herní deska

Jak si necháváte dělat skládací herní plány pro homemade hry? Potřebuju jednu na Merchant of Venus a jednu na Train Raider. Udělají mi to v knihařství, když jim přinesu scan plánu?
23.6.2009 10:57:52

ad herní deska
Myslím, že tobě jde o něco jiného, ale pro případné zájemce, jak jsem se pídil po tom prodejci dřevěných komponent a rbx mi dal odkaz na tenhle web: http://www.spielmaterial.de/english/
tak tam lze koupit i předpřipravené desky herního plánu jen k nalepení horní potištěné vrstvy s plánem.

Jinak si osobně myslím, že by ti to v knihařství mohli udělat a je to dobrý nápad. Známí mají knihaře co jim váže na zakázku různé výrobky i s nádhernými deskami, tak se zkusím optat, jestli by mi taky nějaké desky neudělali - třeba na ten Twilight Struggle.

23.6.2009 11:17:36

Knihařství
Tak mi to nedalo a protože to knihařství je nedaleko od mojí práce, tak jsem tam zašel. Ona je to vlastně neziskovka a je to knihařské učiliště. Paní mistrová byla velice ochotná a nebo to problém takové desky vyrobit. Mám jen problém, že už tenhle týden končí, protože budou prázdniny, takže až v září. Ono v jiném knihařství to určitě udělají taky, ale tady to pro mne bude mít výhodu, že jsou to známí a ještě to bude asi v rámci výuky, takže to bude relativně za hubičku.

23.6.2009 12:34:18

Plátno
Dneska jsem řešil papírové mapy a dostal jsem návrh, že by mi tu herní mapu podlepil tis. plátnem. Takžeby měla tex. podklad a dala by se rolovat. Taky prý jde udělat skládací formát s tím plátnem ale to si moc představit neumím. Má někdo zkušenosti? :)

6.8.2010 12:15:47

sydo
V tomto fore (http://www.boardgamegeek.com/thread/531148/folding-board-tutorial-with-pictures) najdes navod ako si vyrobit skladaciu hraciu dosku (aj s obrazkami). Ja osobne som zatial vyrabal skladaciu dosku len z 2 dielov, to bolo lahke. Viac dielov je trocha narocnejsich na to aby si mapu spravne nalepil.

6.8.2010 15:15:30

tirsillur
No, já už na pár návodů koukal, ale já se bojím, že bych to zvojtil. Navíc nemám moc času ani trpělivosti :)

6.8.2010 15:17:47

sydo
Ani ja som sa este na velku hraciu dosku neodhodlal. Dunu mam z troch casti, ktore sa skladaju na 2 diely.

6.8.2010 16:07:18

tirsillur
Ahoj lidi, v tom foru o vyrobe jsem nikde nenasel jak přilepil ty vytisknuty papíry k tý lepence. Docela by mě to zajímalo jako jestli je na to nějaký speciální lepidlo nebo něco takovýho...

10.8.2010 20:04:25

rbx

Fanis
mam velmi dobre zkusenosti s lepidlem ve spreji 3M. Modry sprej, ten nelepi okamzite, ale muze se vytisk na desce jeste usadit. Lepi to jak pribite, jsem s tim maximalne spokojeny, jen ten sprej stoji cca 550,- Kc. :-( Asi se to da sehnat levneji, ja to kupoval zde www.svetpapiru.cz

10.8.2010 20:30:02

rbx

fanis
tak jsem trochu popatral a tady je za 395:
https://obchod.activa.cz/produkt/3m-spray-mount-universal-lepidlo-ve-spreji-16751/

10.8.2010 22:29:05

rbx
děkuju moc

11.8.2010 07:39:21

moje zkušenost
chtěl jsem si taky dělat nějáky desky na bloodbowl a na formuli de, tak jsem zkusil napsat na ty neměčoury co psal křen www.spielmaterial.de ale na vlasní velikost desky bych si musel objednat minimálně 100 kusu což je nereálný takže jsem si nechal hřiště na BB vytisknout v jednoum CC na materiál z kterýho se dělají bilboardy a je to takovej hodně pevnej jakoby foliovej papír a na hraní dobrý, chyba jen že to není skládací deska. Už jsem párkár zvažoval to tiskařství protože třeba vázání diplomiky není nic jinýho než složený dvě A4 a to už by mohlo být hodně podobný ty hrací desce ale ještě jsem to nerealizoval, jestli to někdo zkusí, dejtě vědět.

23.8.2010 00:27:20

Deska cca 40*40
Chtěla bych se zeptat, kde bych ještě jinde (ne na spielmaterial.de) mohla sehnat hrací desku uvedených rozměrů nebo nějakej materiál, kterej by mi posloužil podobně. Koupila jsem si polotovar hry (http://aukro.cz/dostihy-a-sazky-na-tema-cerveny-trpaslik-i1686637632.html?source=oo) a plán je udělán na samolepícím čemsi.

Lepit to na obyčejnej karton mi přijde hodně uhozený a na těch německých stránkách bych musela objednat minimálně za 5euro, což se mi zase nechce, když ta deska stojí něco přes půlku.

Pokud by někdo v dohledné době od nich něco objednával, kdyžtak bych se připojila s tím, že bychom se šábli na poštovným.

3.7.2011 12:16:47

Vixton
Skus sa v papiernitvach popytat na lisovany karton alebo lepenku. Ja uz z necho dlhsiu dobu vyrabam zetony a mapy, a je rovnako tvrdy ako bezne mapy z hier. Da sa kupit v roznych hrubkach (ja som zatial pouzivat 1mm, 2mm a 3mm). Jediny problem je ze to mozu v papiernictve volat rozne, takze niekedy treba pristupit k slovnemu opisu :)

3.7.2011 21:41:41

Vixton
V obchodech, které se specializují na prodej papír, seženeš cokoliv. Zrovna nedávno jsem kupoval kartony na papírové modely tlouštěk 0.6, 0.8, 1.0 a 1.5 mm (měli tam i větší tloušťky). Prodávají to ve formátu b1 (700x1000 mm nebo tak nějak a cena je cca 40 Kč). Já to koupil v obchodě Grandpapír (jsou v Praze a Plzni). Řekl bych, že i v Brně bude podobný obchod. :)

4.7.2011 13:04:22

Dáma v nesnázích...
... a pánové přispěchali na pomoc. Děkuji Vám mnohokráte :-)

4.7.2011 20:26:02

herní plán
Dodělával jsem si (asi tak rok rozdělaný) Automobile a na nalepení herního plánu se mi osvědčily plastové podložky pro modelování. Jsou levné, dostatečně pevné, dají se sehnat všude a dobře se řežou.

15.7.2011 13:33:05

Skládací plán
Co takhle dva kartony, páska na koberce, která bude sloužit v místě ohybu pro spojení jednotlivých desek k sobě a na ty kartony pak nalepit motiv herního plánu vytištěný na tiskárně na samolepící papír? Ale mám pocit, že se to tu už několikrát řešilo.

17.7.2011 16:51:45

Acer1968
Jasně, to je asi nejlepší varianta (kromě potištění látky u extravelkých map). Nicméně občas je problém jednoduše sehnat kartón - zvlášť pokud chceš mít hru hotovou HNED :-)

17.7.2011 22:11:52

Z vlastní zkušenosti
mohu doporučit kreslířské desky (ono se to tak asi nejmenuje, ale prostě ty fialové desky s bílým mramorováním, které používá každý žák uměleckého kroužku jako podložku). Jsou velké a cena není nejhorší. Asi by se daný materiál dal sehnat i levněji, ale tohle mají v každém papírnictví.

Spoje lepím kobercovkou (kobercová páska na zaoblování.... koberců : ) Nespoléhám ale na nanesené lepidlo a na lepící stranu přidám raději trochu disperzního (Herkules např. Prostě na bázi vody. Tiskařský klíh by byl asi lepší, ale zase je to o dostupnosti)

V každém lepším papírnictví se dá sehnat samolepící A4 a je hotovo.

Ten tisk jsem si dnes zjišťoval v profi tiskárně. Plocha o velikosti 60x60 v barvě, vrchní strana potažená laminem (super proti vodě a bordelu - to nemají ani profi deskovky), spodek samolepící etiketa. Cena? 162,50! Takže nemám co řešit. V dané kvalitě to za tu cenu doma nevytisknu.

Možná se to tu už někde psalo. Pokud ano, tak můj příspěvek klidně smažte. Pokud ne, snad alespoň někomu pomůžu.

1.8.2011 23:50:57

som

Desky
Ahoj, tohle sem taky řešil a nakones jsem objevil u nás v jednom knihařství karton tloušťky 2,5mm. Je brutálně houževnatý a za 3 tabule o rozměru cca 50x100cm jsem zaplatil 100,- což je podle mě až podezřele málo :)

2.8.2011 06:37:16

Podlepení herního plánu
Ahojte, mohli byste mi prosím poradit? Potřebuji zpevnit/podlepit herní plán. Už je hotový, nebudu ho tisknout. Je pouze na křídovém papíru velikost zhruba A2 (čili 4x A4). Už jsem pročetla některá zdejší vlákna, oběhla papírnictví a vznesla dotaz v knihařství. Mám pár variant:

1.knihařství - už to prý jednou:) dělali, podlepili by kartonem a lepili knihařským lepidlem. Cena by nebyla vysoká - do 200kč. Ale nemůžou zaručit 100% rovnost, lepenka se prý vždy zkroutí, takže mám obavy. Navíc ten vzorek té lepenky už od pohledu vypadal dost nasákavě a byl zbytečně tlustý.

2. koupit v papírnictví desky na spisy, ty se šňůrkou (už jsem zapátrala a dají se najít,jen se musí vybrat nezkroucené,jsou různé typy), výhodou je cena do 40kč na celý plán, akorát by se musely přesně přiříznout. Nevím zda by to šlo ulamovákem, lepší vybavení doma nemáme. A hlavně, čím nalepit ten křídový plán, aby se to nezkroutilo?

3. ještě mě napadlo, jak tu někdo zmiňoval, použít ty plastové desky k modelování, je u nich záruka rovnosti, jsou levné i lehké (nepotřebuji zas tak velkou tloušťku). To se mi jeví slibně, ale problémem zůstává čím to nalepit, papír na plast?

Takže mě zajímá hlavně to lepidlo a jestli by to šlo podlepit těmi modelínovými deskami, tlouštka je 1mm, což i stačí.

Předem díky za názory a nápady.

15.9.2012 16:13:19

Elis
Papír se dá k deskám na modelování lepit celkem solidně pomocí oboustranné lepící pásky Má to jen jednu nevýhodu - máš jen jeden pokus. Jak papír položíš, tak se přilepí.
Jinak jsem teď řešil, co s herním plánem o velikosti cca A1. Nakonec jsem zvolil neinvazivní řešení - v dajakém hornbachu (obi, bauhausu, ikea) jsem koupil takový ten klip na fotografie o patřičném rozměru. Spodní část je sololit, kryté je to nereflexním plexisklem. Herní plán je stoprocentně chráněný, na druhou stranu se krapet hůř přenáší a skladuje. Cena cca 400.

15.9.2012 19:13:20

to Elis
Nejlépe je nevynalézat už vynalezené. Už jsem to tady zmiňoval několikrát. Na tohle se používají celoplošná lepidla používaná pro kašírování. Já znám jen značku 3M. Výhodu takové lepidlo má, že je přímo určené pro velkoplošné lepení (např. fotografií) a před zaschnutím lze z celou lepenou plochou posouvat a přesně ji umístit. Navíc nenasáká podklad, takže se karton nekroutí. Používá se v reklamních a grafických studiích. Tady je odkaz na jeden typ:

http://www.g3.cz/cs/catalog/lepidla-3m/sprejova-lepidla-3m/polozka-photomount

Pokud se ti to lepidlo bude zdát na takovou jednorázovku drahé, tak by ti to mohli udělat v někjakém tom reklamním nebo grafickém studiu. Běžně kašírují třeba fotky na panely na výstavy. Tam ti poradí i podklad. Pokud bys to neskládala, tak je dobrý takový materiál, který má na povrchu hladkou lepenku a jako vnitřní vrstva je takový pěnový polyuretan. Nevím jak se to jmenuje, ale používají to fotografové při kašírování fotek na výstavy.

15.9.2012 21:45:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Elis
Osobně bych originál plán nechal jak je, oscanoval ho, vytisknul na 2 samolepky a ty nalepil na karton. Je to jednoduché, celkem levné a originálu se nic nestane.

15.9.2012 22:50:39

Elis
Jenom doplním krena, ty desky které popisuje na konci příspěvku se jmenují foam board, prodávají se u nás např. pod názvy pěnové desky kapa. Ale také to není úplně nejlevnější záležitost.

16.9.2012 00:17:33

Vybíráme z Bazaru

bang! kostková hra
bang! kostková hra
Akt. cena: 149 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas