladiště, není tam k hnutí) ... a i tak se skoro pořád všude po bytě povaluje pár neuklizenejch krabic, rozmalovaný figurky, balíčky zalaminovanejch karet a podobný věci :-)

18.6.2009 09:11:21

Máme dřevěnou polici od truhláře, 8 pater, každé patro na šířku na 4 hry rozměru klasické krabice (Memoir, AH,) ma výšku na 3 krabice. Takže 12 maxi krabic v patře. Menších her se na patro vleze tak 20.

Jinak základní pravidlo zní: za každou věc, která vstoupí do baráku, musí barák opustit věc přibližně stejného objemu:-)

18.6.2009 09:20:23

to sodovka
Tak to aby nedošlo zachvilku na děti a manžela:)

18.6.2009 09:21:28

Místo...
Bohužel už jsou deskovky všude. Ve skříních s šaty, chudáci děti je musí trpět mezi svými hračkami, zabral jsem i místo na skříních, kde se to vrší ke stropu. Děs běs :) Chápu svou manželku a její výraz v obličeji při nákupu nové hry :)

18.6.2009 09:22:41

to sappho
Kdepak, ti jsou životně důležití - s kým bych přece přes týden hrála?

18.6.2009 09:29:39

rbx

klasicky
tedy na skrin do detskeho pokoje :-) Ale uz dochazi misto :-( Pak asi stejne jako Merlin, bude nasledovat postel, odkud jsem pred nedavnem vyhodil kompletni sbirku filmu na VHS :-)

18.6.2009 11:25:17

Uložení herních komponentů
Nechce se mi zbytečně zakládat nové vlákno a i když to s tímto tématem zrovna nesouvisí, tak se to tomu alespoń podobá. Jedná se o můj TIP ohledně skladování herních komponentů, různých dílků, kostiček, žetonů a pod. v krabicích různých her. Když se kostičky vyndají, žetony vyloupou, co s nimi pak? Kam je dát tak aby v krabici nelítali a byli přitom při přípravě hry rychle a pohodlně k dispozici?
Já k tomu používám plechové krabičky od vitamínů ENERGIT. Mám to i nafoceno, do fora bohužel fokty nejdou vkládat. Ale mám tak uloženy skoro všechen herní materiál. AŤ už se jedná třeba o JAMBO - 1 krabička, Pošotvní kurýr - 3 krabičky, FANTOM - 3 krabičky, ale dá se to i do 2, Cesta kolem světa za 80 dní - 2 krabičky, Řím - 2 krabičky a pod. Vím, že když hru přenáším, komponenty se nepomíchají, jsou pak rychle k dispozici a plechová krabička je i dobře ochrání. Takže tolik můj TIP. Kdo by měl zájem o reálné foto, at se ozve.

13.3.2010 20:54:26

krabičky
Hodně se používají plastové boxy, často ke koupení v hobbymarketech nebo rybářských potřebách. Viz. třeba fotky u runewars co si tak pamatuji z poslední doby.

13.3.2010 21:21:27

sappho
To jsem si taky velmi oblíbil. Takhle jsem si zabalil do jedné krabičky galaxy truckera. U kartiček mnohdy nedám dopustit na obyčejné gumičky.

13.3.2010 21:24:50

to Kent
Já používám klasické zip-bags, tedy takové ty pytlíky, které jdou zavřít. Většinou mám každý typ žetonů v samostatném pytlíku, takže to není třeba před hrou moc třídit.

13.3.2010 21:36:19

Třídění
komponentů, to je první věc, kterou u nových her dělám. Používám většinou nejrůznější plastové pořadače. Jednak abych je ochránil a jednak se tím strašně moc urychlí příprava nové hry. Je to taky všechno přehledné. Třeba u poslední novinky Arcane legions je spousta figurek označených miniaturním písmem, podle kterých se umísťují do základen. Dokud jsem to neměl v popsaných pořadačích, byl v tom strašný chaos a příprava brala chuť do hry. Takhle je to rychlé, jasné a přehledné a my krátkozrací nemusíme sundávat brýle, abychom rozluštili pidinápisy :)
Když jednou speedyho spolužák donesl obří krabici WOW TBG a otevřel ji, málem to se mnou seklo. Veškeré komponenty v jedné hromadě... rozházené karty, pidižetony, žetony, figurky...než tu hru nachystali, musel zase domů....

13.3.2010 22:07:40

krabičky na komponenty
No jasan. Jak vidím, každý má svůj systém. Já jen, že to dětem chutná a vždy si krabičky braly na ty jejich kraviny, tak jsem to jendou vyzkoušel a od té doby jim krabičky zabavuji. :-) Ale plastové boxy co se prodávají v železářství na šroubky také není špatná volba. Tak jsme se aspoń podělily o názory v ukládání herních komponent. ;-)

14.3.2010 10:14:30

komponenty
Taky se připojuji k pořadačům.U mě například u Roborally,Nexus ops,Space hulk.Krabičku od energitu mám u Titána na žetony životů,ideální a přehledné.Po otevření mám nejpoužívanější žetony na víčku,kde jsou hned po ruce.

14.3.2010 10:37:55

to kladivo
Musel jsem se smát při představě té změti žetonů. Mám tu hru doma, tak vím, jak by to mohlo vypadat. hehe To je dobrý. Jinak u syda jsem viděl plastové pořadače s takovým kulatým dnem. takže z toho ty věci krásně lezli. Já mám takové sice pěkné, ale s hranatým dnem a není to ono. Například krychličky z vládců podzemí tam tak pěkně pasují, že spodní patro mám problém vyndat. Takže to budu muset dát do nějakého pytlíku. Zatím plastového, ale poprosím maminku, aby mi ušila nějaký hezčí. :)

14.3.2010 10:50:40

Ukládání her a komponent v hrách
Vzhledem k tomu, že moje sbírka čítá dohromady asi jenom 12 kousků, tak se mi to zatím vleze do jediné poličky.
Komponenty ukládám do uzavíratelných pytlíků, pokud tedy hra neobsahuje nejaký pěkný plastový insert.

14.3.2010 13:06:41

Komponenty
Tak jsem to jen tak pro zajímavost nafotil a bylo to zařezeno do fotek ke hře JAMBO. Tak tam mrkněte, Jsou tam dvě fotky, kde je vidět jak to tam krásně zapadlo a nemusím mít obavu, že se při přenášení hry /zejména když to nesou děti v igelitce/ něco ztratí.

20.3.2010 07:07:00

vytuněné zip bags
Já nejčastěji používám níže uvedené zavírací pytlíčky. Jen je musím vždy před použitím vytuningovat. Jak? Špičatým nožem do nich udělám několik dírek, aby tam při zavírání nezůstával vzduch. Absolutně nesnáším, když jsou z toho balónky. :D

20.3.2010 07:40:49

Jak tam s ni?
Abych trochu navazal na tema kam s ni, tak otazka zni, kdyz uz vime kam, tak ale jak?
Na plocho tzn pokladat hry na sebe (u her jako SC WOW apod nema cenu ani debatovat)
a nebo standartni krabice davat na hranu? problem je, pokud je vnitrni usporadani na ... tak hrozi pohyb komponentu, ale zase se hry snadneji vyndaji

9.11.2010 10:01:15

Ukládání
Vzhledem k tomu, že už rok se svou drahou vybavujeme nový byt, tak mám hry v tzv. bordelpokoji (čtěte: skladiště, ze kterého bude jednou ve vzdálené budoucnosti normální pokoj) na hromadě na zemi. Je zajímavé, že vždycky potřebuju vytáhnout hru, která je úplně dole ve druhé až třetí řadě, takže musím vždycky všechno přeskládat...

Jinak pro ukládání komponent používám většinou zip-bagy, občas (Agricola) krabičky od Energitů a flobertkových nábojů, na karty gumičky.

9.11.2010 10:11:02

priestor
ja zatiaľ nemám problém s uložením, lebo ako sa dá vidieť z profilu, tak tých krabíc až tak veľa nemám a ani nebudem mať...hry si totiž vyberám veľmi pozorne a nekupujem nič o čom viem, že to nebudem mať s kým hrať a že ma to nebude baviť....takže do konca života tipujem, že počet krabíc u mňa nebude vyšší ako 30-35 kusov :-) a čo sa týka herných komponentov, tak preferujem mešce a drevené krabičky...najkrajší spôsob uloženia aký poznám :-) v dorne a runebounde je fotografická ukážka...

9.11.2010 10:25:51

monkeyml
Kde bereš takové krásné dřevěné krabičky? Já jsem hledal na netu, protože jsem chtěl krabici na MoV (asi 35x35 cm) a pod litr jsem nic nenašel:(

9.11.2010 16:10:20

kam s ním mám vyřešeno
mám celý jeden pokoj vyhrazený jen na hry. Sie ještě není plně zařízený (chybí skříně, tolik her ještě nemám), jinak je to normální herna, akorát místo kulečníku tam je velký dřevěný stůl, kam jde rozložit 90% herního matriálu. Pak je tam pípa s chlazením, bar a plánuju ledničku na víno. Časem kolem dokola zdí budou skříně plné her.... takový splněný dětský sen :-)

9.11.2010 16:33:44

ozzy79
Tak to zavidim, az budu stavet baracek ja, tak se taky pocta s takovou mistnosti :)
Jeste ze pritelkyne studuje architekturu, ta naprosto presne chape co takovy nas dum musi obsahovat :))

10.11.2010 17:18:48

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Akt. cena: 20 €
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas