Trudvang Legends

Startuje Kickstarter July 23, 3pm EST.
18.7.2019 17:12:22

Design
https://boardgamegeek.com/thread/2248760/any-gen-con-reviews-or-thoughts

2.8.2019 18:16:04

RPG
Za Trudvang Legends stojí velice zajímavé švédské RPG Trudvang Chronicles od Riotminds (původně Drakkar och Demoner). Hlavní výhodou je velice osobitá severská atmosféra, je to úplně jiné než klasické settingy DnD (např. Forgotten Realms). Pokud se tenhle feeling podaří alespoň z poloviny přenést do deskovky, budu šťastnej jak blecha...
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

2.8.2019 19:34:07

Drop
Taky dropnuto, nebudu čekat na konec.
Důvody - malé value v core setu, tuny addonů, které bych spíš čekal jako SG, dost drahé poštovné /nepřidala i nejistota s Brexitem/ a nějak mi tam unikl celý příběh té hry, resp. jak se příběh bude rozvíjet a proč vlastně v té hře tak nějak jako je. Plus dvě velké příběhovky jsou na cestě, tohle by se na stůl nakonec stejně asi nedostalo.
Možná to bude dobré, zrovna tahle hra tady od KS překupníků bude dost zastoupena, takže nebude problém ji koupit dodatečně a klidně si tipnu, že někdo udělá lokalizaci.

3.8.2019 00:45:36

Fleder
Stačí si přečíst Design diaries na hlavní straně projektu.. tři stránky velice zajímavého čtení osvětlující spoustu věcí.. a díky kterému zůstávám optimistou.. i díky příznivým ohlasům z Genconu.. samozřejmě drop je stále na stole, pokud nezvýší hodnotu základní pledge.. mají na to ještě 11 dní..

3.8.2019 07:55:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Zatím backuju
Taky si zatím nechávám. Jak píše Morthe, ta severská atmosféra z Trudvang Chronicles mě láká a doufám, že ty bříběhy nějak zajímavě překlopí do deskovky (ikdyž z toho DEMA jsem lehce zklamán) Na Genconu je Petr Čáslava, několik lidí mu v diskuzi psalo, jestli by mohl zkusit zahrát, tak uvidíme...

3.8.2019 09:49:20

První dojmy od Deskofobie
https://www.youtube.com/watch?v=Vk6wyAhAgXM někde od půlky.

4.8.2019 10:51:59

První dojmy od Deskofobie
Za mě poměrně jendnozačný drop, pokud nepřidají tak dvakrát víc gameplaye, což si nemyslím.

4.8.2019 11:34:14

kampaň
nejdrsnější kampaň, co jsem viděl.. naštvaní backeři .. každý den jim dropne 150-200 EB... masakr je že dali ty runy addon vyšplhali se na 153 tisíc a teď jsou zase 10k dolů... očekávám že do konce kampaně se trend asi ani nezvrátí...
takovou kampaň jsem ještě nezažil a jsem evlmi zvědavý co CMON s tímto udělá...

4.8.2019 11:55:22

co s tim CMON udělá?
asi se zahojej dalším zombicidem :P
___
redaktor Deskofobie

4.8.2019 12:07:20

co s tim CMON udělá?
Hojej se Ankhem.. kvůli kterýmu už jsem viděl několik lidí napsat, že dropujou Trudvang.. výbornej tah od CMON.. ;-)

4.8.2019 12:41:20

Kurna
Takhle pohřbít kampaň. Spíš bych čekal, že udělají na GenConu pořádnou propagaci,která spíš lidí přesvědčí na all-in. To mi teda moc profi nepřijde...a už vůbec mi to nepřijde fér vůči tomu studiu,co sepsalo rpgcko, a jako případný budoucí partner,který poskytne licenci,bych si do budoucna dobře rozmyslel spolupráci.je vidět,že CMoN se dobře stará o své původní děti...
A druhou stranu, mega a půl, to nejsou malé peníze, kampaň sice šlape divné,ale spousta peněz se vybrala. Jestli lidí nejsou spíš rozladění tím vysokým poštovným z kampaně BB...

Edit: Tak pardon,milion a sto tisíc...ok,není to dobre

4.8.2019 12:49:25 | Upraveno autorem (porovnej)

GenCon
Loni touhle dobou jim běžela kampaň na Death May Die a byla to taky bída, byť ne takhle špatná a nejspíš díky GenConu s tím de facto nic neudělali. Měli tam nesmyslně rozestupy mezi SG a nechali to stagnovat skoro do konce, nakonec to jakž takž na konci shlukovali, ale byla to škoda a bylo vidět, že se na tu kampaň dost vybodli. Tohle vypadá na ještě větší prusvih

Pár týdnů na to spustili Starcadia Quest a u toho se jinak starali.

EDIT: Mimochodem kdyby byli co k čemu, tak ty plastové žetony přihodí jako SG, ostatně u takovéhle hry by měli být v základu.


4.8.2019 13:33:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy jistého hráče z Genconu
" I demoed the developed scenario (that is not part of the core game) at Gen Con and thought I would let everyone know what one person thought. I will first start with saying I cannot comment much on the components because the CMON staff said that everything there was not final (except for the miniature sculpts for the core game). The components there were using were already showing significant wear and I played on Friday (2 of 4). The staff even said they originally were not going to demo the game but some felt it was a must.

Impression:

I think the story aspect of the game has a lot of possibility and made me want to know more about the world. The legacy system explanation still has me confused on what happens after a character dies and how their abilities transfer to the next character but sure that will become more evident in the final product. The legacy aspect of cards that change the story and move into the next session is very straight forward. Some give bonuses and some have negative effects that impact future sessions. I also liked the turn track that will also change has you progress through the game (you start with travel, investigate/interact, and darkness phases; we added one more, but blanking on the name, where we had to draw 2 runes and lose 1 health for each demonic rune drawn, which almost caused us to lose the session). The gameplay was a little slow and repetitive (though most games are if you think about it). I am not sure if that is because we were learning to play and the CMON staff were explaining things or if the game will actually play that slow when you get it to the table.

The rune combat mechanics was not as bad as I had imagined and as we played through the staff explained there were ways to add good and bad runes to the bag as story events and upgrade become available. So, to me it isn’t really much different then rolling dice for each combat round. I personally enjoy rolling dice but this aspect was fun and different for me. Without seeing the final rune components, I cannot speak to their durability and with the plastic upgrade they have already resolved one of my initial fears (I would upgrade just to be safe).

I am still concerned about the sleeve aspect on the board and can see some significant durability issues the more you play through the game. I like the idea because it will save set up time for the next session but not sure how they will upgrade in the final product vs the demoed version (which was showing wear already). If I decide to keep my pledge I most likely will set the cards on the board and take a picture at the end of a session to keep track of how the next session should start.

I thought the miniatures looks nice and felt good in my hand when looking through each. They are not the best minis that CMON has done but still good quality.

Overall I enjoyed the play through but not sure if there is enough there that would keep you wanting to play over and over again. That is an issue with all story based games for me though. Once I complete the story there is very little reason for me to play again with all of the other options out there. I am still on the fence if I want to keep my pledge but will hang in there until the final day. I am super disappointed they announced Akha before the end of the campaign because I will want to back that one and the miniatures looks significantly better the displayed. I understand why they did because GenCon is a good way to generate interest in games.

I do not think people will be disappointed if they choose to back this game. I wish the campaign was going better but think the EB really set the max and we will continue to see more people drop out (though wish they would have waited until the 48hr mark). Hoping for a good last 48 hours and that is when I will make my final decision.

I will finish that I do not usually write reviews or anything on game so I apologize with this is not helpful. "

4.8.2019 21:41:50

@Miner
Cthulhu byla bida,ale kady den to alespon trochu pribyvalo. Nepamatuju kampan,kde by bylo tolik ztratovych dni...

4.8.2019 22:28:00

Drop či nedrop
Stále nevim, asi si počkám na poslední den a pak se rozhodnu, zatím se, vzhledem k obsahu core setu, spíš kloním k dropu :-/

5.8.2019 07:29:53

zajímavé
už to spadlo na 119 tisíc ... cca 35k dolarů dolů... takovou kampaň jsem ještě neviděl..
bavímě to sledovat, nicméně poslední den určo dropnu .. to za to nestojí..

5.8.2019 17:12:50

Kampaň
Uvidíme, už by měli být pomalu zpět z GenConu, tak jsem zvědavej jestli to rozjedou. IMHO tam mají lavinu EB backerů co čekají na poslední den, jestli to nechají nebo dropnou.

Tak jsem fakt zvědavej, jestli to ještě nakopnou. Mythic měl podobný problém se Solomon Kane kampaní, vyřešili to přihozením dalších věci do základu, hromadou updatů, prezentací a rozjeli to. Tady to vypadá na ještě větší průser. Tak jsem na ně zvědavej.

5.8.2019 18:58:21

Vyvoj kampane
Myslim ze cmon uz potrebovali nejakou facku aby zjistili ze bedna plna plastu s napisem od Erica Langa nebude fungovat do nekonecna.

Jsem zvedav na Ankh. Tam se to asi bude vyvijet jinak protoze zakladna fanousku blood rage a rising sun je velika a vsichni budou chtit mit kompletni trilogii at a hra bude jakakoliv.
Ja budu pristupovat velmi skepticky po tom co jsem se spalil s Rising sun, ktery me zklamal.
Jsem zvedav na hrani za ty bohy to by mohl byt lehky navrat k Langovu neprekonatelnemu masterpice CitOW.

5.8.2019 19:05:07

:)
Bedna plastu stále funguje, mega mají v kapse. Stačilo by podle mně ubrat na nenažranosti. Pro začátek by mohli pustit ten KS exklusive addon s kampaní do SG a jako expanzi tak dát figurky co jsou ve SG za rozumnou cenu. Jsem přesvědčený, že by vydělali víc. Ona totiž konkurence na rozdíl od nich u podobného typu her otevírá ve sg i herní dobu a nemá ji jen v addonech.

Spoustu lidí nakrkli minule s poštovným.

Je tu tainted grail, který tu byl dřív, jedou etherfields, dnes startují sleeping gods, v září startuje Aeon trespass Odyssey. Úplně jsem nepochopil na koho tím Trudvangem při uvedené konkurenci cílí. Jednoduchá hra s kampaní bez tuny plastu. Kdo bude chtít hrát kampaň s pravidelnou skupinou tak spíš ocení nějaký složitější systém nebo si ji koupí na krámě. Špatná hra to být nemusí, špatná je ta kampaň. Není tam navíc herní doba, není tam navíc plast v kvantech jaký se u nich očekává, naopak ta základní krabice bez SG je očesaná až běda. Co mi hlava nebere, že při těch problémech a zkušenostech co mají s kampaněmi na to hledí s otevřenou pusou a nechávají to běžet.

6.8.2019 07:19:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Plan

Tak v komentarich ke kampani psali, ze si vazi backeru, kteri zustali a veri ve hru, a ze meli prave poradu, na zaklade ktere chystaji na zitraneco opravdu velkeho, co kampan nakopne.

6.8.2019 07:34:05

...
V komentářích slibují nějaké velké oznámení, tak jsem zvědav...

6.8.2019 07:35:04

czechImenhotep
Tak ta tuna plastu tam být měla, akorát se toho moc neodemklo.. :)
Ne že by ten plast byl v téhle hře nějak důležitej, akorát to dobře vypadá.. něco jako u Etherfields.. ;)

6.8.2019 07:43:50 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
To Azalin:
To ano a krom toho na něm příliš šetřili v základní krabici. Může být pro ně být čím dál těžší odhadnout jestli ta hra vybere mega nebo pět. Mám neodbytný pocit, že tady je ten plast tak trochu navíc. Nezachytil jsem, že by ta monstra měla třeba vandrovat po plánu. Pokud kampaně CMONu nejsou o plastu ;), tak sorry jako tak musí být schopni tu hru lépe odprezentovat a prodat než takto. Třeba audionahrávka příběhu, peněz na to mají jak šušnů, jde jen o to nebýt lenošný.

6.8.2019 07:59:47 | Upraveno autorem (porovnej)

...
czechImenhotep

Tak zrovna v gameplay ukázce drak docela po plánu vartoval :-)
Jinak ale souhlas, obsahu v core je málo /a není to jen o pár figurečkách navíc/, vzhledem k ceně mi přijde herní doba opravdu krátká ve srovnání s konkurencí. Ale uznávám, to je subjektivní. Nicméně krátké porovnání. V TG se celkem otevřely za ty samé peníze 3 velké scénáře/každý tak 30 hodin/, Salomon měl podobný problém, tam zareagovali včas a prakticky ihned a přidali celé velké rozšíření /herní doba všeho v základu je cca 60 hodin, pokud si pamatuju/. Podobně zareagovali i u Everrainu /který jsem sledoval/, také přidali add on a nakonec jsou v základu i neopren. herní plán a desky hráčů.
Jak to dopadne s velkým oznámením? Tipnu si runičky za 15 předražených dolarů do základu a přece budte spokojený :-) Já to passnul před časem a upřímně moc nevím, co by mne mělo nalákat zpátky. Hlavně, když to prezentují primárně jako příběhovku, a já tam vidím příběh vyprávěný jen stylem - otoč si semirandom kartičku.
Zvlášt, když oznámili Ankh /ale tam zas budou ty velké figurky za nějaký tučný příplatek navíc../


6.8.2019 08:14:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Cílová skupina
Ohledně cílovky, třeba mě se Grail a už vůbec Etherfields nelíbí. Především grafikou a uměleckým záměrem. Přijde mi to už moc přeplácané.
Osobně se mi na Trudvangu líbí právě ta jednoduchost, nachystám plán, pár karet, vytáhnu figurky a jedem, za hodinu to v klidu sbalím. Na nějaké velké hrací orgie bohužel už není čas.

6.8.2019 08:57:22

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror + Dunwitch Horror + Prokletí Temného
Arkham Horror + Dunwitch Horror + Prokletí Temného
Akt. cena: 2150 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas