nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Citadel Contrast

Nova sada barev od Citadelu. Jedna special barva jako undercoat a pak contrast. Případně ještě base. A výsledek je pak jak se shadem a highlightem. Podle dostupných videí to opravdu funguje a na tabletop to bude jak dělané. Čeká mě zřejmě nákup nových barev. :D

Upraveno autorem (porovnej)

14.5.2019 19:07:39

odbarvení

https://www.simplegreen.cz/produkt/simple-green-extreme-1l

Nechat "macerovat" v neředěném přípravku a postupně zubním kartáčkem očistit. Pokud nechceš odbarvit celou figurku, tak to zkus opatrně oškrábat modelářskou kudlou.

19.8.2019 15:36:13

Barvení

Tak jsem namaloval dalších pár figurek z Putování po Středozemi a mám nějaký postřeh a nějakou otázku. Jde o postřehy naprostého laika, tak to berte shovívavě.

1. Pokud jste začátečník, jako já, kupte si ke Contrast barvám i pár základních např. Citadel Base barev - šedou, černou, bílou a podle chuti další.

2. Mokrá paleta je super věc, kterou vás naučí v každým tutoriálu. Možná dělám něco špatně, ale mám pocit, že na Contrast barvy se moc nehodí, protože už tak řídká barva vezme ještě vodu a jde pak špatně nanášet.

3. Problém odírání a lepení figurek k sobě jsem vyřešil pořízením pěnového pořadače jak pro Pána Prstenů, tak pro Plyšovou Hlídku. K dostání jsou samozřejmě další, např. Zombicide.

Otázka: Primoval jsem další sérii figurek sprejem Wraith Bone. První série byla v pořádku, ale u téhle se mi v některých hlubších místech objevila taková pěna, která je vidět i po zaschnutí. Špatná technika sprejování? Jde tenhle nátěr nějak šetrně odstranit?

19.8.2019 15:01:55

Miner a Mathyas

Děkuju za vaše odpovědi, objednal jsem ze zmíněného obchodu ještě s dalšíma barvama. Černou jsem vzal tu Corax Black, protože než jsem se rozhejbal k objednávce, Black Templar zmizela taky :( ...snad to teda nebude vadit.

Miner: Na tu figurku jsem použil kombinaci Snakebite Leather a Grygor Brown.

8.8.2019 20:10:52

Miner

Ja vím, psal, ze schani bilou, ta corax je bila a ma se pouzit prave pod nove contrast barvy, ktere má mi mimochodem skladem kazdy kram s figurkami, ktery znam. Pokud je nezna, staci zadat treba do heureky citadel contrast paint.

4.8.2019 22:02:54

Mathyas

On mluví o nových Contrast barvách.

BigFoot: Černou i bílou má skladem Herní prostor.

4.8.2019 21:12:36

Velka noha

Figurka je pekna. Mozna jeste drybrush srsti a hura s ni na stul. Co to bylo za barvu, gora grunta?

Vyprodany? Pokud beres z Cech, dej si do heureky treba Corax white a uvidis, ze neni problem to koupit.

4.8.2019 18:02:34

Vyprodané barvy Citadel Contrast

Zdravím,
pořídil jsem tyto barvy, kvůli figurkám z her Plyšová Hlídka a Putování po Středozemi a jsem velice spokojen. Nikdy jsem figurky nebarvil a můj první pokus dopadl takto:
https://vs1.artatolstatic.com/konzolista/1800/2019072522315423792.jpg
Je ale pravda, že další dvě figurky skřetů už se mi tak nepovedly. :) To je ovšem tím, že nemám zkušenosti a zručnost.
Mám dotaz. Nešlo objednat všechny barvy, protože se po nich zaprášilo a těžce postrádám černou, bílou a šedou. Barvy jsou vyprodané všude. Nevíte někdo, jak je to s jejich opětovným dodáním do obchodů?
Děkuji.

2.8.2019 07:52:58

Rada od skusenych

Dobry den chcem sa opitat a poradit skusenych ci sa daju namalovat figurky s gloomhaven farbamy citadel contrast alebo a nejaku radu ake farby a co k tomu Dakujem

9.7.2019 10:59:37

Havelock

Ano, nedošlo mi, že ředit pro většinu znamená voda :-) já pro ředění barev používám recept z flow improveru a retarderu. Taky celkem drahá sranda (cca 500,-), ale můžu toho udělat půl litru. Lahmian Medium je super věc, ale jak píšeš, drahý.

21.5.2019 14:39:40

Wolvik

V nejakym videu, kde to nekdo hodnotil na zaklade vyzkouseni, rika, ze toho lze dosahnout podomacku vyrobenym washem, ale NESMI se redit vodou. To uz asi kazdy zjistil, ze kdyz se redi moc, tak barva netvori na povrchu vrstvu, ale shlukuje se do kapek. Nejlepsi bude asi citadelacky Lahmian medium. Jenze to neni uplne levna sranda, kdyz to v ty barve fakt topej podobne jako ve washi.

21.5.2019 14:31:40

...

Co jsem vyčetl, jedná se v podstatě o hustší wash s větším množstvím pigmentu. Pokud uděláte zenithal highlights jako undercoat a pak namalujete vrstvy velice zředěné barvy tak je to v podstatě stejný výsledek. Nicméně jednu barvu na zkoušku bych určo prubnul, bohužel zatím to není nikde v prodeji.

21.5.2019 14:05:27

Zdenek

Teprve to ohlasili a nechali lidi zkouset na nejakym veletrhu. V distribuci to jeste nebude.

21.5.2019 13:56:48

Vypadá to zajímavě

Podle mě super pro začátečníky a pokud člověk půjde spíš po kvantitě než po kvalitě.. https://www.youtube.com/watch?v=qlEQUroT8nY

21.5.2019 13:45:20

Zkušenost

Zkoušel už nekdo? jsou vubec dostupné? vypadá to zajímave

21.5.2019 12:56:35