Herní stoly - lokální varianta

Objevil jsem už nějaký rok zpátky tyto skvělé herní stoly a řekl jsem si, že něco podobného jenou musím mít. Jenže vzhledem k ceně a především objemu by bylo problém objednávat stůl z Ameriky. Neví někdo náhodou o nějaké lokální (případně i cenově přijatelnější) alternativě? Jde mi především o to dvojité dno, případně vyklápěcí stolečky a přihrádky. Navíc teda tyto stoly vypadají naprosto luxusně co se týče vzhledu.

http://geekchichq.com/the-vizier-gaming-table.html
http://geekchichq.com/the-portal-gaming-table.html
30.4.2015 13:08:23

stolári
tie stoly vyzerajú naozaj skvele (najmä tie držiaky na nápoje, to je fantázia :-)), ale myslím si, že by ich naši stolári vedeli bez problémov zostrojiť v podobnej úprave. Avšak viem si predstaviť, že tá cena sa bude pohybovať vo veľkej výške, predsa len, bola by to jednorázová zákazka. Čiže, pochybujem, že v našich končinách niekto robí takéto stoly, ale majstri stolári by to mali vedieť urobiť, a to na ktoromkoľvek mieste republiky...

30.4.2015 13:34:55 | Upraveno autorem (porovnej)

sikovny truhlar to zvladne
Pro sikovneho truhlare/stolare to nebude problem. Jasne ze nekteri delaji dokola postele a kuchyne a i kdyz to delaji dobre, nic jineho neumi. Ale urcite se najdou taci, kteri to vezmou jako vyzvu a pujdou do toho. A kumstove na tom zas tolik neni, jen spousta materialu a prace. Spis bude problem to poradne funknce navrhnout, ti z tech odkazu ti asi blueprinty neposlou (...ale za zkousku nic nedas, lina huba, hotove nestesti). Takze prvni bych hledal "projekt" (google, bgg, pinterest...) a s tim bych pak vyrazil ke stolari at udela nabidku. Dej vedet jak to jde!

30.4.2015 15:16:57

Joe

stoly
Ja si myslím, že najväčším problémom pre výrobu tých stolov je (ne)vlastníctvo vhodných nástrojov. Takže dobre zásobený stolár nemôže mať problém niečo podobné zostrojiť.

Stačí sa pozrieť na hafo návodov, ktoré dali na BGG mnohí hráči, ktorí sa na také niečo podujali. Áno, GeekChic je GeekChich a majú určite vychytané drobnosti, ale neverím, že skúsený stolár s dobrými (ná)strojmi to nezvládne u nás rovnako dobre, po dôkladnej príprave a nakreslení si plánov. Výhodou je, že môže odkukávať, ako sú tie drobnosti urobené (viď napríklad stojany na poháre, integrované veže na kocky apod.).

30.4.2015 15:35:43 | Upraveno autorem (porovnej)

table-top
Ja planuju pro sebe vytvorit neco takoveho: https://boardgamegeek.com/thread/1235666/diy-removable-game-tabletop-instructions-and-pictu
Chci to mit rozkladaci (dva dily), at je to skladne. A planuju ten jednoduchy navrh vytunit o vysunovaci cup-holdery a mezi hernimi misty vysunovaci desky (na box se zetony, pripadne desky postav nebo jine). Bude to trvat (zatim nemame ani poradny stul, ktery bychom tim "vylepsili"), ale pak se urcite podelim :)

4.5.2015 13:42:51

Domácí výroba
Děkuji lackovi za příspěvek. Díky tvému odkazu jsem si vyrobil herní stůl, který mě vyšel na 1800 Kč a vypadá podle mě dobře a účelně. Rozměry desky jsou 180cm na 120 cm. Hrací plocha 100 cm na 160 cm.
foto zde: http://igraczek1.rajce.idnes.cz/Herni_stul
Sorry za ten bordel. Stěhujeme se přítelkyní do staršího baráčku, tak tu teď máme trochu čurbes. :D

11.1.2016 19:52:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Výroba herní desky
Já řešil spíš problém, že doma na herní stůl není místo - takže jsem potřeboval něco skládacího. Přemýšlel jsem o tom dva měsíce, protože i složený stůl jsem neměl kam dát... nakonec jsem myslím vymyslel ideální variantu: Udělal jsem si velkoplošný obraz na stěnu, který po jednoduchém sundání ze stěny má na druhé straně hrací desku, kterou jen hodím na složené kozičky a můžu hrát - příprava a složení stolu trvá cca 30 sec.. Rozměrově je to nějakých 120 x 90 cm (teď bych ale udělal asi větší) - základní deska ze ze Styroduru, na hrací stranu je použitý 1mm Pet potažený velurem, ze strany obrazu 3mm PVC deska s laminovanou samolepkou. Rám je lepený s hliníkových U profilů a jako výztuhy do rámu dřevěné laťky 10 x 10 mm s velurem... Celkem to vyšlo na cca 1500 a vypadá i funguje to přesně tak, jak jsem potřeboval. Jen bych možná příště místo veluru přemýšlel o filcu.... Kdyžtak pak zkusím nafotit a hodím sem link...

18.2.2017 22:43:10

Výroba
Taky mam v plánu si stůl vyrobit doma. Ale já bych rád skládací - něco jako tohle: http://www.tectake.cz/index.php/kempingovy-stolek-hlinikovy-skladaci-140x70x70cm?gclid=CNu4qOHUmtICFbIV0wodkNQC6Q (viděl jsem i větší varianty tohoto skládacího systému a podle mě je perfektní)

Jen místo hliníkových panelů bych použil nějákou tkaninu nebo tlustou banerovinu - pak jen zajistit, aby zůstala napnutá nějákýma sponama nebo tak...

18.2.2017 23:18:02

rnpdice.com
Zaujímavé stoly dajú sa použiť aj ako normálne. Sú to Poliaci a robia aj dovoz.

19.2.2017 07:22:59

jokky6
A koukal jsi na ty ceny? :D

19.2.2017 10:30:01

ceny
no si pozri napr na GEEKNSON podobný stojí 2500 a viac libier.
Tie stoly su z dreva a nie z lepných pilín a dá sa použiť aj ako normálny stôl. Dovoz aj do Čiech maš v cene s montážou na mieste

19.2.2017 11:22:51

To jo
Ale dát kolem 40K za stůl....? :D
To si raději koupim normální dřevěnej stůl do 5K a zbytek utratim za hry raději... nebo si koupim auto :D

Teď jsem ten odkaz přeposílal kámošovi truhlářovi a ten se taky řádně smál nad těma cenama :D Prej by to byl schopen vyrobit za cca 1500,- (pro sebe, když by si platil čistě jen materiál).
Takže bych spíše doporučil si uložit fotky a zajít někam v čechách (nebo na Slovensku) do truhlárny (žádná speciálka na herní stoly, ale normální truhlářství/stolařství) a uvidíš kolik ti řeknou cenu... ale vsadim se, že to nebude ani 10K (pokud si to necháš udělat ze smrku třebas).

Tady máš příklad - Dětský domeček se sedlovou střechou a s teráskou, vyvýšený na sloupcích (výška 230 cm, půdorys 2,5x1,1 metru), tedy komplet dřevěný zahradní domek (zmasivu/smrk) pro děti za necelých 15000,- pokuds si ho na zahradě sestavíš a nalakuješ. I s dokončenim atd by to vyšlo tak na 20K což je pořád půlka ceny těhle stolů...a nemáš stůl,ale zahradní domek :)
Takže stoly jsou to sice krásné, ale těžce těžce předražené...takovej iStůl :D:D:D

19.2.2017 11:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

typ dřeva
Těch 40k považuji za vcelku normální cenu vzhledem k tomu jaké dřevo se na to má použít (aspoň dle ceníku).
Je spousta jiných věcích za něž 40k utratím spíš než za přání. A ano ve verzi ze smrku to u nás pravděpodobně udělají do 15k. Však i cena za práci s měkým masivem je úplně jiná než za tvrdej. Nicméně minimálně vrchní desku a ostatní vrchní části bych si nechal udělat z tvrdého masivu. Přeci jen je to stůl a mít po roce vrypy v desce, třeba proto, že někdo nosí hodinky, kovové manžetové knoflíčky, náramky atd . Opře se a vás to začne ... U tvrdého dřeva se vám časem poškodí povrchová úprava. Tu ale lze znova opravit a hned tak to stejně nebude.

2 Peet: jestli máš kamaráda co sežene to dřevo za 1500,- kč a umí s ním dělat tak mi pošli kontakt. Tenhle rok chci dělat stěnu a jestli někdo dokáže sehnat dobrý dřevo takhle levně, klidně mu zaplatím i práci.
Doufám, že těch 1500,- bylo myšleno v kč a ne v zlatých dolarech :D

31.3.2017 01:28:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Stůl
Člověk obecně s časem mění priority a před 5ti lety bych také za stůl 40k nedal, ale zrovna v úterý jsem si přivezl celodubový stůl, v rozloženém stavu 270x80 za 40.000. Nic naplat, ale jen kování na rozkládání takovéhoto stolu aby se vám posouvali nohy a měli jste je v rozloženém i složeném stavu v rozích něco stojí. Stůl váží víc než 100kg a věřím, že je na věky. Jednou za pár let přebrousit vrchní desku a jede se dále.

Truhlářská práce masivu a lisovaných pilin s dýhou prostě nelze srovnávat.

BTW: už se nemůžu dočkat až na něm zahrajeme Captain Sonar.

31.3.2017 09:23:24

cholerus
Jednak mění a jednak jsou předchozí již splněné.

Koukám, že prostorem netrpíš. Tož gratulace neboť u takového stolu se nejedna zapamatováníhodná událost stane.

3.4.2017 10:31:29

to Peet
Taky bych chtěl vidět truhláře, který by udělal masivní dubový stůl s tlouštkou desky aspoň 4-5 cm a velikostí 270 x 80 z kvalitního vysušeného dubového dřeva za 1500 kč včetně povrchové úpravy.
To by byl takový zázrak jako když Ježíš měnil vodu na víno. Pokud se něčemu takovému ten tvůj truhlář smál, tak bych k němu tedy moc důvěru neměl.

3.4.2017 12:46:57

to Kren
No koukal jsem na fotky, který jsem mu i poslal a ten stůl opravdu neměl 270x80, to zaprvé (nebyl ani rozkládací,jen se dá odklopit vrchní deska), za druhé, tloušťka desky 4-5 cm to taky rozhodně nemělo - stůl byl v podstatě dutej (vnitřek vyložen plátnem), takže ty desky měly tak 1-1,5 cm tloušťku :)
Cena za materiál byla od něj, nevim kde shání,ale asi má svý zdroje...
Váhu toho herního stolu o kterym se bavim bych odhadoval tak na 20 kg, třeba to na těch stránkách píšou, to jsem už nezkoumal.

Stůl o kterym píše Cholerus je asi něco trochu jinýho :D Takovj bych si dal taky líbit :)

3.4.2017 15:06:56

ad Peet
Tak stůl s 1 - 1,5 cm tloušťkou stolní desky bych nechtěl ani omylem. To bude časem pracovat, ohne se to, nehledě na to, že se na to nemůže dát nic těžkého. Ani jako herní stůl bych to nechtěl.

14.4.2017 21:54:29

kren
Vždyť proto jsem psal co jsem psal :D
Podle těch fotek a ceny, která v přepočtu byla od 25K až někam k 60K je fakt nesmyslná :)

14.4.2017 21:57:14

Ale notak panove :)
Tak se preci nehadejte.
Myslim si, ze ten material ve smrku by se pri urcite tloustce sehnat dal. Za dalsi existuji moridla, po kterych se to dubu podobat bude. A za treti, jsou laky, ktery jsou temer nesmrtelny. Treba lak na lode :) ale samozrejme dub je dub. Ale taky za nej dubovsky zaplatis. Ja osobne bych se nejakejch vrypu nebal, pac to pak chyta takovou pro me peknou patinu. A navic k nim muzes prirazovat pribehy tipu: to jsme tenkrat hrali kapitana sonara a kapitan se chytil s navigatorem, az litaly trisky. No to se ti u dubovyho stolu nestane :)
Zdravim vsechny

14.4.2017 22:25:39

Ceny
Ačkoliv je tohle vlákno už poněkud staré, nedá mi to abych nepřidal svoji trošku do mlýna.
Ano, ceny stolů ze zahraničí se mohou zdát poněkud přemrštěné. Nicméně když se nad tím člověk zamyslí trochu víc a projde si už jen ceny materiálu u nás, dostane se do podobných čísel.
Například jen buková deska ze spárovky 180*100*2,7 příjde na cca 2500, pokud seženete rozumnou cenu (ano, truhláři nejspíš seženou o nějaká ta procenta lépe). A to se tyhle hrací stoly vyrábějí většinou z lepšího materiálu než je buková A/B cink spárovka. Nemá cenu vypisovat různé další materiály (dřevo, kování, látka, nátěry) a jejich ceny. Nicméně si myslím, že jen za materiál se dostaneme do řádu desítek tisíc.
Teď si k tomu připočtěte práci, která za hranicema směrem na západ není zrovna levná. Pak ještě balení a dopravu a především stále opomíjený fakt, že výrobce to nedělá jaksi z dobroty (z tý se špatně žije). No a jsme u těch čtyřiceti klacků.
Takže aniž bych se chtěl hádat - 1500 je science fiction z dob dávno minulých.

31.8.2017 11:22:10

Custom ikea reseni
https://boardgamegeek.com/thread/1675525/ikea-bjursta-game-table-conversion-clone-aka-lets

12.10.2017 12:07:22

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Akt. cena: 1690 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas