Balení figurek

Poraďte, jak kdo balíte svoje namalované figurky ke hrám?
Jak mám hotové hrdiny k Descentu, snažím se vymyslet něco, jak to šetrně balit aby na nich barva dlouho zůstala.
Zatím jsem maximálně vymyslel nastrkat každou figurku zvlášť do malého igelitového sáčku aby se neodíraly o sebe.
Má za sebou několik "slepých uliček":
- Na warhammeracké figurky mám udělané militanová plata ale problém je, že se to no dich dlouho balí, dlouho vytahuje a zabírají moc místa.
- Figurky se dají zamotat do ubrousku, kuchyňských uděrek, toaletního papíru ... ale je to pracné, nadlouho a musí se vybalit vše.
- Zkoušel jsem na podstavečky nalepit kus magnetické folie a udělat krabicku ze dnem s magnetické barvy ale hrdinové mají moc malé podstavečky a neudrží se to, navíc folie je tlustá.
22.6.2009 20:29:48

no nevím
Já bych to přestříkal kvalitním lakem a neřešil to :-) Něco to vydrží, zas tak náchylný na odření to není (teda pokud po sobě těma figurkama neházíte :-)

22.6.2009 20:34:52

Vata
A co je dát do vaty?

22.6.2009 20:37:30

molitan
Co já vím tak na takové věci se prodávají takové krabice do kterých se dávají takové milotanové moduly (krychličky kvádříky, atd., takže pak ta krabice má v sobě jakoby souvislý molitan s takovými vybráními na drobnosti, které se tam vloží a nemají se poškodit (a víko je samozřejmě taky vystláno molitanem, který ty vybrání (díry) v molitanu té dolní části krabice přikryje. Je to takový ten šedý pevnější velkobublinkový molitan. Jenže nevím, kde se to dá sehnat. Někde na webu jsem viděl nabídku těch molitanových modulů, ze kterých se dají vyskládat prakticky jakékoliv přihrádky pro jakékoliv množství a velikost miniatur. Je to velice variabilní a vymakaný sytém, ale co si pamatuju, tak to bylo dost drahé. Možná, že by to šlo udělat i amatérsky, ale nevím jak a čím se provádí přesné a rovné řezy na molitanových kostkách.

22.6.2009 21:00:11

to kren
Jo ten systém znám je hodně drahý - já ho dělám amatersky:
- koupím molitan 2 cm tlustý a 1 cm tlustý - v té 2 si vyřežu okenka jak potřebuju a pak to celé podlepím tou 1cm deskou. Ale kdyz si vezmes, ze mezi okenky musís nechat 0,5-1 cm jak to vyjde, tak je to pak docela velké. a celková tl. je 4 cm (nahore dalsi jednicka na prikryti).
http://www.saboldesigns.net/armytransport.html

22.6.2009 22:37:19

Kde?
Kde ten molitan koupíš a čím ho lepíš?

22.6.2009 23:07:01

tomasV
Já ted řeším něco podobného barvím figurky do BattleLore,a taky přemejšlím kam s nimi.Lakovat je nechci protože se mě nalakované figurky nelíbí.S největší pravděpodobností si asi udělám ze dřeva skřínku z malejma šuplíkama.Viděl sem něco podobného na BattleLore ne netu a moc se mě to líbilo.

23.6.2009 08:30:19

kufrik
Pokud je miniatur mene, tak doporucuji hlinikovy kufrik na elektroniku atd. Vyppln bud byvaji pyramidy, pripadne ten modularni system vymackavacich kosticek o kterem jste psali. Problem trochu je, ze to je idealni na hry s miniaturama, kdy si clovek vezme k tomu kostky, par katicek a ma vse. U deskovek byvaji jeste hraci plany atd. takze to chce najit kompromis, aby se pripadne do kufru daly dat i tyto veci.
Ja osobne mam na mutant chronicles mensi hlinikovy kufrik a pripadne pokud bych nutne chtel prevezt vsechny miniatury, tak mam takovy mensi temer dvoumetrovy hlinikovy kufricek :))

23.6.2009 08:37:42

to kren - nakup molitanu
V Praze jsou obchody pro kutily (jako kdysi rempo) - tam mají molitan po rozumnych kusech (nastrihane na sedaky na zidle 60x60cm). Jinak maji molitany i v Hornbachu apod. ale po velkých rolích (tam jsem kupoval ten 1cm tlusty). Nebo calounické potřeby.
Lepím calounickým lepidlem na molitan, nicim jinym to nedrzi - vetsina se vpije do hmoty molitanu a tohle je takova husta lepiva hmota. Plechovka lepidla stala asi 97,- .

23.6.2009 09:09:30

to kosibratr - lakovani
Musís lakovat matnym lakem - vyborny je z Baumaxu Genius pro.

23.6.2009 09:11:16

tomasV
Dík za tip asi to skusím.

23.6.2009 09:20:16

lak
Matný lak je na figurky perfetní věc. Taky jsem to díky radám zde zkusil, a teď už všechno přelakovávám takhle.

23.6.2009 10:20:36

tomasV
Chci se zeptat, ten lak je ve spreji? A ještě jedna rada. Dělám ted objednávku na černém rytíři a nevím, jakou barvu vybrat na lidské obličeje. Nemůžu najít nic jako human flash. Může mi někdo poradit?

23.6.2009 16:10:08

to sappho
lak je ve spreji - cerveny prebal s bilym pruhem nahore, bile napisy, prihledny vrsek. ALe nikde jinde nez v baumaxu jsemho nevidel.
firma Genius pro - uverzalni barva se spreji - hedvabne matna.
(PS: nez to zahodite ze nestrika, pod triskou je male plastove kolecko, aby se to nezmacklo pri transportu ... to bylo sprostych slov :)) ).
Ja pouzivamna kuzi Bronzed fleshe, kterou micham s bilou .Pak lidi pouzivaji Elf flesh (ta je svetlejsi). Rekl bych ze human flesh neni :)

23.6.2009 20:22:11

Genius pro - uverzalní barva se spreji - hedvabně matná
Tak jsem jej včera vyzkoušel - jednu figurku kostlivce jsem nastříkal citadel matným lakem a druhou Geniusem, abych porovnal kvalitu laku(figurky měly podkladovou barvu black citadel + barva citadel + wash citadel). Kontrola proběhla po cca 4 hod a rozdíl byl extrémní, zatímco lak citadel příjemně zvýraznil barvu, tak genius měl efekt sava, slušně mi figurku vyšedobělil(rozložil pigment), takže kostlivec s lakem genius pude do lihové koupele a dostane nový kabát.
Za sebe musím varovat před tímto lakem, minimálně otestovat na jedné figurce účinky, aby nedošlo k figurkové katastrofě !!!

29.6.2009 07:33:07

to marian
Uplne stejyn efekt mi udela lak do GW (takhle jsem musel odbarvovat 10 figurek). Nekolikrat se to resilo u ruznych laku u fora na malovani a pricina je vzdy podobna - malo roztrepany lak, popripade moc zima, horko, vlhko ... - prostese to muze stat. Lak od genius pro je potreba dlouho ... opravdu dlouho roztrepat.
Navíc vzdy pred striknutim na figurku je potreba stiknou lak na jinou plochu vedle.
Já tenhle lak pouzivam na sve figurky vice nez rok a jsem s nim spokojeny.

29.6.2009 09:25:19

uložení figurek
Vracím se k diskuzi o uložení figurek. Nějak zvlášť jsem uložení figurek neřešil, mám na to většinou různé plastové pořadače, kde jsou většinou uložení hromadně podle typu figurek. Ale tato diskuze mi uvízla v hlavě a jednoho dne jsem v práci spatřil plastová plata ve kterých byly uloženy elektronické součástky a nápad byl na světě. Rozměrově byly jednotlivé "chlívky" přesně na rozměr pěších figurek k Battlelore a každá figurka tak může být přehledně, šetrně a hlavně jednoduše uložena každá ve svém. Protože byl ten plast měkký, vylil jsem ho ze spodní strany speciální dvousložkovou hmotou, která tyto plata krásně zpevnila a jsou prakticky nezničitelná. Ještě by to chtělo vymyslet nějaký regálkový systém, do kterého bych jednotlivá plata zasouval, kvůli místu, samozřejmě. Udělal jsem pár fotek, tak pokud budou schváleny, budou u Battlelore.

2.7.2009 22:32:57

rbx

hammer
schvaleno.

3.7.2009 01:43:21

to Hammer
To vypadá dobře. A figurky tam nějak drží nebo jsou jen postaveny? Jde o to, jestli se to hodí k nějakému transportu nebo jen k uložení.

3.7.2009 11:09:09

tomasV
K transportu se to zatím nehodí, chce to ještě dopracovat, ale jelikož zatím nikam netransportuju, tak to vyhovuje. Figurky jsou jen volně postaveny. Ale největší výhodu to má při chystání a uklízení hry. Je to pěkně přehledné.

3.7.2009 12:59:13

polský shop
Náhodou jsem našla na polském shopu tohle: http://www.rebel.pl/category.php/1,1313/Walizki-torby-i-gabki-na-figurki.html

23.9.2009 10:22:19

Vybíráme z Bazaru

Sabotér - 3 verze
Sabotér - 3 verze
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas