Village Attacks: Grim Dynasty

Rozšíření pro hradní defense hru, kde hrajete za monstra proti zlými vesničanům :) Je možno dokoupit i vše z původního KS.

Update: Už to začalo.

https://www.kickstarter.com/projects/grimlordgames/village-attacks-grim-dynasty
16.10.2019 08:08:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano

Za mě věc, do které určitě jdu:-)

16.10.2019 08:34:44

Ano
Backnuto :)

16.10.2019 21:13:15

Back

I já už to mám backnute. A těším se i na ty dlouho vyprodaná rozsirka , i když v tom utopím dalších 100$ :-)

16.10.2019 22:04:02

Předchozí
rozšíření se mi podařila sehnat všechna kromě jednoho. Takže já přihodím jen to jedno a KS exclusivní z minula.

16.10.2019 22:08:57

KS Exclusive
Ano, po tom pasu také...:-) Hra je to výborná, takže probouzí mé sběratelské vášně...:-)

16.10.2019 22:12:21

Rozhodování
Také přemýšlím, ale stále se nemohu rozhodnout. Určitě bych vzal základní hru s novým rozšířením. Co by jste doporučili k tomu ? Pasti a kostky hodí se ?

17.10.2019 12:40:23

lojkas
Pasti mi přijdou nepraktické, takže ty nechci. Ale přihodil jsem pakl acrylic dice. Ty kovové se mi nelíbí a jsou drahé.

Doporučil bych každopádně to první rozšíření Horrors of the sands. Jinak za mě supr hra, takže chci všechny rozšíření :)

17.10.2019 16:41:36 | Upraveno autorem (porovnej)

lojkas
Mám základní krabici, nikoliv z KS. Hráváme ve 2 za 3 monstra. Určitě bych přibral jednu sadu kostek, a to ne ani tak kvůli házení, ale kvůli tomu, že kostky můžeš dávat do rezervy k použití v dalším kole. V core setu je to řešeno tak, že hodíš 6 kostkami a místo kostky do rezervního pole najdeš z mého pohledu malý černý žeton s příslušným symbolem a dáš jej na kartu monstra. Ddybys tam dal hozenou kostku, tak další monstrum nemá čím házet. Je to otravné a pravidelně se nám stává, že přehlédneme ten žeton a omylem hodíme více kostkami. 6 kostek navíc to s přehledem pořeší zpravidla chceš dát do rezervy u jednoho monstra 0-1 kostku. Za ty prachy to určitě stojí.

Velká expanze horror of the sands - +nové scénáře, mechaniky, cena odpovídá. Scénáře a pravidla k horror sands jsou v základních pravidlech.

Pasti bych vynechal. Z mého pohledu je přehlednější tam vrazit na plán přímo kartu a vědět rovnou co ta past dělá.

Pokud bys chtěl malá rozšíření poštudoval bych bgg co vzít a zohlednil bych jaká monstra budu mít ve velkých expanzích. Za mně bych nebral všechno, budeš mít pak víc materiálu než uživíš. V základních pravidlech je ukryto doporučení, že můžeš mít jedno útočné monstrum, jedno obranné a zbytek charakterů má být support class. Dále asi moc nebudeš chtít hrát dvě arcane monstra apod. Ta rozšíření nejsou úplně rovnocenná, jsou tam silnější a slabší hrdinové a hratelná a méně hratelná monstra, ale balanc má hra solidní.

Nová expanze - v napětí čekám co všechno se tam odemče, ono samo o sobě 45 liber + poštovné je drahá sranda za 5 scénářů. Obecně bych se ale nebál, že by ten obsah nešel smysluplně použít ve scénářích základní hry, zvedne to možná o něco obtížnost, která by podle mně mohla být v základní krabici o něco vyšší.

Obecně to není levná hra, určitě chceš základní krabici a jednu sadu kostek, stojí to za to, ta hra je vážně dobrá a v základu má 10 scénářů, na rozdíl od jiných her se dají hrát opakovaně. Pokud chceš dál za něco utrácet peníze tak za velké expanze. Imho ta nová velká expanze bude lepší volba, ty horrory seženeš nějak v retailu. Artefakty za mně super, nové moby a super hrdina podle mně nerozhodí obtížnost ve stávajícím obsahu.

Ber taky v potaz, že hlavně menší rozšíření jsou obtížněji sehnatelná. A tohle je spíš můj osobní problém, nemám rád moc věci každý pes jiná ves. V základu máš"středověk" ve velkých expanzích Egypt a čínu, jestli do toho chceš přimýchat ještě indiánská monstra z malých expanzí, nebo vzít to co tam vizuálně alespoň trošku pasuje... Dál bych se zdráhal do toho dávat peníze a volil bych spíš jinou hru.

18.10.2019 07:00:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Czechlmenhotep
No vypadá to že vezmu základ, dvě velké expanze, dvoje kostky. Případně max jedno malé rozšíření ale to opravdu nevím jaké. Nějaký tip které pořídit ?:)

Jinak pravidla se mi zdají jednoduchá, nemylim-li se.

18.10.2019 15:08:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový pledge
Tak dneska se objevil nový pledge. Základní hra a některé za 200$. Jen škoda, že v tom nejsou i zbývající addoony konkrétně kostky.

19.10.2019 14:30:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Add ony
Slibují dávat add on každý druhý den, tak.jsem zvědavý co všechno tam bude...:-)

19.10.2019 14:51:49

Martinsun
No já jsem hlavně zvědavý co vše budu kupovat :D

19.10.2019 15:19:21

Lojkas
To já taky... A seznam se docela rozrůstá:-)

19.10.2019 15:48:46

JJ
Přece jen to vyjde dráž s těma addonama co budou než jak to na začátku vypadalo. Ale vzhledem k tomu, že ruším novou Zombicide, tak mi to nevadí. VA za to stojí.

19.10.2019 17:48:38

lojkas
S tou malou expanzí bych nespěchal, tady se ještě odemkne ranec addonů. Nejvíc mně zajímá jedna věc. Nějaký měsíc nazpět jsem někde zachytil, že grimlord games navazují spolupráci s jinou firmou, která dělá papírové 3d dungeony.

Jinak srovnání malých expanzí je tady
https://boardgamegeek.com/thread/2093479/expansions

19.10.2019 22:36:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Nový addon
Dragon clan vypadá naprosto suprově včetně jeho herní mechaniky. Prostě must have :)

21.10.2019 18:26:35

Add ony - bundle
Taky doporučuji počkat. Vzhledem k tomu, co tam všechno mají v bundlech, tak očekávám, že tam přiletí i nějaký další na většinu těch nových věcí, které tam teprve dají...

21.10.2019 20:13:44

:)
Ten dragon clan...za 20 mi obecně přijde jako lepší volba jak malá expanze za 16...hlavně 3 nové mise..jdou narvat do každého scénáře.

Obecně mají za mně autoři palec nahoru, nechávají si za to sice platit, ale kdekoliv jinde byste dostali ty miniatury a na scénáře navíc byste mohli zapomenout.

Akorát teda jedna nová expanze denně?

21.10.2019 21:36:06

AdDon
Jo to vypadá zajímavě. Peněženka si trošičku popláče :D jsem zvědavý na další.
Tipuji že další bude něco podobného akorát více monster v tom tematickém duchu

21.10.2019 23:45:52

:)
Můj tip je takový, že to s tím původním množstvím malých addonů lehce přepískli. Ber to tak, že 6 monster+hrdinů máš v základní krabici, 4+4 v Egyptě, x+x bude v této expanzi podle sg. Divil bych se kdyby dělali další expanze původním stylem monstra plus hrdinové. Ty malé expanze nejsou levné a nic Tě nenutí je kupovat všechny, ta sleva na těch bundlech není bůhvíjaká, většina backerů si bude muset zvážit jestli má smysl to brát přes kampan s poštovným.

Hádám, že se bude pokračovat stylem elitní moby a elitní hrdinové v addonech a celá ta šaráda je jen aby mohli na závěr dát "slevu" na all-in.

Nemám ted možnost náhledu na stránku ks kampaně, ale mám pocit, že tam byl dasboard pro trola..zajímavé rozhodnutí, dal bych to spíš jako bonus pro ty co si koupí tu miniaturu, nedělal bych z toho snadný prox. Karty pro trola jsou v balíku základní hry.

Celkově mi to přijde jako, že mají v úmyslu tu hru nabízet i v budoucnu přes KS, těch 150 rozšíření a jejich velikost nemá pro retail moc smysl.

Pořád mi není jasný ten 1 addon denně.

22.10.2019 07:04:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Too much
Je fakt, že tam toho naskládali víc než dost...
Co se týká těch addonů tak si myslím, že tam uvedli každý druhý den.:-)
I tak si myslím, že v tom bude pěkný chaos a nebude to levná záležitost.

Hodně přemýšlím zda jít do té krabice na všechno.
Pravda to skladování, které mají při tom množství krabic, je docela nešťastné..

22.10.2019 08:03:20

...
Addony jsou každý druhý den. A do krabice "na všechno" se vlezou jen všechny figurky a pasti. Nic víc. Zda udělají i krabici na komponenty zatím není jasné. Nevím zda do ní jít. Spíše asi ne.

A je rozumné, že panel trola nedají k figurce trola, ale prostě všem. Přece si nebudu kupovat dalšího trola kvůli panelu, když už trola mám.

A přelepky na dva panely monster z prvního KS dají taky všem (tuším že baba jaga a vodonay) . Což je fajn.

A co se týče krabic, že zaberou hodně místa, tak to neřeším. Původní inserty jsem vyhodil a vše naskládal do základní krabice, rozšíření Horrors of the sands a do jednoho malého rozšíření.

22.10.2019 09:48:34

.
To ten nový addon vypadá zajímavě. Já ho sice určitě brát nebudu ale snad se pak objeví někde na netu ty scénáře:D

24.10.2019 12:16:33

lojkas
Tím bych si nebyl tak jistý, doposud jsem nenašel ty 4 scénáře z prvního art booku.

24.10.2019 12:47:55

lojkas
Uvažoval jsem dříve obdobně, ale stejně k mání nejsou scénáře z jiných KS her, které backovalo podstatně vyšší množství lidí než tady. Kampaň Conan, mythic battles apod. My se na deskožroutovi dřív u jiných věcí domlouvali tak, že to jeden vezme ostatní mu na to něco přidají, aby pokryli časovou náročnost na skenování a holt to máš aspoň elektronicky. Nejsem si vědom, že by se to někde objevilo s časovým odstupem a to ani různá obskurní místa na netu včetně. Z mého pohledu ty artbooky za ty peníze nestojí, úplně by mi to stačilo ofiko elektronicky za jiné peníze ;)

24.10.2019 14:12:14

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror (třetí edice) CZ ve folii
Arkham Horror (třetí edice) CZ ve folii
Akt. cena: 1222 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas