Citadel Contrast

Nova sada barev od Citadelu. Jedna special barva jako undercoat a pak contrast. Případně ještě base. A výsledek je pak jak se shadem a highlightem. Podle dostupných videí to opravdu funguje a na tabletop to bude jak dělané. Čeká mě zřejmě nákup nových barev. :D
14.5.2019 19:07:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Shaddy1
Pokud chceš mít lidi se zelenou pokožkou, pak ano :)

Koukni na tohle video (anglicky)
https://www.youtube.com/watch?v=Gk7HM-dVJNc

12.3.2020 00:48:09

Havelock
S tím odstínem barvy jsem se spletl :D
Díky za odkaz na video!

12.3.2020 08:24:45

Nedržení barvy na sprejovém podkladu
Barvil jsem teď svoje první figurky v životě a rozhodl jsem se taky pro citadel contrast. Díval jsem se na shadowulfovo video, jak krásně barví a jak mu to tam drží. První figurky se mi podařili natírat pěkně a u dalších jsem pak měl úplně stejný problém s tím, že mi na nich barva vůbec nechtěla držet, nevěděl jsem čím to je a chtělo se mi z toho až brečet jak jsem nadával a byl zoufalý, vůbec mi to neusnadnilo barvení, spíš naopak (jednalo se o figurky k NEMESIS). Efekty barev se mi líbí, ale jak vidím, tak je asi nějaké chyba v tom spreji. Když porovnám videa jak to všichni krásně natírají a drží jim to s tím, co jsem u toho vytrpěl já, tak bych to nejradši neviděl, skoro mě to od dalšího barvení odradilo.

27.4.2020 12:49:23

asgardpepa
Hmmmm, no ale to uz mame dve spolecne promenne. Taky sem barví figurky Nemesis :)

Zkus schvalne jeste neco jinyho, ne Nemesis a figurky opravdu dobre odmasti.


______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

27.4.2020 13:29:29

asgardpepa
Jak říká Khalashnikov, zní to jako mastná figurka. Pokud je primer i contrast barva originál a nepozměněná, tak pak by jedině muselo jít o zmetek od Citadel. Pozměnit myslim ne-originál a/nebo ředěné. Někdo používá primer od jiných značek (viděl jsem i lesklý autolak) a pak se divil, že to nespolupracuje. Nebo když se barva moc naředí vodou, ztrácí vlastnosti a trhá se do jednotlivých kapiček, místo aby utvořila jednotný povrch. To samé dělá právě i mastný povrch.

Doporučil bych figurku umýt v mýdlové vodě (saponát) a vydrbat kartáčkem. Když barva pustí, fajn. Když ne, přestříkni to znovu SLABOU vrstvou primeru, aby se nezakryly detaily.

Existují i postupy, jak figurku očistit od všech nátěrů, aby se dalo začít od nuly, ale to je trochu zdlouhavé, chce to nějaké chemikálie, který doma nemá úplně každý (brzdová kapalina, nebo nějaký zahraniční čisticí prostředek - bacha na ředidlo, ničí plast), ale o tom je tu někde celé vlákno.

27.4.2020 13:54:49

Contrasty
https://boardgamegeek.com/image/5374117/aradraug

Tohle je malované z 90% contrastama.
Nekontrastový je černý rantl podstavečku a kovy - ty jsou prostě stříbrné (Vallejo Air Steel), případně je přez ně hozená kontrastní barva (kopí, roh)
Naživo vypadají drobet líp, než na fotce.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

27.4.2020 14:50:06

bílý kontrast
Mě pěkně zklamal. Je to šedý. Udělám lepší bílou s mícháním bílé a žluté a modré a pod.
HRASoprodejce

28.4.2020 12:26:08

Khalashnikovf
Zkoušel jsem teď figurky k war of the rings a tam je to lepší, ikdyž ne taky 100%.
Musím dokoupit nějaké barvy a půjdu na plyšovou hlídku, tak zkusím všechno pořádně umýt a vyčistit a uvidíme.

30.4.2020 13:06:50

p_lichnovsky, asgardpepa
Stalo se mi teď to stejné - barva nedržela na naprimované figurce. Pravda, že naprimovaná byla už delší dobu (4 měsíce), ale schovaná v krabici a určitě nebyla mastná.

Dělalo to jen někde, tak jsem se snažil zjistit proč na některých místech jo a na jiných ne. Tam kde to dělalo bylo základovky míň a figurka občas zlehka prosvítala. Přetřel jsem to na daných místech základovkou (používám taktéž Wraithbone, sprej i base barvu) a potom bylo všechno v pohodě.

Contrasty potřebujou prostě tu figurku nastříkanou základovkou tak akorát, ani moc aby se neztratily detaily, ani málo aby barvy držely a reagovaly, jak mají.
(U klasické metody slabší naprimování tolik nevadí, protože první nátěr se stejně dělá z 90% základovkou a ta chytne v pohodě).

22.6.2020 03:52:02

Vybíráme z Bazaru

Last light Deluxe
Last light Deluxe
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas