citadely

Ahoj, bohužel jsem tu nenašel vyhledávání v diskuzích tak sorry, jestli už to tu je...

Kde kupujete barvy? Přivez jsem si z Canterbury takovej ten starter set citadelek, ale potřebovali bychom schrastit něco většího s víc odstínama. Kvůli neustálýmu míchání končí podstatné procento barvy na paletce místo na figurkách:-)

Díky moc!
13.8.2011 14:25:06

citadely
Kupuji hlavně u Černého rytíře - často větší objednávku a většinou si nechávám přibalit i nějakou deskovku nebo karty MTG ,nad 1000 kč to vyjde lépe na poštovném. Slušnou nabídku barev i doplňků (a figurek) má také Ogr shop na fantasy.cz

13.8.2011 14:43:20

citadely
Skus Maelstrom games - je to bez postovneho a mavaju zlavy. Kupovala som u nich uz niekolkokrat a vzdy spokojnost.

13.8.2011 22:26:00

poly
Takže nakonec jsi dal na mou radu a šel jsi do toho? :)

14.8.2011 22:50:00

Elenistar
To máš tak... V Cambridge jsme narazili na krámek od Games Workshop, kde nám při obdivování miniaturovky LotR obsluhující geek doslova vnutil štětce, barvy a figurky do ruky, ať si to zkusíme. Bylo to zdarma a nebylo to moje, čili faktor strachu ze zkurvení se ztratil kdesi v desetinných místech ... A odejít jsme nakonec byli ochotni až půl hodiny po zavíračce, proti opakované prosbě našeho hostitele, slibu, že si to druhej den můžem přijít domalovat, a finálnímu argumentu, že když přijde večer pozdě domů, žena ho druhej den nepustí do práce:-)

...a už není cesty zpět. Tvou bravuru ještě nemám, ale pekelně se lepším:-)

To all: díky moc za odkazy, teď už se v tom zorientuju.

edit: odstraněn jeden zbytečný vulgarismus, druhý ponechán...

15.8.2011 00:40:48 | Upraveno autorem (porovnej)

poly
Mám velmi podobné zážítky z návštěvy games workshopu v High Wycombu. Kde jsem byl letos v únoru. Nabarvili jsme si dva mariňáky a bylo. :)

15.8.2011 08:30:38

základní sada barev
Když už se tady otevřelo samostatné vlákno o citadelách, zeptám se zde:
Chtěl bych si koupit nějakou základní sadu barev citadel. Moje stará z roku 2003 je vyschlá.

A v čem bych potřeboval poradit: hodlám barvit hlavně figurky deskovek: Descent, WoW, BattleLore. Kterou ze čtyř sad nabízených GW si mám pořídit?
1) WH40 marines
2) Warhammer fantasy
3) LOTR
4) Základní set 9 barev s lepidly a modelářskými nůžkami
5) Vybrat si nějaké samostatné základní barvy a z nich si základ sestavit? V tom případě které?

díky za případné rady a postřehy :)

17.8.2011 10:38:51

základní sada
Osobně bych si vybral jednotlivé barvy a to chaos black,skull white,mithril silver,red gore,regal blue,dark angel green,tanned flesh,scorched brown,codex grey a na stínování washe badab black a devlan mud.
A pokud tě malování chytne a nebudeš chtít moc míchat barvy tak si určitě přikoupíš další.Já už mám skoro všechny.

17.8.2011 13:23:14

kosibratr
Díky za info, to je to co jsem potřeboval slyšel. Hlavně ten seznam :).

17.8.2011 13:40:18

+
Přihodil bych ještě nějakou žlutou, já hodně používám Iyanden Darksun z řady Citadel foundation, slušně kryje i na černý podkladový sprej.

17.8.2011 19:19:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Nové názvy a barvy
Nevím kdo to zaregistroval, ale pro ty, kteří si toho nevšimli. Nevím zatím o tom tolik, ale GW přišlo s novým pojmenováním svých barev a přidali několik desítek nových barev.
tabulku nových názvů najdete zde
http://www.games-workshop.com/gws/content/articleCategory.jsp?communityArticleCatId=6800002a&articleCatId=6800002a&catId=cat730002a§ion=

Jinak přišli s novými řadami svých barev. Já to du študovat ted. Pokud už někdo ví, oc o přesně jde? A na co která řada se používá, necht to napíše. Dík

3.4.2012 08:35:25

nic moc přehled
Base - nanesete jednu vrstvu přes černý či bílý primer, taková druhá základovka, takže extra kryvá... asi mnohem více než foundation

shade - podle mne, to je jiné pojmenování washů... plus nové odstíny...

layer1 a layer2 - klasické barvičky tak jak je známe, možná přidali odstíny, to jsem uplně neštudoval. když máte všechny, tak prakticky nemusíte míchat barvy mezi sebou

dry - zřejmě uplně nová řada, určená pro drybrush, tedy suchý štětec. asi prostě to jsou zaschlé barvičky, nevím jakou to má konzistenci.

Glaze - to budou patrně lesklé... nikoli metalické... takže pokud děláte slizy a lesklá brnění... tak tyhle glazury...

Texture - ty jsou nejspíš určené pro barvení podstavců, takže asi budou odolné a s divnou konzistencí...

obecně mi to přijde, jako, že vydali spoustu nových barev, které jsou ty stávající, ale jsou různě řídké nebo je tam více či méně pigmentu... už má někdo zkušenosti?

se svou lámanou angličtinou jsem tu něco vyplivl, kdyžtak mne opravte dík

3.4.2012 08:44:47

Trochu Elenistara opravim
Ještě přidám rozdíl mezi Base a Layer = U Base by teoreticky nemělo záležet, jestli ji nanesete na bílý, či tmavý podklad, měla by mít maximální krytí. Kdyžto Layery takové nejsou. Vždy je jejich výsledek ovlivněn barvou pod nimi..

Glaze = Jsou na tónování, nejsou to lesklé barvy. Používají se pokud chcete dát figurce nádech nějakého tónu, nebo jste ji přesvětlily a je to potřeba stáhnout.

Shade = Opravdu dříve washe, akorát výrobní formule je jiná.

Dry = Jsou takové hodně husté, jakoby fakt suché

Texture = Obsahují i texturu = kamínky a bordel, tak aby byl podstavec o něco plastičtější. Jsem na to mega zvědavý tak až je budu mít v ruce napíšu třebas víc..

Ještě Elenistar zapomněl na technikal range, kde je: Liquid green stuff, základka bílá, základka černá, Pak barva na míchání a dříve takzvaný Varnish, kterým se dělají lesky (Například u drahokamů, okulárů, atd.) (De facto lak)

Tady v tomto videu uvidíte i jak vypadá ta barva dry a čeho lze dosáhnout glazem:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qdM29VXRsM8



3.4.2012 09:07:58

ragnar
Dík! doufal jsem, že se ozveš. takže rozdíl mezi glaze a shadem je v tom, že shade víc kryje?

k tomu base... jsou to teda maga hustý foundation? i když to trošku naředíš? ty by mě fakt zajímaly... protože trošku tu barvu přeci ředit musíš...

3.4.2012 09:19:58

ragnar
A už jsi měl v ruce ten novej guide od GW. s tím dývídýčkem?

3.4.2012 09:26:03

To Elenistar
Ještě ne, ale už si naň brousím zuby. I když to bude docela klasika, krok za krokem s využitím celé škály jejich produkce. Dobré je to na barevná schémata. Myslím, že s novýma barvama a upravenýma postupama to bude hračka už i pro slepé..Vyšli myslím figurkářům co nejvíce vstříc..Teď už zbývá najít si mezi všema technikama tu svou a tu zlepšovat..

Tak ten Shade se používá jako wash a ten Glaze je defakto hooodně naředěnej wash (pouze teoreticky).. Dle mne je rozdíl v počtu pigmentu. Tím glazem dáš figurce takový nádech do jedné ze čtyř základních barev..Dost se to používá, když při stínování jsou vidět rozdíly mezi barvami, abys jím dal stejný nádech..A tím potlačil viditelné rozdíly.

Jinak ce se týče base a foundation. Řekl bych že jde o hoodně podobnou věc. I když bych řekl, že budou hustší..Ale těžko říct foundations byly docela dost řídké..Jak říkám co se konzistence týče budu moct říci až teprve to budu mít doma..Ale mám objednané jen nějaké shade, special a texture..

Ale stejnak si myslím, že nové budou jen širší škálou barev a možná trochu jinými pigmenty. Každopádně na ty Shade (Washe) se moc moc těším..

3.4.2012 17:04:01

Vybíráme z Bazaru

Panství hrůzy
Panství hrůzy
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas