Trudvang Legends

Startuje Kickstarter July 23, 3pm EST.
18.7.2019 17:12:22

Bilajz86
Jednoduchosť a krátka herná doba je v poriadku, a osobne by sa mi to tiež páčilo, ale nie za 140+ USD. Keby tá cena bola niekde okolo 60 USD, bolo by to adekvátne. Za 140 je to bez najmenších pochybností jasný pass.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

6.8.2019 10:09:10

Update
Tak už je tu slibovaný "velký" update. Budou každý den odemykat jeden SG, bez ohledu na kačky, tak aby do základu přidali Wildlands expanzi. Řekl bych, že celkem fajn rozhodnutí, jen si pořád myslím, že do základu měli přihodit i ty plastové žetony, je to de facto must have add-on a není drahý, jasný kandidát na přidání.

Fakt nechápu, jak je můžou udělat jako KS exclusive add-on. Ještě bych pochopil, že by je dali do KS kopie rovnou a v retailu jako add-on, ale tohle mi přijde dost uchylný.

6.8.2019 21:30:54

Jako dobre
Jak vidno je to nakoplo...

6.8.2019 22:25:06 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
No hned to vypadá veselejc.

6.8.2019 22:31:33

oznámení
Jsem rád, že jsem si nechal EB. Hned to vypadá pozitivněji... Teď jen aby to nepokazili poštovným...

6.8.2019 22:50:04

CHa
Vic figurek=vic krabic=vetsi vaha= vyssi postovne...nerad predikuju, ale bude to zas kolem 40 dolacu

6.8.2019 23:44:47

CHa
Takže CMON dal lidem to, co zamýšlel od začátku a jenom napravil svou chybu s rozestupama v Stretch Goalech. Nic navíc. A lidi jsou nadšení. Well played...

7.8.2019 07:21:30

Azalin
O nějakém "nadšení" bych úplně nemluvil - CMON se "pouze" snaží zastavit nepříjemný trend, kdy jim v posledních dnech stabilně odcházelo v průměru 150 backerů denně (viz již dříve uvedený odkaz https://www.kicktraq.com/projects/cmon/trudvang-legends/#chart-daily) a velkou otázkou bylo (resp. stále je), jak zareagují EB backeři, kteří se budou rozhodovat v posledních dnech kampaně.

Mě tenhle kousek nijak zvlášť nezaujal ani herně (u příběhové legacy hry osobně požaduji větší komplexnost), ani z tématicky (severskou mytologii mám sice rád, ale nepatřím mezi její hardcore fandy). Co mě jednoznačně odradilo je "klasická" (a z mého úhlu pohledu stále agresivnější) cenová politika CMONu - základ (poměrně chudý) za 100 USD a addony (v řadě případů zcela nezbytné) za dalších víc než 200 USD, tzn. celá (relativně jednoduchá) hra za víc než 300 USD. A k tomu nemalé poštovné (zatím 40 USD). Když to srovnám např. s Gloomhavenem, tak poměr cena-výkon je někde úplně jinde. Jistě, figurky budou určitě hezké, ale takový ranec za ně rozhodně nedám.

7.8.2019 09:20:12

po herní stránce...
Tuto diskuzi sleduji již dlouho a zaujalo mě to, že zde téměř každý řeší obsah (množství) balení, ale herní stránka je v pozadí. Potom pomalu nechápu, proč hry člověk hraje, když mu stačí k nákupu pouze to, že toho bude hodně.
Hawkie se konečně jako jeden z mála vyjádřil, že ho hra "nezaujala ani herně" a to je přece to, co po hrách chceme, nebo snad ne...
Každopádně lidi jim z kampaně stále prchají, což asi vypovídá něco o tom, že není pro každého rozhodující tuna materiálu bez zábavného herního mechanismu.

7.8.2019 09:37:19

Deth
Mě se to herně naopak líbí, jednoduchý princip, jednoduchá příprava, žádný velký sraní kolem. A teď chci právě dostat za svý prachy co nejvíc obsahu, což se nemusí rovnat tuně plastu.

7.8.2019 09:47:07

Deth
Teď budu patrně ukamenován. Herní stránka je o tom choď po mapě a otáčej karty ve fantasy světě. To už to bylo mnohokrát, mnoho těch věcí jsem hrál a...a drtivá většina těchto her mně nebavila a byly pocitově podobné. Na druhou stranu mám komplet Eldritch horror, který se mi líbí hodně. Druhým varováním jsou runy, které ve mně vzbudily pocity, které popisuje Petr v dojmech z genconu - přes nějaké zdání manipulace je to stále natolik o náhodě, že to nestojí za to. Uvedené mam absolvovat se stálou herní skupinou na kampaňové hraní. Proč mám hrát takto v jádru jednoduchou hru v kampani? Pokud je tam geniální příběh výše uvedené dle mých prvních dojmů nepřebije. Typologicky se jedná o herní mechaniku viděnou stokrát s příběhem a kampaňovým hraním navíc (chodím po mapě a o testech rozhoduje náhoda). To mi přijde strašně málo za to dát za to tolik v preorderu. A tak nějak bych očekával, že pro backery jiného názoru se tam buď odemkne tuna plastu, kterým je cmon proslulý a k tomu hlavně herní doba navíc, aby se to vyrovnalo KS kampaním na hry, kde by měl být tahounem příběh. V konečném důsledku ta hra vůči ostatním KS působí jako chudý příbuzný. Komu se líbí setting, jednoduché mechaniky tak mu to neberu, jen by měl za své peníze dostat podstatně více. Vkrádá se mi na mysl PROJEKT ELITE, zajímavá mechanika, uměle rozdělený herní obsah, aby mělo smysl backovat jen hru s expanzemi, cena toho celého z mého pohledu naprostý nesmysl a drop. Nevím co tímto chtěli básníci od CMON říci, že by z pohledu KS her kupte poloprázdnou krabici s jednoduchou hrou a zaplaťte nám expanze. Jinak jsou to KS matadoři a mohli zareagovat podstatně pružněji. U kampaně death may die ukázali, že jsou toho schopni. Backeři tam v počátku nasypali tolik, že o několik stovek tisíc předběhly odemčené SG, CMON to tak schválně nechal a přes několik hodin neodemkl jediný SG a až se prudký růst zastavil tak tam zpětně dali SG ve vysokých rozestupech a to co se tam mělo odemknout přidali do placené expanze. To zareagovali podstatně rychleji než tady. Prostě to jen opět zkouší a zatím se zdá že jim to tak úplně nevyšlo.

7.8.2019 12:12:33 | Upraveno autorem (porovnej)

czechImenhotep
Tak osobně jsem rád za každý názor, protože to bude těžké rozhodování.. ;-)
Osobně se v duelu Etherfields-Trudvang začínám spíš přiklánět k Trudvangu, i proto, že mi záleží hodně na figurkách, a v tom věřím spíš CMONu, i když ty rendery na stránce kampaně vypadají dost hrozně, ve výsledku to bude lepší, jak vidno zde: http://picdeer.com/edgarramos_sculptor
U Awakened Realms tomu bude podle mě přesně naopak.. ;-) Rád si poslechnu, pokud je někdo jiného názoru.. ;-)

7.8.2019 15:08:46

...
Já pořád nechápu proč nedají do oběhu ten scénář z DEMA. Hodně lidí by si udělalo názor ohledně pocitu z hraní, kolik tam je textu, jak je to složité... Předpokládám, že to literárním obsahem bude o trochu hutnější než PánoPrstenu, ale Tainted Grailu to nebude sahat ani po kotníky.
Hru asi brát budu (zvláště kvůli té severské tematice a mytologii, která mě baví), ale počítám s ní spíše pro hraní s vyzrálějšími dětmi, kde naopak jednodušší mechanismy a kratší (a jednodušší ?) příběh přijdou vhod.
Pro plnohodnotnou dospělejší příběhovku z fantasy světa počítám s Tainted Grail, Aeon Trespass a Oathsworn Into the Deepwood, případně uvidíme jak se bude tvářit Isofarian Guard.
Etherfields mě (jak tématem tak grafikou) úplně míjí, naštěstí nejsem jeho cílová skupina :-)

7.8.2019 16:00:55 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já to mám lehce podobné. Etherfields nejsem cílovka, je to zajímavé, kupa obsahu, ale až opravdu moc snové a "divné". Plus mám co se herního obsahu týká plný Grál, ten budeme odehrávat strašně dlouho..
Trudvang by nemusel být špatný, je prostě "jednodušší" co se mechanik týká, já ho dropnul hlavně kvůli málo obsahu - dobře, tedka přidali rozšíření a protože tam prostě to vyprávění příběhu nějak nevidím. Bude to furt dokola to samé jednoduché. Nemusí být na škodu, ale...
Pomíjím cenovou politiku CMONu, dám chudý základ a dokupte si za 200 USD další rozšíření, aby to stálo za to. To at jim zaplatí někdo jiný.

Azalin: Jen ad figurky a jejich kvalita ke Grálu, AR udělali rozbalovací video z velké části věnované figurkám.
https://www.youtube.com/watch?v=NCeoF34QKzc
Tak se můžeš přesvědčit, jak jejich vypadají, je pravda, že na Nemesis (prý? já ještě nemám) byly trochu stížnosti..tam jim u části dodávky utekla figurka tuším vojáka..a posílali nové.

7.8.2019 16:08:17

nechapem

Podľa videa playtrough ma hra nenadchla. Erik Lang tam vyzeral ako v zle nacvičenej scénke zo škôlky. Trochu textu - musíš ísť tam a tam , - zabiť zlého obra-- - potiahneme runy, ... a tak nič skúsime nabudúce. Asi hra nebude uplný odpad.
Ale takéto hry vychádzajú každý mesiac. Keby to nebol CMON kupilo by si to par fanúšikov a po mesiaci by si na hru nikto nespomenul.
A teraz sú ľudia nadšení. Pritom CMON neurobil nič iné len povedal že pripravené stretch goaly odomkne postupne po dni a pridali tam jednu expanziu.
Čiže keby prebehla kampaň uspešnejšie dostali by to isté minus malá expanzia.

7.8.2019 16:27:53

perun91
Já uvažuju o All-In a spíš navzdory tomu, než proto, že je to CMON.. ;-) Fakt si nemyslím, že takovéto hry vycházejí každý měsíc.. ;-) Ale to je myslím žřejmé, pokud jsi viděl Deskofobní video a ne jen to zmatené video s Langem a Shinallem.. ;-)

7.8.2019 17:40:04

Azalin
No právě že teď už skoro každý měsíc vycházejí :-) Na této hře je v zásadě originální pouze svět Trudvang, který si koupili, tak nevím, jestli se to počítá. Ale pokud chci rychlou push-your-luck hru s kampaní, tak dnes v noci končí Dice Throne Adventures a nějakou dobu bude ještě probíhat Sleeping Gods. Pokud mi jde více o epický fantasy zážitek, tak v posledním půl roce skončila Middara, Tainted Grail a Bloodborne. Na podzim se chystá Aeon Trespass: Odyssey a Oathsworn: Into the Deepwood. A to jsou jenom KS projekty.

8.8.2019 09:10:09

UmmA
No vidíš, mě se třeba graficky z toho všeho nejvíc líbí ten Trudvang. Holt každý má jiné preference.

8.8.2019 10:14:56

UmmA
Díky za tip na ty dvě připravované hry, resp. za připomenutí se na ně kouknout. Rozhodně vypadají o parník zajímavěji, než Trudvang!
Aeon by měl startovat na KS začátkem září /9.9/ a Oathsworn v říjnu /snad 10.10/, pokud jsem dobře hledal...

8.8.2019 11:02:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Fledder
A já dík nedostanu ? :-))) O obou hrách už se na fóru skoro měsíc zmiňuju, naposledy včera kousek níže a dřív než UmmA... ;-)))

8.8.2019 12:02:16

Mike Dundee
Dobře dobře, tak ty samozřejmě taky :-) Možná bysme mohli založit vlákna i na tyhle dvě hry, ať tady nespamujem Trudvang :-)

8.8.2019 12:17:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Bilajz
Naprosto chápu, svět mi také přijde pěkný, nechci Trudvang nikomu rozmlouvat. Ale můj první pocit z kampaně byl šok, jak málo toho je naslibováno. To se zatím moc nezměnilo...

8.8.2019 13:07:40

UmmA
Já myslím, že se to změnilo dost podstatně. Odemknuto je daleko víc SG než před pár dny a je pravděpodobné, že dostaneme všechny SG, co byly zamýšleny. Což nebylo zas tak úplně jisté, když to s kampaní vypadalo nejhůř.. :)

A mimochodem to, že je na "této hře je v zásadě originální pouze svět Trudvang", to si opravdu nemyslím. :)

8.8.2019 14:33:13

....
Stále to je cez 30€ na pošte za pár figúrok ak berieš len Core - tých SGs free KSE je žalostne málo oproti ostatným CMON kampaniam ... Tie KSE rozšírenia mali byť (aspoň jedno) grátis, takto máš hru za 250€ (skoro full) kde zaplatíš cez 70€ na poštu (lebo veľa krabíc)... Worth it? :-/ ohlasy z GenCon-u sú tiež funny: "Je to celkom dobrá hra... Páčia sa mi figúrky a tak... Push-your-luck mechanika je tiež celkom fajn..." Nejak mi z toho nepadá sánka :( keby tam toho bolo viac za základný pledge, tak neváham, takto pass alebo počkám na CZ retail...

12.8.2019 16:24:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Seladean
Wildland rozšíření je gratis.. Bloodborne All-In byl 46$, určitě to nebude 70 éček.. Jako neříkám, že mi to příjde jako kdovíjak výhodnej kauf, rozhodnu se asi na poslední chvíli, podle toho, co se ještě odemkne..

12.8.2019 17:30:01

Vybíráme z Bazaru

Hannibal
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas