citadell a army painter

ahojte farby army painter a citadel možem spolu kombinovať alebo nie?
používam army painter farby

ide mi o podstavce - od army painteru predávajú terén, ale nie som moc modelár, navyše s tým chcem hrať tak mi to príde take nepraktické - bojím sa že pri hre sa to bude odštiepovať,...

ale u citadell som našiel texture painty a tie by som zvládol skor

ide mi o to že podstavce mám nafarmené farbami army painter a aj predtým nasprejované army painter primer sprejom,
lakované ešte nie su, lebo nemám nafarbené ešte všetky figúrky a lakovať budem všetko naraz sprejom od army painter

otázka - môžem na nafarbený podstavec farbami army painter naniesť citadell texture paint a potom prelakovať lakom od army painter, alebo to nebude spolu dobre držať?

nerád by som nakúpil od citadelu farby na podstavce a potom zistil že to spolu kombinovať moc nejde.

Ďakujem moc za info.
4.3.2021 12:37:53

Barvy
Barvy můžeš naprosto s klidem kombinovat, dělám to běžně s mnohem více značkami, pokud je to akryl, no prob. Stejně tak jestli chceš nanášet ty citadel pasty apod.

4.3.2021 20:58:18

Podstavce
Jinak na ty pasty od GW (Citadel) bych se vykašlal, já si míchám posypy sám, pva lepidlo + písek a kamínky dle potřeby, ale samo mít to v pixli už namíchané je jednodušší, pak se mrkni po pastách Valejo viz odkaz, je toho velká pixla za dobrý peníz a vydrží ti to narozdíl od citadelek hoodně dlouho.
https://www.dakkadakka.com/dakkaforum/posts/list/294736.page

4.3.2021 21:02:08

kamienky
no to ano len neopadnú tie kamienky pri hrani?
valejo kuknem, tam sa mi páčia tie tmele čo majú:

Tmel Vallejo Plastic Putty 70.400 17ml
Tmel Vallejo Plastic Putty Vallejo 70.401 20ml

premýšlam o nich, odporúčil by si ich?

4.3.2021 22:09:08

Kamínky
Psal jsem soukr zprávu, ale pokud správně aplikuješ, nic neopadne, to Valejo pumice doporučuje hodně modelářů, já to asi také zkusím, jinak si míchám sám Duvilax+písek (natřu, posypu pískem, počkám až zaschne a natřu znovu lehce vodou ředěným duvilaxem, je to pak plastické, nic neopadává. Můžeš vesele barvit a drybrushovat. Nejhorší je natřít to třeba jen Herculesem a posypat, to nechceš, pak se to drolí.

4.3.2021 23:42:09

Vybíráme z Bazaru

Rallyman GT - World Tour
Rallyman GT - World Tour
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas