Trudvang Legends

Startuje Kickstarter July 23, 3pm EST.
18.7.2019 17:12:22

rostoucí zájem
Mě to naopak začíná zajímat čím dál tím víc. Grafické a tématické zasazení mi přijde perfektní. Jen by to chtělo nějaký gameplay. Povídání toho pána, který údajně dělá všechny hry od CMON, je pro mě jaksi nedostačující.
______________
aka WantonDuke

29.7.2019 23:21:43

Mně se to líbí
Mně se to zatím líbí, tematicky (zasazením do severské mytologie) i graficky, mám rád příběhové hry i gamebooky, takže na tohle se těším. To, že jsou tam jednodušší mechanismy by nemuselo vadit, když tam bude dobrý a zajímavý příběh. Rád bych kromě gameplaye viděl právě i ukázku nějakého dobrodružství (přitom mají nějaké demo dobrodružství, které prezentují na herních akcích - mohli by nahodit PDF...).
Chtěl bych se totiž vyvarovat toho, aby byl příběh jalový jako v PánoPrstenu.

29.7.2019 23:25:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Push your luck
Mě moc nepřesvědčil ten pytlík s runama, nepříjde mi, že by tam bylo moc co vymýšlet. Tahám dokud nevytáhnu co potřebuju nebo tři faily. Případně jdu na nějakou tu speciálku a nechám toho, když vytáhnu dvě fail runy a nebo to zahrát musím, tak tahám dokud to nepadne nebo se to nepokazí. Nějak za tím nevidím žádné rozhodování a může se z toho stát celkem opruz, protože to musím absolvovat při každém útoku.

30.7.2019 10:02:18

gameplay
Na fb slibovali, že bude nějaký záznam z GenConu, tak uvidíme.

30.7.2019 12:25:09

Miner
Tak je to varianta misto hazeni kostkou. Cim vetsi mas stesti, tim vetsi sance je,ze se neco podela...navic se ta pravdepodobnost da krasne upravovat pridavanim jinych zetonu, coz u kostek moc nejde...tenhle system se mi libil u Arkhamu LCG a libi se mi i tady, ale hru passuju

30.7.2019 15:26:12

Peppson
U Arkham LCG taháš jeden žeton, přetím si upravuješ šanci. Tudíž je to rychlé. Tady taháš dokud nevytáhneš. Oboje je to stejná mechanika tahání, ale naprosto jiný princip. Arkham je místo kostky, tohle je push your luck.

A můj problém je, že mě to nepřesvědčilo, že to má nějaký smysl.

30.7.2019 21:34:27

Gameplay video
Video od CMONu zde:
https://www.youtube.com/watch?v=LyMA0U9HeS4

31.7.2019 08:01:14

Gameplay
Ten příběh mi teda literárně přijde hodně pod úrovní. Pár zhuštěných vět ve stylu PánoPrstenu, ikdyž by ta setkání šla napsat poutavěji (a trochu delší). Celá kapitola na jednu stránku. Ovšem je otázka, jestli to není jen tím, že je to úvodní demo a jestli si ve finální verzi přeci jen s tím příběhem víc nevyhrají. V updatech mají střípky příběhu a tam je to o poznání delší a zajímavější. Takže vlastně stále nevím jestli jo nebo ne.
Narazil jsem včera na jinou RPG příběhovku, tentorát ze starověkkého Řecka - Aeon Trespass: Odyssey, která vypadá zajímavěji, příběhy mají být delší (jen v základu 300 000 slov), tak hodně přemýšlím jestli si Trudvang nechat.

31.7.2019 08:19:19

Gameplay
Tak to je jednoduché úvodní demo, které má představit gameplay, těžko od toho čekat úžasný příběh.. ;-) Mě Páno prstenů lehce zklamalo, tohle vypadá celkem podobně, možná i zajímavěji. Uvidíme, jak se ještě kampaň vyvine a kolik se toho odemkne..

31.7.2019 08:49:14

Příběh
Je jasné, že od DEMa asi nemůžu čekat úžasný příběh, ale jde mi o to, jestli popis jednotlivých událostí bude stejně plytký (rozuměj odbytý) i v plné verzi.

Krásně to shrnul jeden backer:
A dragon...*mystic sentence*...go the temple...*mystic and senseless sentence*...
no details, no depth. Who is that woman, why should I go to the temple...? No real story details. If you would write „the lord of the rings“ in this style, the book would be finished on page 20. There is no immersion.

Jak jsem řekl, ty jednodušší mechanismy (tahání run z pytlíku, netaktické souboje) by mi až tak nevadily, pokud by to vyvážil chytlavý příběh, popisující místo, situaci, vykreslující postavy a jejich charakter, přidávající moment napětí a překvapení... Tedy něco jako gamebook např. Lone Wolf. Souboje jsou taky zjednodušené, ale to tam nevadí. Ale kdyby v něm ten herní odstavec měl 3 věty jak tady, tak to nikdo nečte. Čekám od toho právě víc příběhu, když už to odkazuje na RPG Trudvang Chronicles...

31.7.2019 09:10:45

gameplay
po shlednuti videa jsem zrusil svuj prihoz. je to sracka

31.7.2019 12:26:20

...
https://www.kicktraq.com/projects/cmon/trudvang-legends/#chart-daily

31.7.2019 14:03:53

...
Minulou hodinu byla statistika lepší, -44 lidí, -4444$ :-D

31.7.2019 14:15:38

CMoN
Ja se obavam, ze na to CMoN nema. Z principu dela spis areacontrol a nebo hry, ktere nepotrebuji kampane a jednotlive herni seance jdou hrat nezavisle na ostatnich. Proste nemaji v portfoliu zadnou poradnou pribehovku, spise jednohubky. Rekl bych, ze na to nemaji prizpusobeny team vyvojaru, proto jim tyhle hry nejdou...tak nejak doufam, ze Bloodborne tim, ze je licencovany (a Fromsoftware si hodne diktuje), bude trochu lepsi a prijde konecne poradna kampan

31.7.2019 14:34:21

Pepsson
Já se právě obávám taky. Mně se ta hra líbí, ale ta jednoduchost, jak píše MikeDundee, by měla být vyvážena dobrý příběhem, a to bude asi problém. Ale třeba na to mají někoho dobrýho.. i když tím by se asi pochlubili.. (V tomhle mimochodem víc věřím Mythicu, kterej na Solomona najal full time writera..) Takže to moc nevidím až do konce, nicméně EB si zatím nechávám, protože mě baví to sledovat.. ;)

31.7.2019 15:00:15

další add on ..
a dobré komenty v update... passuje jim to hoodně lidí...

31.7.2019 18:18:21

:)
Drop.

Čím je ta základní krabice našláplá? Plastem? Ne, vypadá to chudě. Herní dobou? Příběhem? Mechanikami? Nevidím důvod proč backnout zrovna tohle. Netvrdím, že je to špatné, jen mi to zatím v ničem nepřipomíná KS hru v této cenové hladině. KS exclusive expanze za 45 bez uvedení herní doby? Díky nechci. U Awaken realms se odemyká příběh a figurky máte volitelně, tady se odemykají figurky, zatím jich je zoufale málo a příběh navíc máte placený

31.7.2019 22:50:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozestupy mezi SG
Je úsměvné, jak si CMON ještě nedávno věřil a nastavil laťku mezi SG 100.000. Pak si uvědomili že to asi přepískli, takže další SG byl už za polovic no a teď tam dokonce před něj vmáčkli ještě jeden (konečně příběh) aby se to rozhýbalo a přidali několik dalších po 10.000 :-)

1.8.2019 07:17:24

:)
CMONu obecně nedělá žádný problém nechat kampaň nějaký den bezdůvodně stát jen tak. Občas ta prodleva mezi tím, že se to nehýbe nebo ztrácí a mezí tím než něco udělají je několik dní. Připomíná mi to chování kočky. Kočka mňouká u dveří, přijdete a otevřete dveře. Nikdy nevleze dovnitř ihned. Buď 10 vteřin demonstrativně stojí a čumí na vás než se uráčí vejít nebo po chvíli odejde pryč a za deset minut se vrátí to zopakovat.

1.8.2019 07:35:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Zpětná vazba
A koukám, že tam začali odpovídat na některé otázky. Vtipný mi pak přišel jeden komentář:
"Great update.
Just noticed you can add comments to other comments in updates now :)"

1.8.2019 08:10:50

-600 backerov
Tak pozerám, že za posledných pár dní čistý odchod viac než 600 backerov...

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

2.8.2019 15:07:39

-600 backerov
Nicméně ohlasy z Genconu od hráčů dema jsou zatím velmi pozitivní, tak by se to mohlo zlomit..

2.8.2019 16:02:30

azalin
kde jsi to četl? :)

2.8.2019 16:09:33

IN

Cardinalle
:) jsem jedním z nich..:)

2.8.2019 16:12:36

...
https://www.kicktraq.com/projects/cmon/trudvang-legends/#chart-daily

také jsem dropl

2.8.2019 16:55:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Podmořská města
Podmořská města
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas