Čím malovat na PLA?

Ahoj, potřebuju kostky, na nichž budou obrázky zvířátek. Jako nejschůdnější (nejlevnější a nejrychlejší) varianta mi přišlo, vytisknout si obyčejné kostky na 3D tiskárně a ně nějakým permanentním fixem zvířátka namalovat. Máte někdo tip, čím by se na PLA dalo dobře malovat, aby to něco vydrželo i bez nějakého přelekovávání a já nevím čeho?
2.10.2018 11:11:28

Jen nápad
Pokud tam chceš nějaké obrázky zvířátek, možná bych řešil tak, že bych buď přímo na 3d tiskráně vytiskl nebo do klasické dřevěné kostky zahloubil jakoby otvor, nebo drážku o nějaký 1-2mm a do toho otvoru vlepil vytisklý obrázek zvířátka, tím zabráníš odírání, protože obrázek/samolepka bude utopený a nebude to ani vypadat špatně, jen takový nápad, možná trochu pracnější v závislosti na možnostech.. ale hezčí než nakreslený obrázek fixkou :D

2.10.2018 11:31:55

Serenitka
Pracnosti jsem se právě chtěla vyhnout. Jsem manuálně nepoužitelná, takže se snažím jít tou nejjednodušší cestou. Nicméně bych mohla na kostce vytisknout prohlubeninu na ploškách a obrázek namalovat do ní (lepení papírků ne - slepila bych k sobě všechno, co by drželo a bylo by to tak zapatlaný, že už by to nikdy nikdo nevyčistil :-D ).

2.10.2018 13:22:30

som

Laser
A co třeba koupit dřevěnné kostky a vypálit na ně obrázek laserem? Čisté, rychlé, bez nároku na manuální zručnost :)

3.10.2018 06:52:08

Dřevo
Taky bych viděl jako nejjednodušší variantu dřevo a následnou úpravu, buď polepit, nebo vypálit (stačí pájkou, přesněji laser). Seženeš je třeba tady https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/2618/drevena-hraci-kostka-mala-surova-16mm-bez-potisku

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

3.10.2018 10:53:16 | Upraveno autorem (porovnej)

3Dtisk

Jak velké budou ty kostky? Asi by šlo ty obrázky-spíše obrysy přímo zakomponovat do té tisknutí kostky, nebo to řešit tak že si krásné obrázky necháž vytisknout v reklamce na samolepící folii, a pak na ty kostky polepíš... V kostce by mohlo bát vybraní na hloubku té samolepky.... Ale je to o velikosti kostek...

Jinak na PLA drží akrylátové barvy, balakryl, ale chce to stříknout základem....

3.10.2018 11:00:04

Kostky
Kostky mají klasickou velikost cca 15mm. Už je mám vytisknuté. Kdybych to uměla naprogramovat tak, aby se mi obrázky do kostky vyryly, udělala bych to, ale to neumím. Takže fakt nezbývá, než malovat. Dřevo a vypalování - to je pro mě právě ta pracnější varianta. K 3D tisku se dostanu kdykoliv. A tisknout? To je právě ta drahá varianta. Prostě to zkusím namalovat a když se to ošoupá, premaluju to něčím jiným. Díky všem za rady. :)

3.10.2018 12:12:26

som

Meeshab
držím palce ;)

3.10.2018 13:08:32

3Dtisk
15mm je hodně malá kostka.... V čem ty kostky maluješ?
Myslím v jakém programu jsi si vytvořila 3dmodel?

3.10.2018 13:32:59

Torao, Meeshab
Malá? Hrací kostka 15 mm je už docela velká kostka. A 3D tisk i s nějakým malým motivem na stěnách by taky mohl klapnout. Otázka je, jak moc detailní ta zvířátka mají být...

Nevím, o jaká zvířátka a v jakém množství má jít, ale furt mi přijde nejjednodušší stáhnout nějaké obrázky z internetu, vytisknout pár samolepek a nalepit na kostku, než to malovat ručně. Asi si pod pojmem "pracný" představuji něco úplně jiného :)

Jinak "centrofixa" (nestíratelný lihový popisovač) by měl být v pohodě.

3.10.2018 15:39:44

peca007
No, na následné malování obrázků mi to přišlo malé. Ale taky záleží jaké detaily těch zvířátek. :-) Jak píšeš každý má jiné představy....

3.10.2018 19:08:07

torao, Peca007
Jsou to kostky ke hře Animal party. Aby se to dítěti dobře hrálo, potřebuju, aby zvěř na kostce vypadala stejně, jako ta na kartách. Mám sice fotky zvířat z kostek, ale než bych to roztáhla na potřebnou velikost, vytiskla, nalepila, přelakovala,...budu to mít třikrát namalovaný (nejsou to příliš sofistikované kresby).

3.10.2018 19:25:14

Vybíráme z Bazaru

Vítejte na měsíci - vo fólii
Vítejte na měsíci - vo fólii
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas