3D tisk - UV Resin poptávka

Zdravím, není tu čirou náhodou nějaký nadšenec který si pořídil resinovou 3D tiskárnu a byl by ochoten za rozumný peníz čas od času něco vytisknout? Hledám specificky resinovou, ne PLA! Pokud by někdo měl a byl by ochoten tak se ozvěte. Ideálně někdo z Brna, ale nebudu vybíravý :D
28.8.2020 12:50:56

čerstvě - ELEGOO Mars Pro
A to tak, že se s tím tak trochu učím. Zatím jsem vytiskl pár kostlivců a několik "rozstřílených hlav storm trooperů. Takže spíš koukám, co a jak, aby to tisklo pěkně a jaký materiál.

Tiskárna ELEGOO Mars Pro, fotopolymer zatím nějaký světle šedý 3D Jake, Zdá se ok, ale vypadá to, že základovka (bílý Vallejo primer) moc nekryje. Nicméně namalované to zdá se drží. Určitě budu do budoucna hledat a zkoušet i jiné druhy fotopolymerů pro tisk modelů.

Pokud máš konkrétní model, rád otestuji. Pokud to bude solidní výsledek, pošlu Zásilkovnou. Jsem z Jičína, okres Jičín.

28.8.2020 13:41:10

peca007
No a není na ten resin ještě potřeba nějaká dodatečná úprava po tisku ještě před barvením? vím že je potřeba to "vykoupat" a nechat dotvrdnout vrchní vrstvy resinu.

Každopádně zatím se jen ptám a zjišťuji co a jak. Jakmile bych začal uvažovat reálně o pořízení nějakých figurek, tak se ti kdyžtak ozvu. Každopádně díky za reakci.

28.8.2020 13:51:24

Andarr
Ano, je. Koupe se to v Isopropylalkoholu (IPA) a dotvrzuje UV LED lampou. Respektive je na to "wash & cure machine", který to udělá. Já to zatím koupal v lakařským lihu (MEK denaturace) a později v normálním denaturovaným - tím obyčejnžm denaturýkem by to horší krytí mohlo být (nevím co do toho lejou, ale smrdí to víc něž resin na tisk). Čekám na dodávku IPA.
Pokud to nebudu nikam posílat, tak můžu nějaký model vyzkoušet nezávazně jen tak (peca@email.cz). Aktuálně jsem si chtěl přes víkend zkusit "vypimpovat" Root (viz linky), takže co tisknout a na čem ladit tisky je :)
https://www.myminifactory.com/object/3d-print-85565
https://www.myminifactory.com/object/3d-print-84290

28.8.2020 15:05:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Peca 007 Ta tiskárna mě taky zaujmula
Ahoj poslal by si pak nějaké fotky hotového tisku? A případně kde jsi tu tiskárnu koupil?

28.8.2020 18:37:52

Čindi
Mars Pro jsem kupoval na 3D Jake, ale třeba čistící a vytvrzovací mašinku budu brát z aliexpresu, kde je o tisícovku levnější a přitom z českého skladu. V této cenové hladině jich je tiskáren několik podobných.
Každopádně počítej, že je s tím taková docela "špinavá" práce. Někdo si stěžuje, že fotopolymer neskutečně smrdí, hodně ulpívá, některé lahva nemají úplně šikovné hrdlo (zrovna prý ty od 3D Jake) a tak. Ale může být individuální + některé materiály jsou míň smrdící a některé dokonce omyvatelné vodou.
https://www.3djake.cz/3d-tiskarny-a-nahradni-dily/3d-tiskarny-pro-zacatecniky-a-profesionaly?&f%5B26%5D=642
https://www.aliexpress.com/item/4000679637861.html

28.8.2020 23:32:29

...
Udělám drobnou reklamu, kamarád to má jako bokovku a nedávno si resin tiskárny přikoupil:

https://www.facebook.com/3DShd

Něco málo už jsem od něho bral, ta kvalita je fakt úplně jinde než FDM, na figurky top. Ale iirc má docela plný pořadník, takže neručím že s poptávkou uspějete.

29.8.2020 04:46:55

3D tisk
Já mám taky resinovou tiskárnu, takže je možný i tisk u mne (Praha, Beroun), Ale počítej s tím, že vytištěný výtvor je vhodný spíš jako master pro odlévání (cena, křehkost).

31.8.2020 21:59:10

Slovensko - Dopyt

Nazdar,
nechcel som zakladať ďalšie vlákno, len doplním, či je tu niekto kto by tiež mohol za rozumný peniaz vytlačiť figúrky v Bratislave alebo ochotný poslať cez Zásielkovňu?

5.11.2020 09:19:18

3D tisk
Zdravím, taky mám resinovou tiskárnu, kdyby jste něco potřebovali můžete mi napsat na email: romanbase3@gmail.com, momentálně tisknu věci ke hrám gloomhaven a scythe, ale můžeme se domluvit i na něčem jiném

16.11.2020 14:04:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Nabízím 3D Tisk Resin
Vysoká kvalita, vrstvy 0.04mm, ideální pro velice jemné detaily, figury, tokeny, atd.
Používám různé druhy resinů, je tu taktéž možnost ABS-like resinu, který je odolnější a není tak křehký.
Individuální řešení poptávky, základní možnost úprav nebo vytvoření doplňků na zakázku.
Taktéž možnost odlitků z cínu, letitá zkušenost, formování i odstředivé lití, vlastní mastery (převážně figury 54mm, repliky podle historicky podložených údajů, dále 1:72)

22.11.2020 12:37:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Inzerce
Když se tady z toho dělá taková inzerce, tak se taky musím přidat :))

Také tisknu už nějaký ten pátek a to jak na průšácké FDM, tak i na SLA. Na výběr mám mnoho barev a materiálů a to nejlepší - tisky k předání v centru Prahy.. no neberte to :)

A proti kolegům níže - nejsem kolemjdoucí, který si tu jen rychle založil účet. :))

22.11.2020 12:58:23

IgoVlk
Já si ho založil, protože mě sem dostal jeden deskař :P Nehledě na to že SL1 nemá takové rozlišení.

22.11.2020 13:06:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The South Shall Rise Again - raritka
The South Shall Rise Again - raritka
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas