Citadel Contrast

Nova sada barev od Citadelu. Jedna special barva jako undercoat a pak contrast. Případně ještě base. A výsledek je pak jak se shadem a highlightem. Podle dostupných videí to opravdu funguje a na tabletop to bude jak dělané. Čeká mě zřejmě nákup nových barev. :D
14.5.2019 19:07:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Zkušenost
Zkoušel už nekdo? jsou vubec dostupné? vypadá to zajímave

21.5.2019 12:56:35

Vypadá to zajímavě
Podle mě super pro začátečníky a pokud člověk půjde spíš po kvantitě než po kvalitě.. https://www.youtube.com/watch?v=qlEQUroT8nY

21.5.2019 13:45:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdenek
Teprve to ohlasili a nechali lidi zkouset na nejakym veletrhu. V distribuci to jeste nebude.

21.5.2019 13:56:48

...
Co jsem vyčetl, jedná se v podstatě o hustší wash s větším množstvím pigmentu. Pokud uděláte zenithal highlights jako undercoat a pak namalujete vrstvy velice zředěné barvy tak je to v podstatě stejný výsledek. Nicméně jednu barvu na zkoušku bych určo prubnul, bohužel zatím to není nikde v prodeji.

21.5.2019 14:05:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Wolvik
V nejakym videu, kde to nekdo hodnotil na zaklade vyzkouseni, rika, ze toho lze dosahnout podomacku vyrobenym washem, ale NESMI se redit vodou. To uz asi kazdy zjistil, ze kdyz se redi moc, tak barva netvori na povrchu vrstvu, ale shlukuje se do kapek. Nejlepsi bude asi citadelacky Lahmian medium. Jenze to neni uplne levna sranda, kdyz to v ty barve fakt topej podobne jako ve washi.

21.5.2019 14:31:40

Havelock
Ano, nedošlo mi, že ředit pro většinu znamená voda :-) já pro ředění barev používám recept z flow improveru a retarderu. Taky celkem drahá sranda (cca 500,-), ale můžu toho udělat půl litru. Lahmian Medium je super věc, ale jak píšeš, drahý.

21.5.2019 14:39:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Rada od skusenych
Dobry den chcem sa opitat a poradit skusenych ci sa daju namalovat figurky s gloomhaven farbamy citadel contrast alebo a nejaku radu ake farby a co k tomu Dakujem

9.7.2019 10:59:37

Vyprodané barvy Citadel Contrast
Zdravím,
pořídil jsem tyto barvy, kvůli figurkám z her Plyšová Hlídka a Putování po Středozemi a jsem velice spokojen. Nikdy jsem figurky nebarvil a můj první pokus dopadl takto:
https://vs1.artatolstatic.com/konzolista/1800/2019072522315423792.jpg
Je ale pravda, že další dvě figurky skřetů už se mi tak nepovedly. :) To je ovšem tím, že nemám zkušenosti a zručnost.
Mám dotaz. Nešlo objednat všechny barvy, protože se po nich zaprášilo a těžce postrádám černou, bílou a šedou. Barvy jsou vyprodané všude. Nevíte někdo, jak je to s jejich opětovným dodáním do obchodů?
Děkuji.

2.8.2019 07:52:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Velka noha
Figurka je pekna. Mozna jeste drybrush srsti a hura s ni na stul. Co to bylo za barvu, gora grunta?

Vyprodany? Pokud beres z Cech, dej si do heureky treba Corax white a uvidis, ze neni problem to koupit.

4.8.2019 18:02:34

Mathyas
On mluví o nových Contrast barvách.

BigFoot: Černou i bílou má skladem Herní prostor.

4.8.2019 21:12:36

Miner
Ja vím, psal, ze schani bilou, ta corax je bila a ma se pouzit prave pod nove contrast barvy, ktere má mi mimochodem skladem kazdy kram s figurkami, ktery znam. Pokud je nezna, staci zadat treba do heureky citadel contrast paint.

4.8.2019 22:02:54

Miner a Mathyas
Děkuju za vaše odpovědi, objednal jsem ze zmíněného obchodu ještě s dalšíma barvama. Černou jsem vzal tu Corax Black, protože než jsem se rozhejbal k objednávce, Black Templar zmizela taky :( ...snad to teda nebude vadit.

Miner: Na tu figurku jsem použil kombinaci Snakebite Leather a Grygor Brown.


8.8.2019 20:10:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Barvení

Tak jsem namaloval dalších pár figurek z Putování po Středozemi a mám nějaký postřeh a nějakou otázku. Jde o postřehy naprostého laika, tak to berte shovívavě.

1. Pokud jste začátečník, jako já, kupte si ke Contrast barvám i pár základních např. Citadel Base barev - šedou, černou, bílou a podle chuti další.

2. Mokrá paleta je super věc, kterou vás naučí v každým tutoriálu. Možná dělám něco špatně, ale mám pocit, že na Contrast barvy se moc nehodí, protože už tak řídká barva vezme ještě vodu a jde pak špatně nanášet.

3. Problém odírání a lepení figurek k sobě jsem vyřešil pořízením pěnového pořadače jak pro Pána Prstenů, tak pro Plyšovou Hlídku. K dostání jsou samozřejmě další, např. Zombicide.

Otázka: Primoval jsem další sérii figurek sprejem Wraith Bone. První série byla v pořádku, ale u téhle se mi v některých hlubších místech objevila taková pěna, která je vidět i po zaschnutí. Špatná technika sprejování? Jde tenhle nátěr nějak šetrně odstranit?

19.8.2019 15:01:55

odbarvení
https://www.simplegreen.cz/produkt/simple-green-extreme-1l

Nechat "macerovat" v neředěném přípravku a postupně zubním kartáčkem očistit. Pokud nechceš odbarvit celou figurku, tak to zkus opatrně oškrábat modelářskou kudlou.

19.8.2019 15:36:13

Zadost o radu
Ahoj, koupil jsem si Citadel Contrast barvy a figurky do Lords of Hellas jsem nejdrive odmastil a pak jsem nastrikal zakladovku - Citadel Wraithbone. Az doted to bylo ok. Pak jsem zacal nanaset Citadelky a prislo mi, ze barvy maji velmi spatnou prilnavost. Barva se sbihala do kulicek a musela se dost hodne pretirat, aby vubec zustala na povrchu (barvu jsem velmi dukladne protrepal pred pouzitim). Problem je, ze pokud pretrete nekolikrat stejny povrch touto barvou - jednalo se o modrou, tak to vytvorila skoro cernou plochu naprosto bez jakehokoliv kontrastu. Chtel jsem se zeptat co delam spatne? Prislo mi, ze kdyz jsem zacal barvu redit vodou, tak to bylo o neco lepsi. Da se s takto tmavym modelem neco delat? Napr. namocit do teple vody na hodinu nebo 2?

19.2.2020 20:35:20

p_lichnavsky
Díval jsi se na nějaké tutorialy? Skoro mi přijde, že ne. Co popisuješ je vlastnost citadel barev a takto opravdu mají pracovat. V podstatě se jedná o hutnější wash, kde barva z povrchu steče do spár a tím ti udělá tmavé záhyby a světlé vyvýšeniny. Aplikuje se jedna poctivá vrstva, další se nedělají, jinak Ti vznikne to co jsi popsal. Co se maximálně můž udělat navíc je vysát štětcem shluk barvy z místa, kde by to nebylo žádoucí. Co se týče modelu, voda Ti nepomůže. Potopit do univerzálního čističe a pak oškrábat kartáčkem nebo naprimovat znova a druhý pokus.

19.2.2020 20:51:59

Tutorialy
Díval jsi se na nějaké tutorialy?

Jasne, ze jsem se dival - asi na 3, ale tady barva nezatece do zadnych spar, na rovnem povrchu Ti naopak vytvori kulicky - jako by se zdrcla dohromady a je normalne videl zakladovka - bila, ani zdibec modre. A bila delala to same. Proste jako by nechtela prilnout k povrchu, zatimco na videu se barva volne rozprostre na povrchu a nesrazi se do kulicek. Tak nevim jestli mam problem s barvou a musi se naredit, protoze pak mi to prislo lepsi nebo je problem v zakladovce.


19.2.2020 21:11:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Možná
Stalo se mi jednou něco podobného. Problém byl v tom že jsem měl nedostatečnou vrstvu primeru. Tedy tam kde skoro nebyl delala barva neplechu..

19.2.2020 21:45:02

Barva nekryje, sráží se do kuliček
To se mi občas stává i u klasických barev. A to zejména u složitějších modelů, které maluju delší dobu. Mastnota. Prostě figurka upatlaná v rukách (a to nemusí být ani od brambůrků, prostě přirozená mastnota). Klasická barvy s s tím většinou poradí, stačí na daném místě barvu troch víc pošolíchat, ale dovedu si představit, že Contrast s tím mohou mít velký problém. Řešení: očistit opatrně kartáčkem na zuby s mýdlem, případně dané místo přetřít znovu základovkou.
_______________________________
Namalované figurky do deskových her: https://www.instagram.com/sumbera.dan/

19.2.2020 22:01:17

No chlapi nevim
s figurkami jsem vubec nehybal, ale po naprimovani prenasel v ruce na misto barveni, predtim jsem si myl ale ruce. Mozna jsem je zapatlal, ale spis bych rekl, ze ne.

Mam podezreni na primer. Ty sosky bohu se skladaji z 5 casti a spojovaci casti jsem nebarvil zakladovkou. Ted kdyz jsem je zkousel natrit (ty plochy bez primu), tak se barva chytla bez problemu, ale delalo to pouze na naprimovanych castech. Zajimave je, ze ale ne na vsech. Mozna pujdu zabit deti :), ze mi osahaly figurky, ale bylo to uskladneno v mistnosti, kde se nedostanou. Muze to byt treba tim, ze ten primer je stary nebo ze jsem to strikal pri venkovni teplote
8C ? Sprej jsem predtim nahral v teple vode, ale schlo to venku.

Jeste jedna vec. Dneska, kdyz jsem barvil Herma, tak jsem ty Contrasty trochu redil vodou, kdyz uz se pak barva pri zasychani chytla, tak to slo v pohode. Ale na zacatku bez redeni, to porad delalo takove nesmysly, ze barva se stahovala i smerem nahoru do vysky misto toho, aby stekala dolu. Jako by ji ten primer odpuzoval :) . Asi jsem paranoidni, nebo to zkusim natocit na video, ze nejsem blazen.

19.2.2020 23:10:19 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ty contrast barvy nejsou ideální, často se poolujou kde nemají. ale to se dá snadno ošetřit štětcem. S tím co píšeš děláš vše správně, ale s takovým výsledkem jsem se ještě nesetkal. Dokázal bys to nafotit nebo lépe natočit?

20.2.2020 06:36:55

p_lichnovsky
Pokud můžeš vyloučit plošnou kontaminaci mastnotou a případně release agenty (ergo figurky jsi pořádně umyl jarem nebo něčím podobným, nechal uschnout a pak už je neochmatával holýma rukama), je celkem na 100% na vině primer, případně kombo primer + použitý plast. Jaký je primer na pohled? Lesklý, nebo matný? Pokud je lesklý, tak byl nejspíš špatně protřepaný, to by nemělo být a i to může být problém.
Zkus vzít nějaký kousek tvrdého plastu (ideální je obal od CD) nebo ještě lépe kovu, umýt ho jarem, stříknout pořádně protřepaným primerem a zkusit na něj použít ty citadely. A to samé bez primeru. Uvidíš sám.

Pokud jsou figurky do Lords of Hellas resinové, tak to chce fakt pořádně umýt, nešolíchat to jak hrnec s připáleným gulášem. Umýt klidně několikrát. A taky pomůže nedržet figurky při malování v ruce, ale (doporučuji Tack-it alias žvejkačku) na něco si je přidělat. Používané jsou špunty, staré lahvičky od barev, víčka od petflašek, dřevěné ručky, ručky se dají koupit a nebo, pokud máš přístup k 3d tiskárně, tak na thingiverse je hafo ruček k vytištění (hint - ber ty jednoduché).

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

20.2.2020 07:13:39

Citadel Wraithbone
Bohužel mám s tímhle primerem stejnou zkušenost. Nevím proč, ale ty Contrastky na tomhle primeru nedrží.
Mastné figurky jsem rozhodně neměl. Ta barva se pak nechová ani vzdáleně jako Wash, prostě se rozuteče z povrchu do "sucha" a drží se těžko říct kde.
lichnovsky mi potvrzuje, že je to tím primerem. Protože když jsem použil obyčejný Armypainter bílý, tak to fungovalo jak mělo.

Nicméně po několika pokusech s Contrastem jsem usoudil, že bude lepší zůstat u klasických barev. Zas takový zázrak na urychlení to není a výsledek není moc oslnivý. Nic co bych nedokázal za trochu více času s Base,Wash a trochou Highlightu.
Tedy, pokud by někdo chtěl Contrasty, sotva použité, dejte vědět a nějak se dohodnem.

Seznam: Contrast Medium, Black Templar, Fyreslayer Flesh, Space Wolves Grey, Ultramarines Blue, Iyanden Yellow, Blood Angels Red, Snakebite Leather, Ork Flesh, Wyldwood, Talassar Blue, Gore-Grunta Fur, Magos Purple, Plaguebearer Flesh, Volupus Pink, Darkoath Flesh, Skeleton Horde, Apothecary White a Basilicanum Grey.

Jedna lahvička stojí okolo 150 Kč, drtivá většina z nich je sotva použitá. Pokud někdo vezme komplet, dám to za 2000 včetně dopravy.

______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

20.2.2020 08:12:12

Tak
Rozhodl jsem se, ze figurky umyji jeste jednou a vyzkousim to jeste jednou o vikendu - zkusim to kdyz tak natocit. Kdyz tak si poridim jiny Primer. Jinak s Primerem jsem sterkal bych rekl 2 minuty a jeste jsem ho nechal v horke vode. Stejne bych rekl, ze je zvlastni, ze nekde se ta barva chova normalne (rekl bych tak 20 procent figurky) a na zbytku dela takove praseciny. Kazdopadne 2 figurky musim ocistit a zacit znova.

Khalashnikovf - skoda, ze jsi to nenapsal drive, usetril bych na barvach.

20.2.2020 22:11:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Barva kůže
Ahoj, která z barev Citadel Contrast je vhodná na barvení lidské kůže?
Dá se použít Ork-Flash? Děkuji

11.3.2020 23:22:46

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět (KS standard box, CZ)
Zaklínač: Starý svět (KS standard box, CZ)
Akt. cena: 1075 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas