Ankh-Morpork

Chci si nechat vyrobit tuto nesehnatelnou hru. 3D tisk je v pohodě, karty se řeší, na řadě je herní deska. Mám celkem rozumnou nabídku na neoprenovou podložku. Velikost je 57 x 43 x 3 mm, předloha zde: https://ibb.co/JtzCC2p. Cena 35 usd + cca 10 usd poštovné.
Dotaz: máte někdo lepší/levnější nápad jak realizovat výrobu herní desky? Případně chcete se někdo přidat k objednávce?
2.12.2019 08:54:07

Zeměplocha: Ankh-Morpork
Právě jsem nahrál 132 CZ karet ve vysokém rozlišení, chvilku asi potrvá, než admini schválí.

Kdo mi chce koupit pivo, pošlu mu sz :)

8.12.2019 16:29:41

Autorská práva...
Ahoj, já se trochu obávám, že se pohybujete už za hranou autorského zákona. Nebo máte souhlas majitele autorských práv ke hře k zveřejnění těchto materiálů? Protože bez toho opravdu daný materiál zveřejnit nemůžeme.

Chápeme, že je nepříjemné, že ta hra de facto nejde rozumně sehnat, ale autorský zákon je autorský zákon. A ten prostě respektujeme. Třeba i když zveřejňujeme nějaké rozsáhlejší galerie fotek ke hrám, tak se třeba i ptáme CZ distributora, zda je s tím OK. A víceméně když je o podmnožinu materiálu, tak jsou vstřícní. Ale kompletní herní meteriál opravdu nejde (bez toho souhlasu vlastníka).

8.12.2019 17:39:33

Rekord

Myslim, ze za rekord se da povazovat drazba pri akci nerdi pomahaji detem(ikdyz to neni uplne stejny pripad), kdy se cena urcite vysplhala na 7000, co si pamatuju( mozna i o par tisic vic).
Pak si pamatuju i na drazbu doma vyrobene , kvalitni kopie zemeplochy, ktera se vydrazila za myslim 1500. A pak se o tom v nekterem vlakne dlouho diskutovalo( cti hodne prispevku)

8.12.2019 20:26:33

Zeus
Ahoj,
je to tady zajímavé, když se aktuálně podívám na Zeměplochu do sekce ke stažení, konkrétně na soubor: Herní materiál CZ, ten autorský práva neporušuje ? V podstatě, když se podívám na každou druhou hru, nachází se v dané hře nějaký materiál, který by se dal považovat za autorský práva--

Co se týče fotek, nevidím nic špatného na tom kdokoliv, cokoliv nafotí ,tak proč byste to neměli/nemohli schválit ,je to fotka

8.12.2019 20:40:41

Služebníci

Už mám hru skoro hotovou a zbývá jen vytisknout figurky služebníků. Originál vzhled figurek nechci, figurka s kloboukem na Thingverse se mi nelíbí. Nemáte někdo nějaký tip na podklad pro 3D tisk? Mám představu jednoduché polopostavy, bysty, s helmou jako má hlídka z kreseb v knížkách.

26.5.2020 15:32:20

Discworld miniatures
Tyto figurky jsou sice dražší, ale nádherné. Otázka je, jestli by se daly využít ve hře (neznám přesně rozměry plánu atd.).
https://www.fantasyobchod.cz/hledani/zem%C4%9Bplocha

26.5.2020 15:48:41

...
Figurky jsou pěkné, ale ve hře by neměly žádné využití. Tam potřebuješ anonymní poskoky, ne pojmenované postavy, a navíc jich potřebuješ tak 40...

Ty figurky jsou nenabravené, btw.

A pro představu rozdílu velikosti:
https://imgur.com/a/quqBy3S

3.6.2020 04:26:58

JAHMANsvk etc. - Sberatelstvi
Klidne tu zahadu vysvetlim. Neni v tom treba hledat zadnou konspiraci. Byl to jen darek pro clena rodiny, velkyho fandu a sberatele knih od Prachetta, kterej pozdeji pricichnul i k deskovkam - tj. az kdyz hra nebyla v beznym prodeji. Penize se daji vyhodit za ruzny hlouposti - jeden stavi modely, dalsi kupuje novej HW do PC, jinej si tuni auto nebo motorku, nekdo zase stavi nekolikatej barak pro svou nekolikatou zenu, anebo jsou i jedinci, co svy penize jen prochlastaj, popr. profetujou. Tak proc je namisto toho nevyhodit za darek ve forme sbetatelsky deskovky? Kor kdyz to obdarovanymu udela mohem vetsi radost nez lahev chlastu a kinder vejce. Myslim si, ze prave tady na ZH by melo panovat nejvetsi pochopeni. :)

7.6.2020 12:01:08

Kartičky
Ahoj, také si chci tuto hru vyrobit. My ji hrávali s kamarádkou, která bydlela hned vedle nás. Leč ta se odstěhovala a nás ta hra baví a můžeme ji hrát i s rodiči :D

Na desku jsem si z https://www.spielematerial.de/ objednala skládací podložku a pak si na to nechám vytisknout na samolepící papír tu desku, které je ke stažení v souborech u hry.

3D tisk figurek už mám také domluvený.

A nemohla bych se k někomu přidat s tiskem kartiček? Popřípadě vytisknul by mi je někdo, kdo už to dělal? Byla sem si nechat udělat nabídku v Copygeneral, ale cena se mi zdála dosti vysoká a myslím, že by to nebylo tak dobré, jako kdyby to tisknul někdo, kdo má s tím již zkušenosti.

Děkuji

12.6.2020 10:13:26

zakova.sonicka
3D figurky vyjdou pekne draho. Na spielmaterial.de jsou i figurky ze hry. Zrovna vcera jsem je tam videl. Ale nevim jestli vsechny.

12.6.2020 12:28:38

Havelock
Ale nevyjdou :)

12.6.2020 20:21:04

Karty
Ve vedlejsim vlakne se domlouval tisk mimo jine i karet Zemeplochy.
_____________________
Člen a vrchní lopata v MysiDoupe.cz

12.6.2020 23:29:49

Volná herní deska
Ahoj, děkuji všem za pomoc. Hru už mám vyrobenou.

Při výrobě desky mi zbyl výrobní materiál, tak ji mám 2x, pokud by měl někdo zájem, pište zprávu.


EDIT: desku už nemám :)

6.7.2020 10:25:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Pokud by někdo chtěl, vyrobili jsme si ke hře rozšíření - hráli jsme to celkem často a pak už téměř vždy končili dobráním balíčku. Přidali jsme ca. 70 hracích karet, 13 událostí, 3 nové osobnosti a variantu pro 5 hráčů, i když ta se hraje obtížněji.
Elániovi teď dá výhra zabrat.
Asi rok to hrajeme (50+ her), a pro 3 a 4 zkušené hráče je to poměrně vybalancované. Tisk máme připravený na lepení karet k sobě a vlastní řezačku, ale jde to dát i do jiné mřížky.
Ukázka tady: https://bit.ly/3eEDUgY

18.7.2020 20:06:13

Re: Mišák48

To zní fajn:) Jakpak to vaše pěkné rozšíření získám?

20.7.2020 09:33:59

Mišák48

Mohl bych poprosit link na rozšíření do zprávy? Díky

29.7.2020 13:26:58

3D tisk
Kdybyste někdo chtěl tisknout komponenty, tak doporučuji kouknout na thingiverse.com a zadat tam " Doctor Who chess 2018" a " Doctor Who pawns".

Tam jsou fakt pěkný pinďové (a navíc velký výběr) co se dají použít místo obyč meeplů ;)

2.8.2020 18:47:42

Hrací deska - Zeměplocha 

Kdyby měl někdo zájem, mám doma náhradní přelep na hrací desku (ten vrchní obrázek) v češtině. Velikost 43x57 cm, samolepící papír, vrchní laminace. 

Dále mám na 3D tiskárně vyrobené figurky, mince, 1 celou hotovou hrací desku + krabici s nálepkou hry (vlastně je to celá hra, kromě karet). 

Při výrobě vlastní hry, bylo výhodnější si některé součásti nechat udělat víckrát, ráda pošlu dál. 

Kdyžtak pište :D 

20.1.2022 11:19:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne + rozšíření Hostince a katedrály
Carcassonne + rozšíření Hostince a katedrály
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas