3D tisk a design v Myším doupěti

Zdravím všechny deskoherní kolegy,

před časem jsme se v naší herní skupině rozhodli posunout svou deskoherní závislost na vyšší úroveň a pořídit našim hranatým herním mazlíčkům 3D upgrade. Proto jsme se vrhli do světa 3D tisku.
Brzy jsme zjistili, že existující volně dostupné modely často nedostačují našim (přemrštěným:)) požadavkům a fantazii, proto jsme se rozhodli neskončit jen u konzumu a začít i trochu tvořit. Cesta je to ale trnitá, ale s každým novým projektem si vyplňujeme další mezery v našem tiskařském i designérském umu.

Výsledky můžete vidět na www.mysidoupe.cz nebo na Facebooku Myšího doupěte.

Stále hledáme další výzvy a pokud máte nějakou, kterou chcete potrápit naši vrchní lopatu, tak nám napište.
29.4.2020 16:21:00

:D
:D

29.4.2020 17:13:24

...
To je chlubící příspěvek nebo jde tyto věci objednat, případně podklady pro tisk?

29.4.2020 19:49:12

Pekny
To máte , ale k čemu je toto vlákno tedy ? Dá se to obednat ? Je nějaký ceník ?

29.4.2020 20:00:51

Pekny
To máte , ale k čemu je toto vlákno tedy ? Dá se to obednat ? Je nějaký ceník ?

29.4.2020 20:00:53

paladin91
Lhal bych, kdybych tvrdil, že pochvala není příjemná, každopádně vlákno by mělo sloužit k návrhům, co vám u deskovek nevyhovuje a chtěli by jste zlepšit pomocí 3D tisku. Dát tak impuls jak nám, tak ostatním, kteří třeba nevědí odkud začít. Konkrétně pro mě byl impuls výměna titěrných žetonů obyvatel k Divukraji, které se po většinu času hledají po stole či pod ním. Výtisky modelů je možné si i objednat, vše to je pouze o domluvě.

30.4.2020 08:37:20

Licence

Jen bych rad upozornil, ze i volne dostupne soubory z thingiverse se ridi nejakymi licencnimi podminkami. A jednou z nich je treba podminka uvadet puvodniho autora. Stejne tak pripadne komercni vyuziti je dost na hrane. Zaplatit si za vytisknuti ano, ale za samotny objekt uz ne. A to i presto, ze jste jejich upravami stravili spoustu prace, jak uvadite treba u Legend zapadu. Coz se ovsem dost tezko v ramci jedne castky rozlisuje ...

1.5.2020 11:04:15

HappyCZ
Díky za upozornění, je pravda, že ačkoliv u cizích modelů uvádíme, že nejsou naše, přímo jméno autora u příspěvků jsme neuváděli. Samozřejmě se ale nechceme chlubit cizím peřím a v blízké době (na webu už jsou) doplníme u těchto příspěvků i jména autorů.

1.5.2020 18:07:28

Licence

V pohode, nemyslel jsem to vuci Vam nikterak negativne, jen jsem chtel poukazat na fakt, ze to chce vzdy kouknout, co dany autor v ramci licence se svym vytvorem umoznuje delat. Neco jde klidne pouzivat komercne, na druhou stranu jine veci se nesmi ani nikterak upravovat. Zavisi vzdy kus od kusu, ale takove to "Give Credit" tam byva prakticky vzdy. Coz mi ostatne prijde i jako nejaka takova elementarni slusnost. Kdyz bych to prirovnal k literature, tak tam je taky bezne uvadet citace, tj. autora a zdroj.

2.5.2020 11:10:39

Co třeba
Pimp my ROOT.

4.5.2020 20:31:05

Havelock
O Rootu přemýšlíme, díky za tip. Zatím "pimpujem" staré dobré Alchymisty od CGE, výsledky budou brzy.

5.5.2020 11:53:29

ach
Niektorí ľudia sú tak brainwashnutí vykonštruovaným nemorálnym konceptom duševného vlastníctva, že normálne čumím.

15.5.2020 20:18:36

muffo
me se libili ty vaše elder sign stojanky to bych asi chtel.

ad pimpovani, uvital bych nejaké dvojpatrove stojanky na tajly v kemety aby se to jen tak nevalelo po stole.


18.5.2020 22:23:29

paladin91
Kemet trochu opomíjíme, protože plato na žetony schopností jsme už před nějakou dobou "upatlali" z kapa desky, ale i tak zabírají neskutečně velký prostor na stole a místo je u Kemetu ten největší problém. Můžeme to prodiskutovat přes SZ a něco vymyslet.

19.5.2020 08:27:47 | Upraveno autorem (porovnej)

regressiv
Copak Ti prijde nemoralniho na dusevnim vlastnictvi? Si predstav, ze x desitek hodin neco vymyslis, kreslis, proste venujes tomu dost casu a pak se rozhodnes, ze to za nejakych predem danych podminek jsi ochoten altruisticky poskytnout verejnosti pro jejich vlastni potreby. Treba prave s tim, ze to nemuzou tisknout komercne a pokud budou dane dilo nekde prezentovat, tak k tomu uvedou autora. Klidne z duvodu, ze pripadny komercni tisk hodlas delat sam. Na tom neni nic spatneho, mohl jsi taky klidne rici, ze verejne neuvolnis nic a budes to tisknout jen Ty komercne, tak jak to tu dela treba Khalashnikovf. Coz je samozrejme pristup, na ktery mas jako autor pravo.

Prijde mi jako naprosto normalni prani autora respektovat a jim pozadovana podminku uziti dodrzovat. Ostatne priste by si taky autor mohl treba rici, ze kdyz lidi kaslou na jeho prani, tak se na to muze vybodnout a nedat jim k dispozici nic.

Naopak mi prijde nenormalni (a nemoralni) vydelavat na praci nekoho jineho, kdyz to autor vylozene zakazuje.

19.5.2020 22:43:57

Neanderthal insert

Protože hra Neanderthal je u nás hodně oblíbená a umí psát neskutečné příběhy, rozhodli jsme se ji trochu potunit insertem a při té příležitosti i maličko přiblížit příběh našeho lovce Pazoura.

https://www.mysidoupe.eu/blog/neanderthal-lovci-mamutu-insert/

Pokud máte nějaký podobný příběh ze hry Neanderthal, tak sem sním :)

2.12.2020 20:46:22

Muffo
Nechci být rejpal,ale vlezou se tam karty v obalech?
Z té fotky to nejde pořádně poznat. A hrát něco od Lišáka bez obalů je hřích.

2.12.2020 21:01:33

Aha :+)
Aha ,ono stačí číst samotný popis insertu. :+)

Karty je možné vkládat i v obalech (vnitřní rozměr krabičky na karty je 60 x 90mm).

2.12.2020 21:03:51

Nemesis
Dobrý den, nepřemýšleli jste nad Nemesis stojánkem na počítání životů vetřelců?

Mě se moc líbí takto řešené:
https://www.etsy.com/listing/687971760/nemesis-intruder-bases-hold-cubes-and?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=nemesis+intruder&ref=sr_gallery-1-2&organic_search_click=1

4.12.2020 10:58:39

Nemesis stojánky
Koukni na jejich stránky, přesně tyhle stojánky mají už nějakou dobu v nabídce, také jsem kupoval ????

4.12.2020 11:40:39

Vybíráme z Bazaru

Tash Kalar
Tash Kalar
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas