3D Tisk insertů

Zdravím všechny milovníky spořádaných komponent v krabici.

To co tu v roce 2019 (Wau!) začalo jako sranda pro zkrácení dlouhých večerů, je teď plnohodnotná akce, která dala inspirovat a vzniknout spoustě dalších podobných tvůrců (a že jich teď je - mmj prakticky všichni vznikly, protože jsem prý drahý :D ).

Jsem rád, že i po těch letech si udržuju vlastní styl a pořád dám raději přednost obří hře, než jedné zrovna teď honem vydané rychlokvasce, která za rok dostane zase další rozšíření.

Eshop nám jede už skoro dva roky a za tu dobu jsme tam už pár tisíc insertů prodali.

https://www.kalkared.eu

Všechny inserty v jednom playlistu:
https://www.youtube.com/watch?v=o2AZRzmEH6o&list=PLFp3QTqBwZoz0rSgAY2zdNUdsVkG8DOES

Dlouhodobé cíle - tedy projekty hodně veliké a pracné:

Andor co nejvíc komplet … až vyjde Frostmarch, dám se do toho
Bloodborne KS Allin
Rising Sun KS Allin
Dark Souls Allin Box - bude to obří plechová bedna těžká jako prase a drahá ještě víc. Ale vše bude v ní.
 

Prosím nežádejte mě o modely. Jsou mým duševním vlastnictvím a nechal sem na nich tisíce hodin práce, aby vše fungovalo tak jak má, děkuju.

27.6.2019 11:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Cílová skupina
Souhlasím, že při rozkládání to bude asi tak stejně rychlé jako z pytlíčku. Ale při skládání si s tím nechci pohrát, brát každou figurku do ruky, správně ji natočit a zasunout do krabičky.
Prostě nejsem cílová skupina, nic ve zlém.

12.8.2019 14:20:24

Palec hore
Chválim odvedenú prácu. Mne sa insert naopak veľmi pozdáva. Mám rád, keď sú komponenty v krabici uložené usporiadane. Keď hru niekam beriem, po otvorení krabice to u spoluhráčov zanechá ihneď lepší dojem ako hromada rozhádzaných plastových vrecúšok.
Každopádne nad kúpou insertu uvažujem :)

14.8.2019 22:32:57

šťastný majitel
právě jsem se stal šťastným majitelem insertu pro ROOT + rozšíření a je fakt super. Bezvadná věc je i barevné rozlišení krabiček, které koresponduje s barvami frakcí takže to velmi usnadňuje i první "naskladnění". Za mě můžu doporučit všema 10.

24.8.2019 17:25:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Root + Fallout
Objednal jsem tyto dva inserty a sedí perfektně. Akorát u Falloutu bacha na obalené karty. Buď bez obalů, nebo to musí být tenčí obaly než od FFG :-)

Díky JJ

3.9.2019 09:59:38 | Upraveno autorem (porovnej)

pidlaj
Díky za chválu :)
Jak jsem psal u popisu. Do těch jedněch kolonek se bohužel vejdou jen slabé obaly. Všude jinde mohou být tlusté obaly.

3.9.2019 12:09:25

Fallout + 7 divů duel
Včera přišlo. Dobře to vypadá a vše pěkně sedí. Velká spokojenost.

4.9.2019 07:38:17

Fallout
Vyzkoušeno, sedí velmi dobře. Díky !

15.9.2019 09:04:47

Perfektne
Insert na Root som si zadovážil, tak ako som písal. Nesklamal a je dokonca lepší, ako som očakával. Veľmi potešila najmä nízka hmotnosť samotného insertu, takže krabici to vôbec nepridalo. Mám dokonca pocit, že bola ťažšia, keď som mal všetko vo vreckách :) Za mňa ešte raz veľký palec hore!

21.9.2019 13:33:44

Scythe Legendary Box
Mortuusxovi děkuju za milá slova :)

A právě jsem po skoro 2 měsících dodělal práce na insertu pro Scythe Legendary Box.

Insert, který dokáže pojmout všechno, co kdy vyšlo (s vyjímkou kovových mechů, ale vzhledem ke sběratelskému charakteru si krabici jen tak někdo ničit dobrovolně nebude). Insert je obří a bude opravdu drahý, Výroba insertu se blíží ke 100 hodinám.
Video bez spoilerů na Fenrise: https://youtu.be/9EUa3QgF-UE (papírové boxíky by nakonec mohly mít nějakou primitní barvu s písmeny A a D, nejsem grafik a i v rámci autorských práv nechci kopírovat původní práci).
Video spoilerové části kampaně Fenrise: https://www.youtube.com/watch?v=UcLXN2dBGYw

EDIT:
Protože jsem měl již několik poptávek právě na tento insert, chtěl bych požádat všechny, kdo by o něj měli zájem, aby se rovnou připravili na to, že případné náklady na jeho tisk jsou velmi hrubě přes 2000 Kč, přesný výpočet teprve budu dělat (Jak už jsem psal, je to skoro 100 hodin tisku a navíc to sežere skoro 2kg plastu). Co by dokázala srazit cenu dolů je, když se vás sejde více lidí najednou a já budu moci některé komponenty tisknout naráz. Není jich moc, protože v té krabici je všechno prostě obří, ale pomůže to.

______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

21.9.2019 15:00:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ThingVerse

Máš účet na ThingVerse? Dá se to tam přeci jen sledovat poněkud lépe + si to prohlédnout v 3D

23.9.2019 18:30:29

Navara
Už delší dobu zvažuju nějaký řešení a zatím mi nejlépe vychází facebook. Plánuju se tak dělit i o vývoj jak tvořím. thingverse s sebou nese data a o to nestojím... eště to budu promejšlet...
______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

23.9.2019 18:47:58

Podmořská města
Ahoj,
myslím, že Podmořská města by snesla nějaký šikovný insert.
Akorát by bylo asi lepší počkat na rozšíření co sebou přinese. :)

23.9.2019 20:13:11

Touchwood
To je v plánu :) a ano, cekam na rozsireni

23.9.2019 20:30:46

Civilizace

Pořídili jsme insert k Civilizaci + Sláva a bohatství a s odstupem času musím říct, že nám šetří tak 2 hodiny při každé hře.

Komponenty jsou velmi pečlivě navržené i vytištěné. Zvlášť se mi líbí, že každý hráč dostane svou krabičku, kde má vše - od měst, figurek po všechny karty a vše přehledně uložené. A taky způsob uložení žetonů pro kulturní stupnici.

Insert je prostě jedním slovem vymazlený a zjevně navržený z pohledu hráče, který má přehled o tom, jak se s komponenty pracuje. Spoustu jich z krabiček vůbec nevyndáváme (včetně karet pro kulturu a osobnosti) - tak i šetří místo na stole.

Mám srovnání s inserty z pěnové hmoty potažené plastem, které se pohybují v poloviční cenové relaci (prodávají se jako výseky, tj sestav a slep) a ta kvalita i pevnost (a zřejmě i výdrž) jsou úplně jinde - u nejoblíbenějších (a tím pádem nejhranějších) her už bych do nich spíš nešla a volila kvalitní tisk.

26.9.2019 17:56:58

Perutynce děkuju
za nejmilejší slova chvály :)

Aktuálně jsem současně dokončil vývoj insertů pro Star Wars Armadu a Twilight Imperium 4.

SW Armada: je v ní udělán základ, který pojme pravítka, žetony, karty a každá frakce má vlastní boxík na karty squadron, lodí i upgradů. Zbytek insertu je modulární a momentálně v něm mám moduly po 1/4 boxu a jeden takový pojme 12 squadronů (což je oproti feldherr pěně stejné množství na 1/3 plochy). Do budoucna je v plánu udělat takto i moduly pro nejpoužívanější velké lodě a možná i podstavce pro lodě.

Twilight Imperium 4: Hou hou hou, Vánoce tu jsou dřív! Tohle je mega krabice vytištěná ze 3kg, tedy 1,1km drátu!
Těžko se popisuje, co ta krabice všechno pojme a jak funguje. Ale celý insert slouží k tomu, aby se ušetřilo místo na stole, protože s tím dycky u mě bojuju.
______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

1.10.2019 07:25:29

Skvělá práce, jen tak dál
Pořídil jsem si inserty pro Root a Talisman a jsem nadšený. Příprava hry snížena na minimum. Prostě vytáhnete na stůl a hrajete. Žádné hledání, třídění. Jde vidět, že si s tím dal někdo práci a pořádně se nad tím zamyslel.
Kam se na Khalashnikovy inserty hrabou ty předražené od firem, které se tím živí. Neříkám, že jsou špatné, ale rozhodně nejsou takto funkční.

Rozhodně doporučuji, já na 100% budu pořizovat další.
______________
aka WantonDuke

11.10.2019 13:10:32

7th continet
Ahoj, dá se to tady objednat? Popř. za kolik? Hodil by se :)

A ke Gloomhavenu náhodou insert neplánuješ?

11.10.2019 13:20:48

Scythe legendary box insert
pánové dnes mi dorazil tenhle super insert a zatím jsem pouze "naskladnil" ale musím říci klobouk dolů. Už se těším až ho vyzkoušíme při hře. Pokud někdo váháte tak neváhejte, protože tohle se fakt vyplatí.

14.10.2019 18:19:03

Scythe
A na kolik taková sranda vyjde? Díky
Klub stolních a deskových her Litomyšl

14.10.2019 18:48:31

Všem děkuju za slova chvály
Od posledního příspěvku jsem mezitím přidal videa k insertům na Century, který pojme celou trilogii a Insert pro This War of Mine, který pojme současný content a i budoucí rozšíření V obležení.

Oba inserty jsou velmi povedené :)

______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

17.10.2019 13:06:20

Poděkování
Já se ještě k té chvále taky přidám, i když poněkud opožděně.
Už dříve mi přišel insert ke hře Root a naprostá paráda. Rozhodně uvažuju o insertech k dalším hrám. Díky.

29.10.2019 12:20:57

?

Nebylo by vhodné si spíš pro své podnikání založit své webové stránky a nepoužívat k tomu fanouškovský diskuzní web?

29.10.2019 20:57:53

??
Nebylo by lepší nevšímat si toho co tě nezajímá? Podobné narážky bych chápal kdyby tyto služby nikdo nevyužíval, ale lidé si to tu kvitují a tématicky to taky není offtopic, tak proč ta křeč.

A ktomu proč nemá vlastní web, no zkus se zamyslet, třeba tě napadne aspoň jeden z těch několika důvodů co napadl mě.

30.10.2019 08:48:38

???

mě taky napadlo pár důvodů.. Vyčuranost, výdělek bez zdanění atd :) Znám tu několik lidí co se živí podnikáním spojeným s deskovýma hrama ale ani jeden by si to nedovolil dělat takovým stylem...

30.10.2019 09:08:53

Sukuba
Dovedu si představit, že zřídit si vlastní web a propagovat ho, je taková vstupní bariéra, která by dotyčného od tohoto typu činnosti třeba úplně odradila. Což by byla škoda, protože je tady očividně spousta lidí, kterým inserty od K udělaly radost a jsou ochotní za ně zaplatit.

Neřeknu, kdyby tady někdo nabízel třeba cestovní pojištění, ale zrovna výroba komponent pro hry je perfektně relevatní a já jsem rád, že se tady takovéto nabídky objevují na jednom místě.

Na ty řeči o vyčůranosti (proč?) nebo neplacení daní fakt asi ani nejde nic říct. Tady ses sám diskvalifikoval z diskuze :)

30.10.2019 11:19:33

Vybíráme z Bazaru

Quadropolis
Quadropolis
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas