Trudvang Legends

Startuje Kickstarter July 23, 3pm EST.
18.7.2019 17:12:22

Ad Brexit
Kopíruju z komentů u hry, někdo se už ptal CMONu a poslal odpověd:

Hi,

Thank you for contacting us and for your Interest in Trudvang Legends. We have contingency plans in place if and when Brexit occurs, though customer service has not been given details at this time. If you are an EU backer, your pledge will remain EU friendly.

We hope this clarifies things. Thank you again for your interest and have a good day.

CSR Overclock

CMON INC.

Pokud se nepletu, resp. jestli jsem si dobře četl komenty /což je občas šílené jakým balastem od tří trottelů se tam člověk musí probírat/, poměrně dost lidí CMONu odstoupilo z Bloodrage z důvodu navýšeného poštovného...
Což nic nemění na tom, že poštovný je randál a při ceně core setu 90 USD platit reálně poštu i možných 45 USD, což je polovina ceny hry....

24.7.2019 18:58:07

garance ?
jaká je tam garance. Your pledge will remain EU Friendly... jasně core game startuje na 45 dolarech, all in tipuju tak na 60 ... a při brexitu udrží ceny... tomu sami nevěří vzhledem k tomu, co udělali u Bloodborne...

dneska tam v diskuzi psal jeden borec z Kypru.. a chtěl pouze core game za 90USD a shipping na Kypr mu nacenili snad okolo 150USD a estimated shipping měl mít 45USD... takže zde bych byl opatrný...

zatím jsem EB.. ale spíš jen proto, kdyby mě to překvapilo... SG jsou zatím přesně jak se dalo čekat .. desítky postav... osobně oceňuju spíš kvalitní příběh a herní možnosti + upgrade materiálu.. než mít 20 postav na výběr... 20 postav s kterýma bych měl projít celou kampaň .. myslím, že to málokdo opravdu využije....

nicméně nechci být jen negativní, líbí se mi téma vikingů a jejich mytologie.. a taky se mi líbí systém run (push the luck)

24.7.2019 19:30:44

bonner
ja se na to tesil, jen proto, ze ten svet je mi trochu znamy z umeni Paul Bonnera a velmi se mi libi. ale prozatimni prubeh kampane je teda velke zklamani. vlastne jsem na to prihodil jenom kvuli rannimu ptaceti. zadny gameplay, ty komentare od langa jsou velmi vagni... obavam se, ze to bude nebetycna sracka

25.7.2019 10:44:14

Junik
Mám to hodně podobné. Byl jsem fakt hodně zvědavý na dobrou příběhovku z tohohle světa, her s vikingským tématem, obry, trolly atd není moc. A čekal jsem hlavně pěknou a zajímavou příběhovku, rozvoj postav atd.
Nechci to srovnávat s GH, TG nebo věcmi ala Sword and sorcery, Conan atd.
Jenže co se zatím ukazuje? Posun se na mape, odhal kartu..vyhodnot. Aktivuj/užij jinou kartu, aha..tam je "něco", když to je souboj, šáhni do pytlíčku a vyhodnoť. Nejsou ani venku pravidla, u jiných her by backeři tvůrce sežrali, tady je ticho po pěšině, protože Lang a CMON.
Trochu málo, řekl bych...miniaturky jsou parádní, ale kvůli nim hru kupovat nebudu. Za mne zatím zklamání, ještě chvíli EB nechám, ale je to pro mne velký, tak 90% kandidát na drop.
Asi jsem měl moc velká očekávání, z tohohle si nějak na zadek nesedám a nic moc invenčního tam fakt nevidím. Může to být jednodušší hra a i třeba ne špatná hra, než výše uvedené /což nemusí být na škodu/, ale za ty prachy...nevim.

25.7.2019 10:55:39 | Upraveno autorem (porovnej)

ztotožňuji se s Vašemi názory níže
Uvidíme kam se to posune.. zda vůbec odhalí gameplay (ikdyby jen nějaký promo)... ale taky očekávám, že to dropnu.

25.7.2019 13:38:01

stretch goals
Přestože mě hra z prezentace příliš nezaujala, chtěl bych poukázat na to, že stretch goaly mi dávají smysl - základní krabice dost postrádala variabilitu nepřátel (4 typy běžných, 3 větší). A jelikož postavy mohou během kampaně dosáhnout svého cíle - stát se legendou - a skončit (podobně jak v Gloomhavenu, přičemž po sobě do probíhající kampaně zanechají výhodu), tak 6 také nebylo mnoho. Nicméně zatím asi není důvod si nepočkat na retail.

25.7.2019 13:46:32

WIP rulebook
Dnešní update přidal WIP rulebook (snad půjde odkaz)

http://resources.cmon.com/Trudvang/TRD-Rulebook.pdf

25.7.2019 18:17:33

:)
wip rulenbook...wtf? Co to je? Pokus o retro? Zjednodušený world of warcraft? Chodím po mapě, tahám karty...namísto házení kostkou tahám runy a mám tam knížku s příběhem, kde dělám volby? A není to málo, Antone Pavloviči?

EDIT: Proti runám nic nemám, akorát nevím jaký má ta mechanika význam pro hru, kde se tahají náhodná setkání.

25.7.2019 19:56:15 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak já to dropnul..

26.7.2019 10:58:57

drop
ja si pockam. neni duvod s dropem spechat

26.7.2019 11:58:16

ad drop
Vidím to stejně, jako Junik, dropnout se dá vždy, času je dost.
U Etherfields jsem to sice udělal prakticky hned, tam jsem zjistil, že ta hra pro mě není, resp. že podobné další mám 2 na cestě.

Tady si kladu otázky:
1/ jak dlouhá ta hra vlastně bude a kolik scénářů v základu bude
2/ jaká bude případná znovuhratelnost
3/ jak dalece ovlivní fungování hry nedokoupení dalších 50 addonů
4/ jaký příběh a herní progres v té hře vlastně bude

Že to třeba bude jednodušší TG nebo SK, či to nebudou počítací dlouhodopředu plánovací dungeonorgie v GH? To mi vlastně až tak moc nevadí. Bude to něco jako např. Runebound v severském prostředí ale s nějakým příběhem, co se bude odkrývat? Klidně i formou výběru z náhodných eventů? Ale jako proč ne..takovou hru podobného typu ve nemám.

V komentech jsem četl názor, že by to mohl být současný PP - Putování po středozemi, jen bez Appky. Což neumím posoudit, PP nemám.

Jako tváří se to jednoduše, šlápni, otoč, vyhodnot, případně si zatahej z pytlíčku /jinde se hází kostkama/..jako ne vždy máme ve skupině náladu na x hodinové herní orgie u komplexní hry a i třeba 7. kontinent jsme často po 2, 2-5 hodinách sejvli, protože už to bylo na moc dlouho.

Věc jiná, že hra bratru za 3 litry bez addonů musí prostě trochu víc přesvědčit. Podstatně víc. A určitá praxe CMONu z předchozích kampaní mně..taky moc nepřesvědčuje.

26.7.2019 12:27:44

zatím nedrop
Zatím jsem drop nedal, furt si myslím, že z toho ještě něco vytřískají. Mechanismy mi nevadí (kostky poslední dobou fakt nemusim), to, že je to jednoduché mi už vůbec nevadí, poslední dobou jsem přesycenej komplexními dlouhými hrami.
Ale jako Fleder se ptám, jak dlouhé to vlastně bude? A není toho obsahu za ty prachy a poštovný trochu málo?

26.7.2019 12:55:50

ad drop

Souhlasím (Fleder, Bilajz86) - mně ta hra nepřijde vůbec špatná, to že vypadá jednoduše nemusí nakonec být nevýhoda, ale spíš plus. Nepotřebuji, aby se mi po každé hře kouřilo z hlavy, důležité je aby hra byla zábavná, a to udělá dobrý příběh, aby měla zajímavé boje (kombinace pytlíčku a skládání run mi přijde OK, kostek je všude hafo, takže pro mě příjemná změna) a aby to nebylo furt to samé (což je jediná věc, které se trochu bojím - ale to rozsekne až nějaký ten gameplay). Pravda tuna plastu mně už přijde taky trochu otravná (a to mám miniatury hodně rád), ale na to sere pes. Stejně si myslím, že má CMON ještě nějakou pecku schovanou v šuplíčku, která hru vystřelí zase trochu výš (teda pevně v to věřím). Za mě tedy zatím kampaň v pohodě a snad to další dny nepůjde do kopru.

26.7.2019 13:05:57

Dojmy

Tak jsem si konecne nasel chvilku a procetl pravidla. A jako jo, je to herne hrozne jednoduchoucky. Bude to asi cele postavene na pribehu, ktery pokud nebude kvalitni a nebude na hru dobre napasovany, tak je dost mozne, ze ta hra bude hrozny fail. Ale hrozne se mi libi to tema i graficke zpracovani). A ten system run se mi po procteni pravidel libi moc. A je to CMON, takze predpokladam, ze figurky budou krasne. Hru teda asi chci, ted jenom nevim, jestli mi za ty penize stoji KS edice (postovne!), nebo si pockam na retail verzi (budou uz recenze, mozna i lokalizace).

26.7.2019 18:47:58

Odpovědi na otázky
Zeptal jsem se v komentech na mnou níže položené "otázky" a vida, odpověd během 20 minut. Takže předávám pro info, na co jsem se ptal je o kousek níže.

Isadora - RogueCollaborator

1. 30 chapters inside the core box. Estimation is 60 minutes per chapter, however, please note that not all chapters are unlocked to be played during a campaign.

2. Yes. Depending on the results and choices made during a chapter different paths will open up during the campaign. At the end, not all chapters will have been played, or unlocked. In the same manner, not all available changes to the world will be made.

3. Darkwoods is adds a new campaign to the game. Core box Heroes and Enemies are used along with the content from the expansion in this campaign.

4. The rulebook shows a little bit on how each chapter is presented. The progress will be tracked down on the summary pages that lists the available chapters.

Please remember that the game is still under development and things may still change before we deliver the final product.

26.7.2019 22:33:04

Kampan

Chtelo by to trochu pritopit pod kotlem. Kampan posledni 2 dny stoji na miste. A nove pridany artbook za 35$ to asi uplne nezachrani.

27.7.2019 21:55:54

Addon
Budete někdo brát i rozšíření za 35 USD? Přijde mi to zbytečné při doporučené maloobchodní ceně 40 USD. Akorát to ještě víc prodraží poštovné.

29.7.2019 10:11:04

Bilajz86
V čechách bude určitě poštovné v ceně, takže bude dražší...

29.7.2019 11:42:50

pajajezek
Hry v ČR většinou kopírují doporučenou cenu (MSRP), nevím proč by tohle měla být vyjímka.

29.7.2019 13:28:17

tak za mňa nakoniec pass
Na to, že to vyjde minimálne na 130-140 USD, čo je v podstate podobná cena ako Gloomhaven, je to obyčajná príbehová knižka, pričom hráč nerobí skoro žiadne rozhodnutia, len občas potiahne runy (rovná sa hodu kockou), a podľa toho sa príbeh bude vyvíjať ďalej.

A to ešte dosť krátky príbeh, pretože základ má 30 kapitol, a to sa príbeh vetví, takže možno to bude 20 kapitol. Keď je každá na jednu hodinu... velice prevelice drahá knižka...

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

29.7.2019 14:42:15

taky pass
Chtěl jsem ještě počkat, jak se to vyvine, ale nakonec jsem to právě taky passnul. Aspoň mě to přestane nutit několikrát denně kontrolovat, jak to vypadá s dalším SG.

Včera se tam někdo v komentářích ptal, jak přesně plánuje CMON docílit slibované epické kampaně, když tam je v základu jenom pár figurek nepřátel (a ty ze SG budou použity jenom pro vedlejší příběhy). Bylo mu odpovězeno, že plno nepřátel vůbec nebude mít kartu ani figurku, ale bude to o tom, že knížka řekne, že tady v určitém momentu hráč narazil na nějakého nepřítele s těmito statistikama a může s ním bojovat.

Tohle už nemá s deskovou hrou nic moc společného. Kdybych chtěl hrát RPG, sáhnu po něčem s daleko přijatelnější cenovkou i prověřenou kvalitou.

29.7.2019 15:12:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Figurky = epickosť
Nie je vsetko len o figurkách :D V This war of mine tiez stretavás postavy, len v knížke so statistikami a možes s nimi bojovať a je to epické. Vela figúriek-dobra hra. Málo figuriek- zlá hra. Kam to spejeme :) .

29.7.2019 18:02:14 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Nevím, odkud bereš ty příměry. Z mého příspěvku předpokládám, že nikoliv, protože v něm nic takového neuvádím.

Jediný závěr, který z něho plyne je, že nemám v tomto případě zájem kupovat si hru jako RPG (ať už ten zážitek z ní bude jakkoliv epický).

29.7.2019 19:08:35

BigBobek
"Včera se tam někdo v komentářích ptal, jak přesně plánuje CMON docílit slibované epické kampaně, když tam je v základu jenom pár figurek nepřátel"

Tykalo tohto vyjadrenia. Tak uz vieš :) . Ludia už bazia len po figurkach.

29.7.2019 19:13:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky pass

Taky jsem to vzdal. Nechat se dojit od AR mi přijde přijatelné, ale od cmon mi to furt nějak nesedí

29.7.2019 20:33:59

Vybíráme z Bazaru

The Rise & Fall of Anvalor
The Rise & Fall of Anvalor
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas