barvení citadelkami

Ahoj kluci už se nějaký pátek snažím zdokonalovat v barvení figurek právě těmito barvami. Měl bych pár otázek. Za prvé, na čem a jak mícháte barvičky. Už jsem si koupil osmou flaštičku, protože musím pomalu, aby to nebolelo a tudíž je musím míchat ty odstíny. Pořídil jsem si na minulé škole v chemické laboratoři takovou porcelánovou kachličku s prohlubněmi. Na to se to snažím míchat. Když je mícháte máte tam kapku vody nebo jenom čistě barvu. Mícháte každý odstín zvlášť nebo upravujete ten co zrovna máte bílou či černou. Máte nějaké tipy na literaturu? četl jsem zajímavé články na chaotitu, znáte ještě něco? Za chvíli zkusím hodit nějaké svoje figurky na net. Díky všem. Pokud by se někomu chtělo mi leccos vysvětlit, budu moc rád. (kdyby se někomu chtělo se i setkat osobně kvůli lekci barvení, dostane i čokoládu!) :)
11.6.2009 08:08:15

literatura
Zatím jsem nemalovala, takže moc rad nedám, ale tomasV mi doporučil tuhle knihu "How to Paint Citadel Miniatures". Při troše usili se da najit. A je dobra co jsem ji tak prošla. Já se na malování teprve připravuji:)

11.6.2009 08:32:07

Sappho
Díky za tip, už ji mám. Za chvilku si ji prohlédnu.

11.6.2009 09:11:30

malovani
Na míchaní barev je super plátíčko od léků. Dá se tam namíchat jen trocha barvy co právě potřebuješ.
Jinak já michám trochu toho, co právě potřebuju. Občas lidi používají tzv.mokrou paletu, kde si namíchanou barvu a uchovávají déle, ale to mě nijak neláka. Jinak míchám barvy libovolně dohromady - pozor na černou - lépe je ztmavovat tmavě hnědou - chce to vyzkoušet. Např. mám 2 různé červené - jednu tmavou a jednu hodně světlou a při stínování míchám ty 2 dohromady a psotupuju od tmavé ke světlé (viz obrázky mých figurek u descentu).
Kdyby jsi měl někdy chuť se na chvíli stavit ukážu ti namalované figurky a můžem o tom pokecat - bydlím v holešovicích.

11.6.2009 09:44:36

Malování
Ahoj, maluji už delší dobu.Dříve jsem dělal modelářství ale to jsem opustil a přesedlal na deskové hry.:) Když jsem se rozhodoval jaké barvy pořídím, koupil jsem si celou 18 sadu Citadel Foundation. Musel jsem si dokoupit asi cca 6 barev a jeden ink. No a jsem spokojený. Barvy nemýchám, myslím si, že je stím spousta práce a velká spotřeba.Ideální je,pokud nanášíš více barev, tak je lehce kombinovat.
Asi bych nedoporučoval je míchat s vodou.Tím nemyslím nepoužít vodu pokud je barva více vyschlá ale k ředění promlovaní opravdu vyjímečně.-> Špatně potom barva kryje.Musíš dělat víc vrstev...:) Ale jsou to moje vydřené poznatky!:D Takže pokud se pletu, rád se poučím!:)

11.6.2009 09:58:25

to sszgsa
Já naopak s vodou míchám, abych měl řidčí barvu. Samozdřejmě záleží na technice kterou používáš. Já používám pro stínování překrytí mnoho vrstev přes sebe 5-10 vrstev a tam naopak potřebuju, aby barvy 100% nekryly.
Citadel Foundation jsou ale udělané právě s velkou kryvostí. Normální citadelky nekryjou 100% ani když je neředíš, naopak se využívá tohoto efektu.

11.6.2009 10:28:26

To tomasV
Já jsem si to říkal.:D Já právě nanáším od jedné barvy jen jednu vrstvu a poté dělám další vrstvu další barvou. Opravdu to záleží na stylu jaký máš a co ti vyhovuje.

11.6.2009 10:32:14

Zlouknuti?!
Farbim Citadelkami a bol som doteraz spokojny. Ako finish pouzivam matny sprej Genius Pro, k dostaniu v Baumaxe. Nedavno som si vsimol, ze mi figurky zacinaju zlknut, chytaju zltu farbu, extremne to bolo vidno najme na bielej farbe. Skoro som z koze vyskocil. Neviete mi poradit kde moze byt problem? Na vsetkych figurkach tento efekt nebadam, iba na starsich, kde som asi daval hrubsiu vrstvu laku, myslite ze to moze byt tym? A zacal som to pozorovat asi 2 tyzdne po tom co som figurky umiestnil do priesvitnej plastovej krabicky, znie to irelevantne, ale moze byt chyba tam?

25.4.2010 11:51:26

lak
Osobně si myslím, že je to možné. Pokud jsou figurky vystaveny někde na světle, je to velmi pravděpodobné. Každá lakovaná plocha, obzlvášt bílá má tendence žloutnout.Já ten problém zatím nepozoruji ale mám nalakováno relativně chvíli a i když mám figurky v průhlédném obale, tak ho minimálně vystavuji na světle.

25.4.2010 12:26:16

Svetlo
Oni su stale v krabici...si vystavovane svetlu minimalne, dennemu skoro vobec. Predtym som si toho nevsimal nejako, ale ked som ich pred 2 tyzdnami premiestnil do plastovej krabicky, nemyslis ze to moze byt nejaka reakcia medzi lakom a tym plastom? Z chemie som prepadal, takze fakt netusim:) Biele plochy som trochu prefarbil nznova, bo to bolo otrasne, so zbytkom sa so zatatymi zubami nejako zmierim. Kazdopadne neviem, ci mam dalsie figurky lakovat, alebo ci ich nemam prelozit do nejakeho neplastoveho obalu. Co poradis?

25.4.2010 12:31:57

rbx

Onimko
Já to vidím spis na reakci laku a světla. Já to lakuju matnym sprejem od Games Workshop a mám je v krabici s hrou a po roce jsou furt stejne. Vylucuju reakci plastu a laku.

25.4.2010 15:47:01

lak světlo
Jak píše RBX. Je to reakce laku a světla. Ono už je pak jedno jaký druh laku. Nalakovaná bílá prostě trochu žloutne. Ale reakce plast lak určitě není problém.

25.4.2010 17:08:10

lak
Okej ludia, dakujem za rady. Je pravda ze sa to prejavilo na tych najstarsich figurkach, hlavne na tych, kde som sa ucil malovat a lakovat, a je tam dost hruba vrstva laku...ozaj teraz pri lakovani to strieknem iba jemne jednou vrstvou a nie niekolkymi ako pisu.

25.4.2010 18:23:15

quickshade
ja pouzivam cierny sprej Army Painter ako zaklad.
Potom citadel foundation pretoze dobre kyju ako prvu vrstvu, hlavne zakladne farby (cervena, modra, zelena ..) dalej robim drybrush a detajly klasickymi citadel color.
Kupil som si matny Army painter lak ale este som ho nepouzil. Videl som video na webe o Quickshade tak som si ho hned kupil. Je to super. Stoji sice 25e ale vysledok je perfetkny. Nemusim poizivat ink iba to pretriem quickshadom a po 24 hodinach to uschne a mam pekne tiene. Hodi sa to hlavne na male miniatury ale robil som aj vacsie (vid. obrazky ku Doom).
Maju 3 odtiene quickshade, ja mam ten stredny (strong) je trochu do hneda. Niekomu moze vadit vysoky lesk, mne sa to poaci lebo to pekne ozivy farby.
http://shop.thearmypainter.com/products.php?ProductGroupId=1
tu je video ako to vyzera
http://www.youtube.com/watch?v=Hw1b56j_gSI
ja miniatury nemacam ale natieram stetcom.

26.4.2010 01:59:01

Vybíráme z Bazaru

Deadly Dinner - Red Carpet in Ruins (angličtina)
Deadly Dinner - Red Carpet in Ruins (angličtina)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas